brcko...

brcko...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa sta ti znaci podrska za nesto sto nije realno,ali momak mladi ti zivis u BiH zajedno sa mnom o cemu ti pricas...pa jel ti mislis da si ti najpametniji i da niko prije tebe nije pokusao nesto da uradi za auto moto sport u BiH.Pa svi iz vlade i ministarstava smatraju auto motor sport kao nesto lose i kao neki cirkus opasan po sve i svi vozaci su za njih neki ludjaci koji se utrkuju i auto sport je njima najmanje bitan i radije ce u 6. fudbalsku ligu uloziti pare nego vama tih 300 m asfaltirati piste.Takva nam je drzava i trebace jos mnogo godina da se promijeni pristup auto moto sportu.

Takodje onda imas jedan jako vazan problem a to je korupcija izmedju vas koji budete u klubu,jer super ce sve funkcionisati kod nebudete imali para na racunu kad jednog dana pocnu pare da dolaze na racun e onda se pocinju javljati problemi i onda vise nema ljubavi i drugarstva jer ce neko zaradjivati a ostali ce gladati i onda ako i uspijete i ako i dobijete taj projekat da pravite onda ce vas izbaciti neki privatnik koji moze uvijeti da se na tom zemljistu koje vi potencijalno dobijete za stazu moze napraviti trzni centar ili tako nesto i opet pusiona.Tako se desava u cijeloj bivsoj exYu i niko nece da ulaze u auto sport i veliko je rasulo svagdje i mi smo svi to prosli koji smo stariji i svi smo to prije nekoliko godina pokusavali i na kraju svi smo odustali jer je ovde fudbal i kosarka jedino u sta se ulaze i gdje se mogu lako prati pare a ostali sportovi su im manje zanimljivi jer je lakse moze uci u trag kriminalu i zato niko nece da tu usmjerava pare jer puno vise moze zaraditi na drugim projektima iz druge oblasti a niko vam to nece uraditi bez para,pokusajte i vi,eto i ja vam zelim svu srecu ako vam to nesto znaci i dao bog da vi budete prvi koji su od drzave dobiti pare i napravili kruznu stazu pa kad god i za koliko god godina.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
pa sta ti znaci podrska za nesto sto nije realno,ali momak mladi ti zivis u BiH zajedno sa mnom o cemu ti pricas...pa jel ti mislis da si ti najpametniji i da niko prije tebe nije pokusao nesto da uradi za auto moto sport u BiH.Pa svi iz vlade i ministarstava smatraju auto motor sport kao nesto lose i kao neki cirkus opasan po sve i svi vozaci su za njih neki ludjaci koji se utrkuju i auto sport je njima najmanje bitan i radije ce u 6. fudbalsku ligu uloziti pare nego vama tih 300 m asfaltirati piste.Takva nam je drzava i trebace jos mnogo godina da se promijeni pristup auto moto sportu.

Takodje onda imas jedan jako vazan problem a to je korupcija izmedju vas koji budete u klubu,jer super ce sve funkcionisati kod nebudete imali para na racunu kad jednog dana pocnu pare da dolaze na racun e onda se pocinju javljati problemi i onda vise nema ljubavi i drugarstva jer ce neko zaradjivati a ostali ce gladati i onda ako i uspijete i ako i dobijete taj projekat da pravite onda ce vas izbaciti neki privatnik koji moze uvijeti da se na tom zemljistu koje vi potencijalno dobijete za stazu moze napraviti trzni centar ili tako nesto i opet pusiona.Tako se desava u cijeloj bivsoj exYu i niko nece da ulaze u auto sport i veliko je rasulo svagdje i mi smo svi to prosli koji smo stariji i svi smo to prije nekoliko godina pokusavali i na kraju svi smo odustali jer je ovde fudbal i kosarka jedino u sta se ulaze i gdje se mogu lako prati pare a ostali sportovi su im manje zanimljivi jer je lakse moze uci u trag kriminalu i zato niko nece da tu usmjerava pare jer puno vise moze zaraditi na drugim projektima iz druge oblasti a niko vam to nece uraditi bez para,pokusajte i vi,eto i ja vam zelim svu srecu ako vam to nesto znaci i dao bog da vi budete prvi koji su od drzave dobiti pare i napravili kruznu stazu pa kad god i za koliko god godina.

potpis ko kuca:eek:vo je stvarno realnost
 
Mi cemo pokusat,kad popusimo isto cemo tako za dvajs godina savjetovat mlade nerealne generacije.:cool:

Samo tako cu se uvjerit da je to zaista nemoguce,dok ne pokusamo nikad necu znat i uvijek bi me to grizlo.

Nego zna li ko kako je sagradjena staza u Zaluzanima,privatnik? I dont thins so!
Grobnik? Drug nas Tito.

Iako,sve to stoji sto Srdjan kaze,al opet bar cemo pokusat,nek krajnje bude dodatnih 300 m asfalta,dobro je,bar nesto smo ucinili za auto sport i osjecat cu se puno bolje.

Mladost,ludost,sto rece Basta svi smo tako razmisljali sa 20 i kusur,niko meni sad ne moze utuviti u glavu svoju svijest o surovosti i realnosti zivota,moram to sam doznati.;)
 
Član
tu surovost i realnost vec trebas da znas,ali trebas probati samo da nekako zaobidjes to sve,ali to je tesko,a zemljiste mozes naci,neko zapusteno zaraslo u sumu i korov koje pripada opstini i onda traziti od njih prenamjenu zemljista.ili ako si naslijedio sta pa ponuditi se da iznajmis ili poklonis :)
 
Član
Srdjan jednostavno iznosi realne cinjenice i nema potrebe da se prepirete oko toga..ja se slazem s njim oko svega sto je napisao...jos niko u nasim zakonodavnim vlastima nije ulozio ni marke u auto moto sport niti ce kad ulozit...ako uspijete malo produzit tu stazu to ce da bude senzacija i nesto nevidjeno na nasim prostorima:D a o kruznoj stazi mozete samo nastavit sanjat...nazalost surova realnost..
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Nego zna li ko kako je sagradjena staza u Zaluzanima,privatnik? I dont thins so!
Grobnik? Drug nas Tito.

Sve je staze napravio nas drug TITO pa i Zaluzane,to je bio vojni poligon gdje se polagao vozacki za one koji ga nemaju a hoce da voze u vojsci i to je sve prije rata napravljeno,poslije rata i poslije onih finih vremena sve je stalo i cigla jedna vise nije sagradjena na exYu povodom auto moto sporta,auto klubovi se bore da to odze sto je napravljeno,amk bl jednva uspijeva da dobije pare da se odrzi trka na krugu,sad su malo renovirali stazu ali opet zahvaljujuci privatnim pojedinicima koji su dobro stojeci a drzavu i grad boli ona stvar na Zaluzane i kruznu stazu.

Tesko momci,tesko ce to ici,ali ako imate vremena i zivaca viska probajte,nikad se nezna,mozda se bas na vama kola slome i mozda bas vi budete prvi koji su promijenili dosadasnju praksu o odnosu drzave i auto sporta.Sretno vam jos milion puta.
 
SM chip tuning je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Nego zna li ko kako je sagradjena staza u Zaluzanima,privatnik? I dont thins so!
Grobnik? Drug nas Tito.

Sve je staze napravio nas drug TITO pa i Zaluzane,to je bio vojni poligon gdje se polagao vozacki za one koji ga nemaju a hoce da voze u vojsci i to je sve prije rata napravljeno,poslije rata i poslije onih finih vremena sve je stalo i cigla jedna vise nije sagradjena na exYu povodom auto moto sporta,auto klubovi se bore da to odze sto je napravljeno,amk bl jednva uspijeva da dobije pare da se odrzi trka na krugu,sad su malo renovirali stazu ali opet zahvaljujuci privatnim pojedinicima koji su dobro stojeci a drzavu i grad boli ona stvar na Zaluzane i kruznu stazu.

Tesko momci,tesko ce to ici,ali ako imate vremena i zivaca viska probajte,nikad se nezna,mozda se bas na vama kola slome i mozda bas vi budete prvi koji su promijenili dosadasnju praksu o odnosu drzave i auto sporta.Sretno vam jos milion puta.


Sve sto si reko Srdjo slazem se.

Nego ajd da batalim sad zelje,da te pitam nesto konkretno,
u vezi Zaluzana.

Ima li ta staza ikakvog financijskog profita? Utjece li ikako na turizam Banja Luke,drugim rjecima ima li ikakve koristi ta staza sem zadovoljavanja auto fan-ova ? Kontas na sta ciljam ?
 
Član
Pa da ima pametnih ljudi ta staza bi se mogla pretvoriti u senzaciju grada Banjaluke i okoline ali niko nema sluha za to i ta staza prezivljava zbog ljudi koji voze krug i koje sopstvena sredstva ulazu da bi prezivjela ta trka iz godine u godinu.

Veoma je teska situacija i ni proteklih godina niko nije obracao paznju na automoto sport i stazu u Zaluzanima,jednostavno nikog to nezanima,i nikom to nije interesantno.

Ruse fudbalski stadion borca u centru BL da tu naprave zgradu a borcu prave novi stadion i za to se ima para a kad jednom godisnje dodje trka u zaluzanima nedaju pare da se plakati urade za trku a kamoli da plate nesto drugo.

Staza je prosle godine prosirena,ove godine uradjen je startni prostor i montiran semafor,ali sve to je privatnim kanalima zavrseno drzavu,grad,i okolinu boli ona stvar za Zaluzane.

aaaa zaboravio sam da se nasmijem za profit koji staza donosi :D
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
sad su malo renovirali stazu ali opet zahvaljujuci privatnim pojedinicima koji su dobro stojeci a drzavu i grad boli ona stvar na Zaluzane i kruznu stazu.

Nije baš tako, prošle godine su Grad i Vlada RS dali 500.000 KM za stazu a Grad svake godine daje pare za rad klubova i organizaciju trke. Ove godine manje zbog recesije ali ne može se prigovoriti. U Banja Luci se ulaže u auto sport ali naravno nikad nije dovoljno.

Što se tiče pravljenja nove kružne staze u Brčkom ne bih komentarisao samo pročitajte ovu temu iduće godine. ;) Zalužani su građeni u onoj državi a ulaže se svake godine, nedavno je oprana od zemljanih radova i nasipanja oko staze tj. proširivanja izletnih zona. Kolika je ukupna vrijednost staze to ni bog ne zna. 5 miliona bi vam možda bilo dovoljno za kupovanje parcele a nama u BL bi trebalo još par stotina milona da napravimo stazu poput onih na kojima se vozi F1.

erol_brcak je napisao(la):
Ima li ta staza ikakvog financijskog profita? Utjece li ikako na turizam Banja Luke,drugim rjecima ima li ikakve koristi ta staza sem zadovoljavanja auto fan-ova ? Kontas na sta ciljam ?

Odgovoriću ti i ja. U profit staze ne bih ulazio, o tome ne znamo ništa ni ja ni Srđan. Nekog ekstra profita, čini mi se da nema, a o isplativosti staze je smiješno govoriti. Da li bi mogla isplatiti sve te milione koji su uloženi u nju da je drugo rukovodstvo, ne znam i ne zanima me.
Turizam. Sigurno da utiče, koliko toliko. Na stazu često dolaze auti i motori iz okruženja da testiraju a u prošla dva vikenda je na trkama bilo preko 100 auta sa timovima. Svi su oni noćili, jeli, pili... u Banja Luci.
Mada, najveća vrijednost staze je to što Banjalučki "luđaci" ne diljvalju po gradu već po stazi.

SM chip tuning je napisao(la):
Ruse fudbalski stadion borca u centru BL da tu naprave zgradu a borcu prave novi stadion i za to se ima para.

I mene takve stvari nerviraju. Uložiće preko 100 milona evra u stadion i biće prazan. Ne znam kad je na Borčevu utakmicu došlo 5.000 ljudi koliko je prije 7 dana bilo na Zalužanima. Ili uložiše 15 milona u zatvoreni olimpijski bazen sa tribinama a koliko ljudi u BL zanima plivanje ili vaterpolo i tako to. Ali da ne idemo u off...
 
Član


autopersp1zw2.jpg
[/URL] [/img]



Projekt renoviranja staze u Zaluzanima iz 2006. Predvidjeno 2,5 mil. eur.
 
Član
mc_rory je napisao(la):
Projekt renoviranja staze u Zaluzanima iz 2006. Predvidjeno 2,5 mil. eur.

To je diplomski rad jedne djevojke iz BL. Nije zvanični projekat ali imamo obećanje Gradonačelnika koje je dao krajem prošle godine.
http://www.youtube.com/watch?v=XFItaG3Xr8Y
A mi pamtimo. ;)
 
Član
Sike je napisao(la):
mc_rory je napisao(la):
Projekt renoviranja staze u Zaluzanima iz 2006. Predvidjeno 2,5 mil. eur.

To je diplomski rad jedne djevojke iz BL. Nije zvanični projekat ali imamo obećanje Gradonačelnika koje je dao krajem prošle godine.
http://www.youtube.com/watch?v=XFItaG3Xr8Y
A mi pamtimo. ;)

Hvala za info, ovo izgleda :cool:
 
Član
Sike je napisao(la):
mc_rory je napisao(la):
Projekt renoviranja staze u Zaluzanima iz 2006. Predvidjeno 2,5 mil. eur.

To je diplomski rad jedne djevojke iz BL. Nije zvanični projekat ali imamo obećanje Gradonačelnika koje je dao krajem prošle godine.
http://www.youtube.com/watch?v=XFItaG3Xr8Y
A mi pamtimo. ;)

Daće Bog baba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top