Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Mogu li zvucnici od 17 cm stat u vrata od Golfa 3? Hitno mi je ljudi zato što ih mogu uzet odmah sad ako mogu. Hvala.
 
Nemam sad ovdje sliku da vam pokazem ali znate kako izgleda prekidaca od svijetala u passata 3, problem je sto kad sam ga rastavljo iz njega je ispala mali okrugli dio kao neka cjevcica ali puna, centimetar dugacko dva mm debelo valjkasto, fora je sto ja nemam pojema gdje je to stojalo....a bojim se da je to razlog zbog kojeg neradi osvijetljenje na cajgeru, jer se na istom prekidacu nalazi i ono za pojacavanje intenziteta svijetlosti na cajgeru.....:icon_cry::icon_cry::icon_cry:....pomagajte...
 
ta ti cjevcica prenosi svjetlost odsijalice do onog znaka na prekidacu sto ga vidis izvana i tako da kad po noci vozis da vidis gdje ti je prekidac od svjetala
a taj valjcic nema nikakve veze sa potenciometrom koi daje koliko ce biti jacina svjetlosti u cajgerima
jedino moze imati veze sijalica u prekidacu jer taj potenciometar ne daje jacinu svjetlosti na cajgere samo nego i na ostale prekidace koje imas u autu jer to ti je sve serijski povezano ako ona ne radi u tvom prekidacu jer je najbliza potenciometru mozda ti zbog toga vise ne regulise svjetlost
ipak malan je to prostor da nesto improvizujes treba imati zivaca za svaki zahvat u prekidacu ako malo skrenes sjebes nesto drugo
pozzz i sretno ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
ta ti cjevcica prenosi svjetlost odsijalice do onog znaka na prekidacu sto ga vidis izvana i tako da kad po noci vozis da vidis gdje ti je prekidac od svjetala
a taj valjcic nema nikakve veze sa potenciometrom koi daje koliko ce biti jacina svjetlosti u cajgerima
jedino moze imati veze sijalica u prekidacu jer taj potenciometar ne daje jacinu svjetlosti na cajgere samo nego i na ostale prekidace koje imas u autu jer to ti je sve serijski povezano ako ona ne radi u tvom prekidacu jer je najbliza potenciometru mozda ti zbog toga vise ne regulise svjetlost
ipak malan je to prostor da nesto improvizujes treba imati zivaca za svaki zahvat u prekidacu ako malo skrenes sjebes nesto drugo
pozzz i sretno ;)

a jest ja sam otvaro da vidim sto ne svijetle lampice u prekidacu...joj kad je sve izletilo, sreca skonto sam one male sto su na federima sto se krecu , ali taj valjcic ja uopce neznam gdje je bio...jer prije otvaranja radila su mi svjetla na cajgeru, pa vamo od grijanja na onim prekidacima, medjutim sad to nista ne radi, a ubacio sam prekidac bez onog valjcica i rade svijtela tj faarovi, ali nece vamo nista, gledo sam osigurace svi su u redu...:icon_question:....na kraju cu ga ipak morati kupiti...eee laik sam pravi...
 
Član
zna li neko dimenzije sarafa za peugeot 307, za alu felge, jel mi se ovi sarafi cine pokratkim koji su na celicnim?
I gdje ih ima za kupiti?
 
Član
Zanime me sta znaci kad se golf kecu dizelu dok je upaljen odrvne cep od ulja ali ga motor nazad povlaci :icon_question:
 
Član
kad je vec rijec o farovima da i ja nesto pitam

gdje mogu naci onu vodjicu za motoric fara, kod mene je jedna ona pukla pa ne mogu pomjerat far:icon_confused:

lhasa_green_beast je napisao(la):
Moze li mi neko naci sliku rastavljenog fara od VW rallye. Imam jednu ideju

sad sam se sjetio da je dalibor rastavljao svoje farove kad je kupio rally front, on je mijenjao lece, ima kod njega slika u njegovoj garazi;)
 
ArminM je napisao(la):
kad je vec rijec o farovima da i ja nesto pitam

gdje mogu naci onu vodjicu za motoric fara, kod mene je jedna ona pukla pa ne mogu pomjerat far:icon_confused:

lhasa_green_beast je napisao(la):
Moze li mi neko naci sliku rastavljenog fara od VW rallye. Imam jednu ideju

sad sam se sjetio da je dalibor rastavljao svoje farove kad je kupio rally front, on je mijenjao lece, ima kod njega slika u njegovoj garazi;)



nema, gledao sam. Treba mi slika fara sa odvojenim staklom .
 
Član
e decki moze mala pomoc imam golf-a 3 1,6 sa citavih 75 konjica i trenutno radi na plin,., medjutim nastaju mali problem kada radi na benzin,hoce da se ugasi i nakon nekoliko stucanja ugusi se, ono malo gasa rijesi problem dok se ne ugrije i onda bude ok prebaci na plin i tada sve ok al ujutro prvih 10min katastrofa,.,., prvo je bila lambda sonda crkla,. pa neki senzor mislim da je oko radilice bilo nesto,. i sada majstor kaze da karburator ne "pretvara benzin u izmaglicu vec samo sipa u cilindre" to su njegove rijeci medjutim taj carb je uzet prije nekoliko nov i neda mi se opet davat pare,. i mozel se sta na njemu cackat zavrnut odvrnut,., moj majstor nije u sa pa idem kod ovih lijevih i svi imaju drugu dijagnozu ,.,.


hvala
 
prijatelju jel imas el.pumpu za gorivo ili ti je AC pumpa na autu od tih dvoje jedno je garant ako je el.pumpa pripremi 170KM ako je AC pumpa onda pripremi oko 40-50KM
 
Član
pumpa za goprivo isto promijenjena zaboravio sam napisat al istoo
da hoce ljeto i topliji dani tada nema ovog probl

hvala ti
 
Član
zna li netko kako se moze na renault megane 1999 iskljuciti fabricka blokada motora koja je spojena s fabrickim daljinskim. posto daljinsko zeza, a ako iskucim stavio bih ono univerzalno..?
 
Top