Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Ima li ko iskustva sa stimanjem palenja na golf mk2 1,6 benzin 55 kw, 85 god.... Po ovom hladnom vremenu kad ga upalim pucketa iz auspuha i izbacuje crn dim, posle 7-8 minuta, kada se ugrije pocinje raditi normalno.... Kako nastimati palenje?!
 
Član
SAMO ME INTERESUJE, NABAVIO SAM EL PODIZACE OD GOLFA 2 FABRICKE, DZABE MI IH COVJEK DAO, OD STARE GENERACIJE, A KUPIO SAM VRATA OD NOVE GENERACIJE, PA ME INTERESUJE MOGU LI SE PODIZACI PREPRAVITI IKAKO DA IH UGRADIM U VRATA OD NOVE GEN. GOLFA 2 DA RADE. POZZ;)
 
mozes ih ugradit ali u stara vrata jer je motor deblji kod starih el podizaca a u novijih tanji i staklo normalno prolazi kraj njega ako ti nije zao sjeci ta vrata sto imas moze se ugradit sretno ;)
 
Član
ma kakvo sjecenje,skrati pancer sajle za nekih 15-20cm,prepakuj te podizace na vodilice od novije tipe,jer na vodilicama od starije tipe ne dize ravnomijerno staklo,kosi ga.

Kada zavrnes motoric,lim malo povuci prema sebi da ne zakaca za prozor.
 
Član
code: KR je napisao(la):
ma kakvo sjecenje,skrati pancer sajle za nekih 15-20cm,prepakuj te podizace na vodilice od novije tipe,jer na vodilicama od starije tipe ne dize ravnomijerno staklo,kosi ga.

Kada zavrnes motoric,lim malo povuci prema sebi da ne zakaca za prozor.

pa sta ce ostat od pancira onda ako ga skratim 20cm, ne razumijem ovo?
 
Član
Imam jedno pitanje nadam se na vasu pomoc:
imam golf 3 1,4 60ks na njemu su trenutno gume 175/70/13 hteo bi da stavim 14 ali koje dimenzije 14 a da mi ne krade na kilometrazi
unapred hvala
 
Član
dami2580 je napisao(la):
code: KR je napisao(la):
ma kakvo sjecenje,skrati pancer sajle za nekih 15-20cm,prepakuj te podizace na vodilice od novije tipe,jer na vodilicama od starije tipe ne dize ravnomijerno staklo,kosi ga.

Kada zavrnes motoric,lim malo povuci prema sebi da ne zakaca za prozor.

pa sta ce ostat od pancira onda ako ga skratim 20cm, ne razumijem ovo?

pa ne moras ga sasjeci 20cm,namontiraj prvo sajlu na vodilice od novije tipe i skracuj lagano.;)
 
Član
Imam problem sa passatom 3 1.8b 64kw ne postize radnu temperaturu u gradskoj voznji jedva da dodje do 70c a o otvorenoj da ne govorim inace prije par mjeseci mijenjao sam glavu motora bio je dihtung nagoren pa je se pregrijavao. Glavu nisam brusio kod komsije bio stranac isti passat pa sam uzeo glavu od njega i stavio nov dihtung. Od tada nece da se zagrije na radnu temperaturu.
 
Član
uredu a kako izgleda taj termostat da ga lakse uocim imal na sebi ikakvu el. instalaciju ?:icon_confused:
 
Top