brcko...

brcko...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SM chip tuning je napisao(la):
:icon_eek:

vi izgleda uopste niste svjesni o cemu pisete i sta mislite da uradite.

Staza sa infrastrukturom i svim pratecim "detaljima",sa zemljistem,dozvolama,projektom,radovima,materijalom...kosta preko 5 miliona maraka da icemu valja i zasto mislite da ce to neko tako lako da vama da,pa to je cifra na kojoj se moze zaraditi jos toliko para i taj projekat moze da dobije samo neki mocni privatni od koga ce imati svi korisiti,smjesno je i pomisliti da ce neko novo osnovanom klubu dati tolike pare...

Nemogu vjerovati o cemu su napisane 3 stranice...i o cemu se raspravlja:icon_question:

Vidi se da niste u auto moto sporu i da nezivite u realnom vremenu,zelja je super i ideja ali realizacija je vjerovatna kao i vjerovatnoca da se u gradisci napravi novi raketni centar za intergalakticka putovanja:D

:lol:
 
Pa da,svjestan sam ja toga,al zar si mi morao porusit snove :D:D

Ma nisam ja ni reko da ce staza biti do iduce godine,samo eto vrijedi pokusat bar,naci kakvih jakih sponzora,pokusat sa vezama u vladi nesto,smislit dobar plan jbg vidjet bar,ako nista onda bar da se doda jos 300 metara asfalta na ovu trentnu pistu plus tribine,bar nesto.Al rekoh niko ne kaze da ce to biti do sutra gotovo,a to sto spominjes bogate privatnike,hmmm...intrsting

I da,ne znate vi sta je Distrikt :D
 
Član
oftopičarite,
distrikt ima viška love svake godine da bi mogli napraviti nurburgring ali ako ljudi ne vide isplativost i korist od te staze i nece vidjeti vjerovatno nema nista od tog.
jedino da od ministra finansija zaduzenog za budzet sina nafurate na street race i to je to.
 
lov2xlr8 je napisao(la):
oftopičarite,
distrikt ima viška love svake godine da bi mogli napraviti nurburgring ali ako ljudi ne vide isplativost i korist od te staze i nece vidjeti vjerovatno nema nista od tog.
jedino da od ministra finansija zaduzenog za budzet sina nafurate na street race i to je to.

:cool::cool:

To ja cijelo vrijeme govorim,samo treba obrazlozit vladi i sponzorima korist od staze,a vjerujem da je korist velika,jer nasi se stalno furaju na promoviranje Distrikta,a kud ces bolju promociju,jedan od koliko 3,4 grada na Balkanu sa stazom (Grobnik,Zaluzani i Kragujevac,ja ne znam vise )

Kao sto rekoh,za sad necu ni razmisljat toliko o tome,treba prvo taj klub osnovat,plus nije ovo posao jednog covjeka,ovo treba dobro citavu organizaciju osmislit.Al o tom po tom.Ideja je tu,zahvaljujuci Loveru :D:cool:
 
Član
kad budes imo vremena probaj kontaktirati staze u okruzenju i sire, i vidi kako sta,koliko para,kako su uspjeli vlasti nagovoriti,sve sto ima na balkaanu i at,madjarska,oni imaju dosta staza,njemacka.vidi kako i sta.

zadnja i najlosija opcija na koju mozes racunati 100% je napraviti projekat isplativosti i ici u banku dignuti kredit i kupiti zemlju i uraditi,al tad si u grobu do vrata :)
 
lov2xlr8 je napisao(la):
kad budes imo vremena probaj kontaktirati staze u okruzenju i sire, i vidi kako sta,koliko para,kako su uspjeli vlasti nagovoriti,sve sto ima na balkaanu i at,madjarska,oni imaju dosta staza,njemacka.vidi kako i sta.

zadnja i najlosija opcija na koju mozes racunati 100% je napraviti projekat isplativosti i ici u banku dignuti kredit i kupiti zemlju i uraditi,al tad si u grobu do vrata :)

Ovo zadnje cak ni ja ne bi predlozio,neka hvala.:D I da se na kraju isplati,u tome mogu uzivati tek moji unuci. :)

Ne znam,vidjet cemo,za sad nista,mene licno najvise faks koci,ali rekoh vec nije to moj posao,AKO bude sta od toga to ce biti ukljuceno desetke ljudi,ja cu samo neke osnove istraziti,kontaktirat se sa zaduzenima za druge staze,vidjet to sto kazes kako su oni nagovorili vlasti,koliko love,odakle pocet...itd pa bumo vidjeli dalje,valja onda i neke ozbiljnije,starije osobe ukljucit,jer ko ce 22-godisnjaka/e izbiljno shvatiti.
 
Član
najveci je problem tu kad se neka sredstva odobravaju od viska sto uvijek neko ima koji ce uletiti nekome i dobice on da radi svoj projekat,tako da skroz tesko ali vrijedi pokusati,jedino sto mozes izgubiti je dosta vremena,nista vise
 
Upravo!

Vrijedi pokusat jbg,ne mogu ni zamisliti moju srecu kad bi to zaista zazivilo. :icon_smile:
Konacno uzivanje u onom sto toliko volim bez rizika da cu zgaziti neko dijete na ulici.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
:icon_eek:

vi izgleda uopste niste svjesni o cemu pisete i sta mislite da uradite.

Staza sa infrastrukturom i svim pratecim "detaljima",sa zemljistem,dozvolama,projektom,radovima,materijalom...kosta preko 5 miliona maraka da icemu valja i zasto mislite da ce to neko tako lako da vama da,pa to je cifra na kojoj se moze zaraditi jos toliko para i taj projekat moze da dobije samo neki mocni privatni od koga ce imati svi korisiti,smjesno je i pomisliti da ce neko novo osnovanom klubu dati tolike pare...

Nemogu vjerovati o cemu su napisane 3 stranice...i o cemu se raspravlja:icon_question:

Vidi se da niste u auto moto sporu i da nezivite u realnom vremenu,zelja je super i ideja ali realizacija je vjerovatna kao i vjerovatnoca da se u gradisci napravi novi raketni centar za intergalakticka putovanja :D

E sad si stvarno pretjerao. Eto vazno je da si ti najpametniji i da ti sve znas. to je bitno! Doduse napravit ces ti od Gradiske Pariz. Drzi se ti svoje Gradiske i sve ce bit ok ;) i sto podalje od Brckog...

Erole za klub nece bit nikakvih problema, a 99% sam siguran i za ovo produzenje staze... Znas i sam situaciju kod nas u Brckom. Uostalom ima i Ljuca koji ima ogromnu firmu, i ciji stari je vladi i na dobroj poziciji. Imam ja svojih ljudi, znas i sam. Ima Kalic, i pogurat cemo to nekako. sto budemo mogli. dakle nismo nista obecali, pokusat cemo makar produzit stazu, a ovo ostalo cemo predlozit sa dobrim argumentima, i naravno veze upotrijebit sto budemo imali pa vidjeti....
 
Član
Brcaci svaka cast na idejama. Pravo mi je drago citati da mladi ljudi zele da doprinesu nesto svojoj regiji. Samo naprijed i nemoj te da vas negativni odgovori sputavaju do vaseg cilja. Samo naprijed momci! :cool:
 
Član
ha ha ha pa toliko para nije ulozeno u BiH automoto sport u zadnjih 20 godina,a ti pametnjakovicu nemoj da me izazivas i da me provociras,ako mislis da mozes to napraviti OK,napravi stazu i dokazi mi da ja grijesim a nemoj da se pravis pametan i da mi oduzimas pravo na moje misljenje,ja mislim da je to nemoguce a ti dokazi da grijesim djelom a ne da mi pises te glupe postove i da me prozivas jer se ja tebi nisam ni obracao i mogao bi da budes malo kulturniji prema meni jer sam ja u auto moto sporotu godinama i znam kako to ide i negovorim bezveze.

CocaCola je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
:icon_eek:

vi izgleda uopste niste svjesni o cemu pisete i sta mislite da uradite.

Staza sa infrastrukturom i svim pratecim "detaljima",sa zemljistem,dozvolama,projektom,radovima,materijalom...kosta preko 5 miliona maraka da icemu valja i zasto mislite da ce to neko tako lako da vama da,pa to je cifra na kojoj se moze zaraditi jos toliko para i taj projekat moze da dobije samo neki mocni privatni od koga ce imati svi korisiti,smjesno je i pomisliti da ce neko novo osnovanom klubu dati tolike pare...

Nemogu vjerovati o cemu su napisane 3 stranice...i o cemu se raspravlja:icon_question:

Vidi se da niste u auto moto sporu i da nezivite u realnom vremenu,zelja je super i ideja ali realizacija je vjerovatna kao i vjerovatnoca da se u gradisci napravi novi raketni centar za intergalakticka putovanja :D

E sad si stvarno pretjerao. Eto vazno je da si ti najpametniji i da ti sve znas. to je bitno! Doduse napravit ces ti od Gradiske Pariz. Drzi se ti svoje Gradiske i sve ce bit ok ;) i sto podalje od Brckog...

Erole za klub nece bit nikakvih problema, a 99% sam siguran i za ovo produzenje staze... Znas i sam situaciju kod nas u Brckom. Uostalom ima i Ljuca koji ima ogromnu firmu, i ciji stari je vladi i na dobroj poziciji. Imam ja svojih ljudi, znas i sam. Ima Kalic, i pogurat cemo to nekako. sto budemo mogli. dakle nismo nista obecali, pokusat cemo makar produzit stazu, a ovo ostalo cemo predlozit sa dobrim argumentima, i naravno veze upotrijebit sto budemo imali pa vidjeti....
 
A sta sve procita ovdje,lijepo je biti optimista i ja sam tako razmisljao kad sam imao 22god. i letio u oblacima medjutim ubrzo shvatis da to nije sve tako jednostavno kako izgleda.
U svakom slucaju zelim vam puno srece u realizaciji tog projekta.:icon_rolleyes:
 
Član
Opet moram napisati, da ja NISAM OBECAO da ce se to ostvariti. Nego da cu pokusat makar jedan mali dio toga uraditi. Prvi cilj je osnovati jedan dobar klub. Drugo, barem produziti postojecu stazu, nekih 300m... stim bi bili i prezadovoljni... I ne da to zavrsimo za mjesec... Za godinu, dvije, nama super! S vremenom bi vidjeli, da se to jos malo izgradi, i pokusati nekako nesto vece uraditi. Obzirom da znam kako se stvari u Brckom desavaju, i kako se sta izradjuje i izgradjuje, bit ce nam barem jednim dijelom lakse. U svemu tome najbitnije je da imas ljude u Vladi koji ce te podrzati. Jer dobre argumente nije tesko skupiti. Ovo je dugorocni plan, dakle koji se ne izgradjuje preko noci. Svjestan sam cinjenice da je ovo mukotrpan posao, koji planiramo ja, Erol i ostali da pokrenemo, ali meni nije toliko bitno kada cu ja tacno docekati da se u brckom odrzava Street race 402, ili slicne manifestacije. Kad smo mogli, ovoliko sportskih terena(fudbalskih igralista, kosarkaskih, i mnogih drugih) napraviti i izgraditi u Brckom, zasto je nemoguce nesto za auto moto sport uraditi? Nisam rekao, da ce to uspjeti 100%, ali nije nemoguce!!

Od tebe nije bas uredu bilo da kazes, vidi se da niste u auto moto sportu vodama,i sta si vec jos govorio. Znaci ako si ti u auto moto sportu godinama, to znaci da si ti u tome najpametniji? i da niko drugi ne zna oko toga nista. Kao stariji, umjesto da podrzis mlade, ti fakticki ponizavas nas, tj pokusavas to, ali ne uspjeva. Pogledaj od drugih komentare, recimo prvo od tvog kolege Coyotusa bastus-a, a da ne govorim Lov2xlr8 i ostale, kojima veliko hvala za podrsku i za veliki broj informacija.

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top