Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
adel_tuzla je napisao(la):
NOVO PITANJE! Ovako jucer sam se naslonio s autom na neku zemlju i došlo je do sitnih ogrebotina! Eh sad dal se to može sanirati nekim običnim polir pastama? Ogrebotine su površinske ništa duboko, samo et onako jedva se primjeti.

kod mene kod rodjaka su bile 2 duboke parnice na autu.. jos crna boja.. bas se primjetilo.. on je kupio negdje onaj kao "marker"... stvarno ne znam kako se zove... uglavnom stvarno je malo ali je poskupo... on je na nekoj veleprodaji uzeo za 30-tak maraka i uklonio je parnice... ;)
 
Član
ja koliko znam svake godine ti je obavezno zimske ili ljetne sa 5 ili 8 mm sare (nisam siguran koje od ovo dvoje) + lanci...
 
Član
dosad je bilo bavezno imati zimske gume na pogonskim tockovima, u periodu od 15.novembra cini mi se, a za ovu god neznam, nesto su mjenjali
 
Član
netacno da se po zakonu moraju imati zimske... mogu ljetne sa 4mm + lanci....

ako promjene bit ce na bihamk-u... i u srbiji su taj zakon za 4 zimske odlozili malo, a koliko mi kaskamo u svemu, heh...
 
Član
Franki je napisao(la):
Od kojih auta se mogu ugraditi el podizači stakala u golfa 3?

nije ti valjda problem naci originalne od golfa 3:icon_confused:

ja sam jednu tricu rastavljao, svi podizaci bili, jedan od ibize bio montiran, to znam sigurno, jer mi je lik rekao koji je postavio
 
Član
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?
 
Član
Mogu nac orginal, ali mislio sam nesto drugo probat. Orginal bi uzeo samo prekidace i to.

dAF0N1 je napisao(la):
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?

Koje ti je auto? Može biti akumulator ako jedva zavergla.
 
Član
Franki je napisao(la):
Mogu nac orginal, ali mislio sam nesto drugo probat. Orginal bi uzeo samo prekidace i to.

dAF0N1 je napisao(la):
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?

Koje ti je auto? Može biti akumulator ako jedva zavergla.



golf 5... kad okrenem kljuc pati se auto ko da nema snage tako priblizno
 
Član
dAF0N1 je napisao(la):
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?

koji motor, imal jos kakvih simptoma, da li pusi i slicno:icon_confused:
 
Član
ArminM je napisao(la):
dAF0N1 je napisao(la):
e ovako mozda prije mjesec dva mi se desilo a evo nedavno isto... dok sam okreno kljuc motor se ponasao kao da nema snage,, kao da se pati da zavergla tako mozda 5-6 pokusaja u 2-3 minute i upali.. to mi se dva puta dogodilo pa sad do cega mozda to biti ?

koji motor, imal jos kakvih simptoma, da li pusi i slicno:icon_confused:
1.9tdi 90ks... ma nista samo to bice da je do akumulatora buduci da je zika cesto ukljucena dok se cuga :cool:
 
Top