Bmw 640d Coupe I Bmw 650i Xdrive Coupe

Bmw 640d Coupe I Bmw 650i Xdrive Coupe

mislim da ste malo zaostali,i jos na nivou 1.6 dizela iz kadeta....

ljudi,ovo su motori savremeni,kod nji se nema sta osjetiti razlika izmedju dizela i benze,samo u potrosnji..nicemu ne zaostaje ovaj 300+konja dizel za benzincem...a ovaj coupe nije tolika avandgarda da bi se stidio dizela,inace nijedan BMW nije toliki unikad da se sdidi dizela... da je kakav Lambo,ferrari,bugatti gdje se ima izgubiti imidza,onda bi bilo diskutabilno,ovo su auta masovne proizvodnje kao sto je to i TT, i passat CC...
 
A ti baš imaš svoju teoriju koja mora biti najtočnija o svih.

Dizel ne ide u GT-a pa taman i da ima 1000ks i 5000Nm, suvremeni čovječe.
 
Član
Knezho je napisao(la):
Vjerovatno i benzinci ispunjavaju te norme (inace sumnjam da bi ih pravili), tako da i dalje mislim da je dizel motor u sportskom kupeu samo za glumce.
Oni su se koncentrirali na CO2 a NOx koji je kancerogena crna cadja dusikovog oksida je jos opasniji a njega ispustaju dizeli.Benzinci su jos ekoloskiji nego dizeli a ako cemo logicno onda je plin idealan i sto se tice ekologije i ekonomicnosti.Ma cisto preseravanje koje mogu prodavati neukom puku.Boli njih k koce dobiti rak bitno je da oni deru lovu na normama za co2 koji navodno izaziva neko izmisljeno globalno zatopljenje a raka neka bude sto vise jer ce biti i para od kemoterapija.
 
GTI FAN je napisao(la):
Knezho je napisao(la):
Vjerovatno i benzinci ispunjavaju te norme (inace sumnjam da bi ih pravili), tako da i dalje mislim da je dizel motor u sportskom kupeu samo za glumce.
Oni su se koncentrirali na CO2 a NOx koji je kancerogena crna cadja dusikovog oksida je jos opasniji a njega ispustaju dizeli.Benzinci su jos ekoloskiji nego dizeli a ako cemo logicno onda je plin idealan i sto se tice ekologije i ekonomicnosti.Ma cisto preseravanje koje mogu prodavati neukom puku.Boli njih k koce dobiti rak bitno je da oni deru lovu na normama za co2 koji navodno izaziva neko izmisljeno globalno zatopljenje a raka neka bude sto vise jer ce biti i para od kemoterapija.

Cekaj jarane , ispade sad da oni ubacuju dizela u auto od 100.000€ da bi kupac ustedio na gorivu :icon_question:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Knezho je napisao(la):
Vjerovatno i benzinci ispunjavaju te norme (inace sumnjam da bi ih pravili), tako da i dalje mislim da je dizel motor u sportskom kupeu samo za glumce.
Oni su se koncentrirali na CO2 a NOx koji je kancerogena crna cadja dusikovog oksida je jos opasniji a njega ispustaju dizeli.Benzinci su jos ekoloskiji nego dizeli a ako cemo logicno onda je plin idealan i sto se tice ekologije i ekonomicnosti.Ma cisto preseravanje koje mogu prodavati neukom puku.Boli njih k koce dobiti rak bitno je da oni deru lovu na normama za co2 koji navodno izaziva neko izmisljeno globalno zatopljenje a raka neka bude sto vise jer ce biti i para od kemoterapija.

Cekaj jarane , ispade sad da oni ubacuju dizela u auto od 100.000€ da bi kupac ustedio na gorivu :icon_question:

Eto ispade nema jadan za gorivo,nek uzme benzinca i ugradi plin em stedi em ima dobar zvuk :lol:
 
Zato i pitam , cudno mi :D Kako god , u BMW-u ne radi jedan covjek i ne donosi jedan covjek odluku , stotine inzinjera i strucanjaka se konsultuje da se donese neka mala odluka , mozes misliti kako je za odluku koji motor ubaciti u neki model a ekoloske norme im namece EU tako da je razumno sto su stavili stedljive dizele :cool:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Zato i pitam , cudno mi :D Kako god , u BMW-u ne radi jedan covjek i ne donosi jedan covjek odluku , stotine inzinjera i strucanjaka se konsultuje da se donese neka mala odluka , mozes misliti kako je za odluku koji motor ubaciti u neki model a ekoloske norme im namece EU tako da je razumno sto su stavili stedljive dizele :cool:
Ja sam konstatirao da su te odluke EU a glupost i prica za malu djecu ako cemo o tome.Benzinski motor je cisciji od dizela.NOx iz dizela je dokazano kancerogen dok covjekova emisija CO2 nije dokazani uzrocnik globalnog zatopljenja cak nije ni dokazano da ono uopce postoji ;)
 

JD.

Član
ko o cemu bosnjo o potrosnji... userete svaku temu pricom o potrosnji, hajde razumijem za ona ajmo reci obicna auta, al za ovakva auta... nemam rijeci

bitno je da selo vidi da se ima za novi auto, ali ako ikako moze daj da trosi ko upaljac :lol: to je ta politika ovih novopecenih sto vozaju skupa auta, nece imat za kifle al ce uzet sto skuplje auto
 
Porschefan je napisao(la):
A ti baš imaš svoju teoriju koja mora biti najtočnija o svih.

Dizel ne ide u GT-a pa taman i da ima 1000ks i 5000Nm, suvremeni čovječe.

Nisi ti izgleda vozio nikada jaceg dizela od 100KS,a kamoli stagod novo i jako a da trosi dizel???... provozaj se jednom ili uzmi da provozas 330xd pa se ponovo javi,i onda sjedi u benzinca po tvom izboru pa cemo vidjeti dali su dizeli motori iskljucivo za stedljivu voznju,skromna auta i karavane(predpostavljam da je to za dizela,jer kako kazes nije to za GT-a)


Neznam zasto se dzaba zamucavam ,kada ovdje imamo ljude koji pljuju po idejama team-a od 15-tak inzinjera koji 24 sata dnevno misle o jedno te istom modelu auta i kako ga poboljsati...Razumijem ja da je steta ubaciti u mk1 gti-a 1.9turbodizela koliko god savremen bio,ali u auto iz 2012 godine ne ubaciti tehnologiju koja razvija 300 konja i pri tome trosi 6 litara dizela je steta...
Neznam zasto ko od vas ne napise da je sranje sva ona elektronika u jednom GT-u,koji ce mu K.... ESP kada je to Funkiller za svakog vozaca GT-a,Cemu parking senzori kada to samo sluzi za jurnjavu...moderni dizeli ne zaostaju za benzincima ,oni su napredniji od njih!

JD. je napisao(la):
ko o cemu bosnjo o potrosnji... userete svaku temu pricom o potrosnji, hajde razumijem za ona ajmo reci obicna auta, al za ovakva auta... nemam rijeci

bitno je da selo vidi da se ima za novi auto, ali ako ikako moze daj da trosi ko upaljac :lol: to je ta politika ovih novopecenih sto vozaju skupa auta, nece imat za kifle al ce uzet sto skuplje auto

zato ti vozis auto sa 1.4 motorom a sminkas ga kao da je 2.0 turbak pod haubom!!!!!


nemoj misliti da sada pljujem po astri tvojoj ili po tebi,ne dao bog jer netreba mi to.. imao sam i ja golfa sa 1.4 motorom i vozio sam ga jer nisam imao potrebe za nekom azdahom pod haubom,a pri tome mi se svidjao izgleda cetvorke...
 
meni je licno naj atraktivniji audi onaj R8 sa v12tdi-om,strahota razvija 500ks i ubrzava sa oko 3-4 sec do stoje a pri tome trosi 8-10litara... to je tehnologija,u to su ulozeni novci za koje mozes kupiti jednu kompletnu seriju Ferrari-a,ljudi su dokazali da sa tim motorom otresaju legendarne motore, a nasi divni forumasi prde i po tim motorima...
 
100 ljudi 100 cudi, ne znam kakva je svrha pljuvati dizela, sta to njemu fali, pa dizeli su toliko napredovali da je danas razlika izmedju dizela i benzinca samo u zvuku i gorivu koji se sipa! A u ostalom ovo je jos jedna tema koja ce se zakljucati zbog prepucavanja! I to ce vazda bit tako! Kao sto neko rece, to su ljudi skolovani uradili tako, i sad se nadje neki bosnjo da pljuje! 95% foruma moze samo da prodje pored ovog auta! Pfff.....
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
100 ljudi 100 cudi, ne znam kakva je svrha pljuvati dizela, sta to njemu fali, pa dizeli su toliko napredovali da je danas razlika izmedju dizela i benzinca samo u zvuku i gorivu koji se sipa! A u ostalom ovo je jos jedna tema koja ce se zakljucati zbog prepucavanja! I to ce vazda bit tako! Kao sto neko rece, to su ljudi skolovani uradili tako, i sad se nadje neki bosnjo da pljuje! 95% foruma moze samo da prodje pored ovog auta! Pfff.....

makar 99,9% ..
a 75% bi ga osudjivalo :lol:
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
meni je licno naj atraktivniji audi onaj R8 sa v12tdi-om,strahota razvija 500ks i ubrzava sa oko 3-4 sec do stoje a pri tome trosi 8-10litara... to je tehnologija,u to su ulozeni novci za koje mozes kupiti jednu kompletnu seriju Ferrari-a,ljudi su dokazali da sa tim motorom otresaju legendarne motore, a nasi divni forumasi prde i po tim motorima...

Bas tako, ulaganje miliona da od go**eta napravis pitu.
 
Top