Bmw 640d Coupe I Bmw 650i Xdrive Coupe

Bmw 640d Coupe I Bmw 650i Xdrive Coupe

:icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:





........................650i vs 640d................... :D
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
1.4 tsi ne trosi 6-7 litara ako ga koristis kao klasicnog benzinca!

Samo te pratim. Kao i pola učesnika ove teme lupaš gluposti.

Naravno da ga nećeš koristiti kao klasičnog benzinca kada to nije.

Sportski coupe i dizel ne ide skupa u istu rečenicu. Naravno da se prave i prodaju, isto kao što se prodaju vibratori od 80 cm i lutke na napuhivanje koje stenju na 6 jezika:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
1.4 tsi ne trosi 6-7 litara ako ga koristis kao klasicnog benzinca!

Samo te pratim. Kao i pola učesnika ove teme lupaš gluposti.

Naravno da ga nećeš koristiti kao klasičnog benzinca kada to nije.

Sportski coupe i dizel ne ide skupa u istu rečenicu. Naravno da se prave i prodaju, isto kao što se prodaju vibratori od 80 cm i lutke na napuhivanje koje stenju na 6 jezika:D
sport-coupe DIESEL i lutke :lol::lol::lol:
 
ZELA GTI je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
1.4 tsi ne trosi 6-7 litara ako ga koristis kao klasicnog benzinca!

Samo te pratim. Kao i pola učesnika ove teme lupaš gluposti.

Naravno da ga nećeš koristiti kao klasičnog benzinca kada to nije.

Sportski coupe i dizel ne ide skupa u istu rečenicu. Naravno da se prave i prodaju, isto kao što se prodaju vibratori od 80 cm i lutke na napuhivanje koje stenju na 6 jezika:D

uhh zela,tebe smo ocekivali ranije,paa gdje si bio?

sta sam htio reci sa ovim postom gore...da ta potrosnja moze da se dobije ali sa ekonomicnom voznjom i saltanju na 2000rpm dok to sa dizelom mozes dobiti manju i to za dizela normalnom voznjom...

A dizel mozes biti sportista i stojim iza toga!




:D
HAHAHAHAHAHA<<< za lutku



:icon_exclaim:
 
GTI FAN je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Vidjecemo, era turbo dizela je tek nastala:) Nisu to vise oni stari tromi dizeli, koji idu ko k. a trose ko tenk!
Era turbo dizela je vec na zalasku i njome je bilo obuhvaceno zadnjih 15 godina.Danas nema atmosferskog dizela nigde.Svi su TDI,CDTI,TDCI,dCi,pa bili od 1,2 ili od 4,2 l.
Tako ce biti i sa benzincima.Ustvari vec je pocela i era turbo benzinaca.1.4 TSI (170 KS),trosi 6-7 litara.Toliko trosi i neki klasican 2.0 TDI (140 KS)
Pojavili su se VW 1,4 TSI 120-170 KS 2,0 TSI 170-265 KS, Opel 1,6 T 150-192 KS 2,0 T 170-240 KS, Renault 1,2 TCE 106 KS, 2,0 T 165-225 KS, Fiat 1,4 T-Jet 120-150 KS.Dizel iz takvih malih motorica nemoze izvuci takve performanse.

Ja koliko znam ovde je pocela rasprava oko dizela u sestici, a predjosmo na dizelVSbenzin u globalu! I ja opet naglasavam nisam ni u jednom trenutku rekao da je i dizel i benzin isto, kao sto je vecina pogresno protumacila, nego da i dizel moze priustiti neki sportski uzitak ali ne u tolikoj mjeri kao benzinac! I i dalje stojim iza toga da to sto su ubacili dizela u BMW serije 6 je odlican potez, i po BMW i po kupce! Ne kvare oni time sporski duh sestice, ko je zeljan brzine zvuka i adrenalina uzece benzinca! A u ostalom ove budale iz BMW-a trebali su prvo da se posavjetuju sa ovim strucnjacima sa foruma pa tek onda da urade nesto!
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
A dizel mozes biti sportista i stojim iza toga!
Ma kakav dizel i i sport .To ti je isto kao na brdskoj utrci ako si bio.U zadnje vrijeme ovdje na podrucju Dalmacije u utrkama se uvjek pojave 2-3 dizela i nakon benzinaca nastup im je smijesan ne zbog brzine,obicno zijevaju svi dok prolaze a kad bi se svi pojavii sa dizelima siguran sam da na utrku nebi dosao ni jedan gledatelj,takav ti je i sportski automobil sa dizelom kao i ta utrka -----dosadan. :icon_biggrin:



_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ja koliko znam ovde je pocela rasprava oko dizela u sestici, a predjosmo na dizelVSbenzin u globalu!

U raspravu sam se ukljucio kad je neko (klasika na forumu) spomenuo da ce slabiji dizelas"odrati" benzinca (vjerovatno misleci na dizelov moment,opet klasika),a to mrzim jer takve tvrdnje su plod neznanja.
 
Član
seat_leon_tdi_wtcc_4.jpg


BMW.ov 320SI mu nije mogao nista, 1.6T mu nije mogao nista.... ali polahko i njih izbacaju, dolaze TSI masine.... :cool:

Znaci, TSI i pici... ;)
 
Član
Ja spomenuh jos 2 stranice prije, dizel je taj pobjedjivao malo dok mu je glavni konkurent bio 2.0 atmosferski benzinac, dizeli su smjeli biti iste zapremine - al Turbo. Koliko ja znam te ove godine je dopusten 1.6 Turbo benzinac i sada je ostao jos samo 1 Leon sa dizelskim motorom, al i njega ce uskoro smjeniti. Razlog, jer su benzinci vec nadmocni, iako su masine potpuno nove i tek ce sada poceti pomjerati njihove granice i usavrsavati ih...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ja spomenuh jos 2 stranice prije, dizel je taj pobjedjivao malo dok mu je glavni konkurent bio 2.0 atmosferski benzinac, dizeli su smjeli biti iste zapremine - al Turbo. Koliko ja znam te ove godine je dopusten 1.6 Turbo benzinac i sada je ostao jos samo 1 Leon sa dizelskim motorom, al i njega ce uskoro smjeniti. Razlog, jer su benzinci vec nadmocni, iako su masine potpuno nove i tek ce sada poceti pomjerati njihove granice i usavrsavati ih...
Taman sam to poceo pisati i tebe spominjati,ovo je WTCC,bogme kad dodje turbo-benzin ne ostase dugo u Seatu na dizelu. :lol: TSI da.
 
Član
Ljudi božiji, šta vam je.
Zašto se dizeli ubacivaju u mercedese, jer je to auto za uživanje, a ne za divljanje, i u njih su ubacivani benzinski motori, za one koje žele divljati sa takvim autom.
Tako je i bmw uradio. Za one koji žele divljati sa autom kupuju benzince, a one koji uživaju u vožnji dizele.
Tako ja dijelim sva auta, dizel za uživanje, benzin za divljanje, al vi ste stručnjaci
:D
 

MTR

Član
znam dizele koji brze nabijaju obrtaje od nekih razvikanih benzinjara , jes da im fali taj hod od jedno 3000 o/min , al nabija ga :D
 
Top