Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
CoL3 je napisao(la):
da ja pitam,svirena mi nema bas dobar kontakt,moram da valja pritisnuti da svirne,skinuo bih da vidim,ali da li ce se aktivirati zracni jastuk,neznam kako to ide u novih auta,da li smijem skinuti sa volana samo svirenu ?
u pitau je volvo v40

Kod nekih auta senzor air baga je i na pojasu, sto znaci i prilikom udesa ako nisi svezan nece se aktivirat!!! Alobodno skini, jer senzor nije na air bagu! Vec na prednjem dijelu vozila, ili pojasu! Mada moze biti na jos nekim mjestima al ne na samom air bagu!

OggyBoy je napisao(la):
Ako mjenjaš samo amortizere, a opruge ostaju, onda je malo jebenije, trebaju ti stege za opruge.

Dva mala spanera, za vezat neki teret, jednostavnije s njima nego s stegama! Ja skidam uvijek sa spanerima! Zadnje uspijem skinut cak sa jednim :D

aroctr je napisao(la):
Sta teba uradit kad volan ne poravna sa točkovima, u staroga mi toledo 2003 god. kada se vozi pravo volan je zakrivljen malo udesno i točkovi onda budu ispravljeni. Nije puno zakrivljen al ipak nervira.

Oserafiti vola, vratit ga za koliko treba i ponovo stegnut!!!

dAF0N1 je napisao(la):
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?

Nije to do motora, ili akumulator, ili pixne na anlaseru! Jer kad odu pixne na anlaseru jednostavno on nema snage da vrti zamajac! Isto izgleda kao da je akumulator rika :D

BMW 316i 90god je napisao(la):
Zanime me sta znaci kad se golf kecu dizelu dok je upaljen odrvne cep od ulja ali ga motor nazad povlaci :icon_question:

To je oki, to se trazi, a ne kad ozvoris cep da ga baca i po haubi :D
 
Član
Pozz
Mislio sam ubacivat zvucnike u zadnja vrata 16.5 cm sa skretnicama i visokotoncima gore. E sada, koje zvucnike dole da kupim jer ce na njima bit bass?
 
Član
Passatove original ako mozes...iz osobnog iskustva ako ne mislis placati vece pare za zvucnike, isplativije je ubaciti serijske zvucnike nego neke aftermarket ;) Ja izbacio skodine i ubacio Pioneerove 17xx serije, i zajebo se gorko, nisu ni blizu Skodinim original zvucnicima :icon_eek:
 
Član
pitanje,kod mene na dzipu,ssangyong,nekad,istovremeno rade i kratka i duga
u faru su 2 sjenila,u jednom je H4 u jednom H3 sijalica
skuzio sam da trebam gurnut malo rucicu prema haubi,i onda se duga ugase...znaci,kontakti nisu ok...moze li se to rijesit il da trazim novu rucicu? (ablendujem prema volanu,a duga palim prema haubi,znaci hvata "ablendovanje" istovremeno kad i kratka)
strah me da ne spalim nesto,jer u toj H4 sijalicu rade obe zarne niti?:icon_question:
a ovo mi se pretezno desava kad auto stoji u suncu dugo:icon_rolleyes:
nisam nista skidao jos uvijek
 
Član
jel se na p 307 mogu mjenjati gumice balans stange, da li je potreba presa ili nesto sl? koliko odprilike kostaju..
hvala
 
Član
Bora TDi 74 kw PD sistem ubrizgavanja zelio bi da stavim turbinu sa motora 96 kw da li sve pase saraf na saraf ili bi morao mjenjat izduv od turbine pa na dole i ................ :icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
@sema, ja sam imao isti problem i bilo je do karbruratora... mozes provjeriti i filter goriva ;)

hvala drug budem i filter pregldo i promjenio ako i to nemogne nov/polovan karburator cu morat uzet
 
hajmo pomoc ukoliko moze i ako je se neko susretao :icon_biggrin:

ventilator u kabini za ventilaciju/ klimu golf 3 koliko ima zica i da li ima neki veliki sklop zica, zelim da preko jednog prekidaca pravim dovod struje, tacnije nabavio sam originalni prekidac za grijanje zadnje sajbe. i da ne bih stalno morao dirat prekidac za brzinu ventilacije samo iskljucim na tom prekidacu ;) nista ja to ne bih dirao ali problem je sto je lose to rijeseno u golfa sa ventilacijom svaki put kad se iskljuci ventlacija lim koji ostvaruje kontakt se iskrivi i desi se da kasnije nijedna brzina ne radi

oko ploce centalne elektronike mi se ne radi, vec sam uzalud pokusao da kod utikaca za ventliaciju napravim produzetak za 1-2-3-4 brinu a 0 sam spojio kroz prekidac i sruja prolazi tj sijalica okad se ukljuci ali ventilacija ne radi
 
Član
jeli ovo čudo puno para? http://www.pik.ba/artikal/1653953/peugeot-206-1-4-b/

trebam tetki neko malo auto nać do 6000 milja a da nije metuzalem :icon_smile:
 
Član
George je napisao(la):
jeli ovo čudo puno para? http://www.pik.ba/artikal/1653953/peugeot-206-1-4-b/

trebam tetki neko malo auto nać do 6000 milja a da nije metuzalem :icon_smile:

ESP nema.;)

Nije puno para, čak je i jako jeftin. Zašto? E to je pitanje.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
George je napisao(la):
jeli ovo čudo puno para? http://www.pik.ba/artikal/1653953/peugeot-206-1-4-b/

trebam tetki neko malo auto nać do 6000 milja a da nije metuzalem :icon_smile:

ESP nema.;)

Nije puno para, čak je i jako jeftin. Zašto? E to je pitanje.

otiću ja to pogledat pa ću vidjeti blizu mi je, pisao sam mu al nejavlja se
 
Član
George je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
George je napisao(la):
jeli ovo čudo puno para? http://www.pik.ba/artikal/1653953/peugeot-206-1-4-b/

trebam tetki neko malo auto nać do 6000 milja a da nije metuzalem :icon_smile:

ESP nema.;)

Nije puno para, čak je i jako jeftin. Zašto? E to je pitanje.

otiću ja to pogledat pa ću vidjeti blizu mi je, pisao sam mu al nejavlja se

Provjeri torziju dobro, prijateljski savjet, ostalo bi trebalo da su sitnice, motor je "nepoderiv" što bi rekli.
 
Član
Je li ima ko kakva iskustva ili price kakve s audijem a6 npr 2.5 tdi ili 1.9 ali automatik/poluautomatik... kakvi su mjenjaci itd?
 
Početnik
primus je napisao(la):
Je li ima ko kakva iskustva ili price kakve s audijem a6 npr 2.5 tdi ili 1.9 ali automatik/poluautomatik... kakvi su mjenjaci itd?

Najbolji izbor manuelac 6 brzina,imao ga na 2.5 132kw.Kani se automata.Sve ijedan automatik oko 200000 km crkne a popravka kosta podosta
 
Top