Šta je novo?
BHTuning.com - Tuning & Styling

Dobrodošli na jedinstveni forum na našim prostorima sa tradicijom preko 10 godina, 80 000+ tema, preko 1 milion postova i 45 000+ članova ... Tuning & Styling na jendom mjestu sve za vašeg limenog ljubimca!

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Dobar majstor za Suzukija? Benzin 2012g.
Cujem cudno cekicanje iz motora, ponekad, ne uvijek. Kad je auto na suncu citav dan onda nema zvukova nikakvih (ni hladan ni ugrijan).
Kad ga vozim iz garaze ujutro cujem zvuk i poslje samog paljenja i poslje 15 kilometara voznje.

Ima ima...uradio mali servis prije 20 dana, culo se i prije i poslje.Isti dan uradio i vodenu pumpu, roler spaner i 2 mikro remena.
Ulja tacno izmedju min i max.

Nasao sam jedan komad zeljeza u motoru koji vibrira kad ga rukom udaris (doslovice cvoku kad mu udaris).Nadam se da je to al nisam 100% siguran.
Evo video:

Znaci auto se cuje slicno ovom ali je jako jako glasno na vecim obrtajima.Nesnosljivo haman.
Strah me da nije nesto dublje i gore.
Ne znam ni za sta je ovaj dio sto vibrira...

Auto inace ide OK, vec 2 puta na more se islo, po bosni.Vuce fino, i pogon sam istestirao na prvoj kisi, sve super sem toga...Pali na po kljuca.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

MehemLED

Član
Ne mogu skontati šta i kako jer nisam nikada gledao pod haubu takvog automobila ali bi mogla biti toplinska zaštita ako mu je naprijed izduv, nekako mi izgleda da mu je naprijed izduvna grana.

Fles

Član
Pozdrav svima.
Imam passat b 5.5 2001 godiste 130 ks.
Od prije neki dan mi se počeo čuti neobičan zvuk poput šuštanja vazduha kad dodam gas. Skidao sam zastitne plastike sa motora da bi mogao vidjeti odakle dolazi zvuk i ustanovio sledece. Kad izvadim crijevo kao na slici stavim prst na crijevo stvara se vakum na njemu a šištanja nema.66363 Kada vratim crijevo pojavi se šištanje.
66364
Pitanje za sve u čemu bi mogao biti problem?

romano010

Član
Pa normalno, kako bi aktuator radio da nema vakuuma. Jel ti svice ili susti kao da zrak pusta? Ako ti susti to je napuklo crijevo, rupica ispocetka bude skroz sitna dok se ne prosiri, najprije pogledaj ono manje crijevo sto ode iz turbine, pa dalje. I da, obavezno pregledaj i intercooler jer i on zna napuknuti

Fles

Član
Pa normalno, kako bi aktuator radio da nema vakuuma. Jel ti svice ili susti kao da zrak pusta? Ako ti susti to je napuklo crijevo, rupica ispocetka bude skroz sitna dok se ne prosiri, najprije pogledaj ono manje crijevo sto ode iz turbine, pa dalje. I da, obavezno pregledaj i intercooler jer i on zna napuknuti
Pronasao kvar.
Debelo crijevo sa donje strane sto ulazi u turninu valjda je od interculera ima rupa na njemu i ono šišti.
Hvala puno.