Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Početnik
Skrabo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ako mjenjaš samo amortizere, a opruge ostaju, onda je malo jebenije, trebaju ti stege za opruge.

U prevodu, onda vozi majstoru ;)

Hocu ja da promjernim odmah citav amortizer sa oprugom ;)..
skinem komplet i vratim sportske sa amortizerima..



Lija je napisao(la):
Ali on ima sve zajedno spakovano ako se nevaram,ono samo plug and play

ja bas tako...

hocu l imoci to sam ?


Malo alata,dobre volje i to je to.Naravno da mozes ;)
 
Početnik
lhasa_green_beast je napisao(la):
U g1 i g2 raspon sarafa je 4x100, kako oni stavljaju felge od porsea sa 5 rupa. To sam se oduvjek pitao ?

Ili predju i na kocnice od porsea ili jednostavno naprave adaptere sa 4x100 na 5x130 ;)

A adapteri se prvo sarafe na postojecu glavcinu golfa pa se onda na adapter pricvrscuju pors felge.To vazi za svaku felgu ili raspon nebitrno cija je pors ili peta deseta.Znaci adapteri majka :cool:
 
Član
ArminM je napisao(la):
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju


Drug imo sam isti problem kao i ti,staklo ti negdije zakaci i pa ga automatski vrati dole...100%

CoL3 je napisao(la):
da ja pitam,svirena mi nema bas dobar kontakt,moram da valja pritisnuti da svirne,skinuo bih da vidim,ali da li ce se aktivirati zracni jastuk,neznam kako to ide u novih auta,da li smijem skinuti sa volana samo svirenu ?
u pitau je volvo v40

Ja ti savijetujem bilo sta ako ces cackati oko volana skini kleme pa onda opleti,jer sam ja pokusao skinuti volan stopica mi se od svirene otkacila,sreca dosao je jedan majstor pa me je sprecio u pokusaju inace ja mislim da bi dobio po celu.....
 
Član
Sta teba uradit kad volan ne poravna sa točkovima, u staroga mi toledo 2003 god. kada se vozi pravo volan je zakrivljen malo udesno i točkovi onda budu ispravljeni. Nije puno zakrivljen al ipak nervira.
 
Član
Evo neki dan nabavim player za auta, obični cd. Prije je radio preko pojačala i stvarno je dobro udaralo, kad ga ja skopča bez pojačala imaš ba šta čuti, ma nečuje se ništa :D

Oćul morati kupiti pojačalo il ću nekako moći skopčati da se malo bolje čuje, a sada se čuje ko na slušalice od tranzistora:D
 
Član
aroctr je napisao(la):
Sta teba uradit kad volan ne poravna sa točkovima, u staroga mi toledo 2003 god. kada se vozi pravo volan je zakrivljen malo udesno i točkovi onda budu ispravljeni. Nije puno zakrivljen al ipak nervira.

ja mislim da trebas spuru uradit nek me ispravi neko ak grjesim:icon_smile:
 
U starog mi je na G2 pukao branik kad je on negdje parkirao auto (on inace parkira, malo auto ispred sebe kucne malo iza sebe naravno ako su neke krntije, ili kontejner ili cvjecnjak) i kako se to moze popraviti. Znam da je isplatljivije kupiti drugi plitki branik ko sto ce on i uraditi i kako da ja spojim onu puknutu plastiku. To je interesantan DIY posao za svakoga. :cool:
 
Član
M_iKy je napisao(la):
aroctr je napisao(la):
Sta teba uradit kad volan ne poravna sa točkovima, u staroga mi toledo 2003 god. kada se vozi pravo volan je zakrivljen malo udesno i točkovi onda budu ispravljeni. Nije puno zakrivljen al ipak nervira.

ja mislim da trebas spuru uradit nek me ispravi neko ak grjesim:icon_smile:

nemora ako mu je uredu spura moze popustiti saraf na volanu pa poravnati volan kako treba"mislim":D
 
Član
@aroctr: samo se popusti saraf na nabi volana izravna sa tockovima i pritegne. Ako imas Airbag u volanu moras u servis da ga oni prvo iskljuce preko kompjutera...

@Zaaky: Koliko watti su ti zvucnici, vecinom HU daje po 25W po kanalu, ali to je ona trgovacka cifra...

@lhasa: Otidji do Alena Basica ili Samira u Juznom logoru, nek ti zavari branik i gotovo...ako hoces brojeve drekni preko PM-a
 
Član
tibor987 je napisao(la):
@Zaaky: Koliko watti su ti zvucnici, vecinom HU daje po 25W po kanalu, ali to je ona trgovacka cifra...


Ja mislim da su po 25w


Edit: Braćo mila jesam gluup
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Player sam kopčao na adapter, da ga isprobam, a mora biti tih kada ga pokreće struja od 1.2 ampera
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
tibor987 je napisao(la):
@aroctr: samo se popusti saraf na nabi volana izravna sa tockovima i pritegne. Ako imas Airbag u volanu moras u servis da ga oni prvo iskljuce preko kompjutera...

@Zaaky: Koliko watti su ti zvucnici, vecinom HU daje po 25W po kanalu, ali to je ona trgovacka cifra...

@lhasa: Otidji do Alena Basica ili Samira u Juznom logoru, nek ti zavari branik i gotovo...ako hoces brojeve drekni preko PM-a

znam njih nego cu probati sam uraditi.
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ako mjenjaš samo amortizere, a opruge ostaju, onda je malo jebenije, trebaju ti stege za opruge.

U prevodu, onda vozi majstoru ;)

Hocu ja da promjernim odmah citav amortizer sa oprugom ;)..
skinem komplet i vratim sportske sa amortizerima..



Lija je napisao(la):
Ali on ima sve zajedno spakovano ako se nevaram,ono samo plug and play

ja bas tako...

hocu l imoci to sam ?


Malo alata,dobre volje i to je to.Naravno da mozes ;)




aha..znam ja da mogu staviti ali necu da diram ako cu morati raditi raspon ;)..da ne nosim majstoru onda..ak ocu trebati raditi raspon da m uodmah odnesem nek m istavi i uradi raspon ;)
 
Član
E super a ima airbag pa ga valja na servis vozit , u svakom slučaju zahvaljujem na odgovorima;)
 
Top