Šta je novo?
BHTuning.com - Tuning & Styling

Dobrodošli na jedinstveni forum na našim prostorima sa tradicijom preko 10 godina, 80 000+ tema, preko 1 milion postova i 45 000+ članova ... Tuning & Styling na jendom mjestu sve za vašeg limenog ljubimca!

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Pozdrav raja.
Sretna nova godina svima :)

Imam jedno brzinsko pitanje.

Maloprije kad sam palio auto primjetim sljedece.

Prilikom paljenja mi lampica od ulja zablinka jos jednom i onda se ugasi.
Znaci bukvalno u trenutku kada se sve lampice trebaju pogasit ona je jos jednom zablinkala i to je to.
Ulje provjeravam na sedmicnoj bazi bukvalno, zadnja provjera prije 4-5 dana bila i sve je bilo OK.

Nije mi se ovo nikad prije desilo.

Auto je sx4 2012 1.6 benzin.

Lp

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Gdje stoji filter ulja? Odozgo ili odozdo? Koja gradacija ulja? Moguce da mu treba malo duze da nabije pritisak jer: ili ulje iscuri iz filtera (ako je odozgo), ili je pregusto ulje (ako je 10w, 15w...) pa na hladnom nece da poteče.... zimi treba sipati 0w i 5w ulja.

Gdje stoji filter ulja? Odozgo ili odozdo? Koja gradacija ulja? Moguce da mu treba malo duze da nabije pritisak jer: ili ulje iscuri iz filtera (ako je odozgo), ili je pregusto ulje (ako je 10w, 15w...) pa na hladnom nece da poteče.... zimi treba sipati 0w i 5w ulja.
Odozdo je filter, ja mislim.
Ulje je 5w30 i nikad se nije slicno nista desilo kako imam auto.

Neki dan sam palio na -11 i nije bilo problema.Sinoc je bilo -3...

Odozdo je filter, ja mislim.
Ulje je 5w30 i nikad se nije slicno nista desilo kako imam auto.

Neki dan sam palio na -11 i nije bilo problema.Sinoc je bilo -3...

Sad upalim dva puta bez te lampice, sve OK.Prije toga ulje provjerio i ima ga kolko i treba.

Praticemo ovih dana

Pozdrav,

Jucer “odskoci” kamencic i direktno na sajbu, pukotina cca 15ak cm. Moze li se ovo krpiti? Ili da trazim original polovnu na otpadu? Jer mi se ne uzima zamjenska...
Ako uzmem polovnu original, ko bi mi to mogao u Sarajevu ugraditi?

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

ElFatih

Član
Lijep pozdrav! Molim Vas za savjet a Vi koji ste imali slican problem da mi objasnite kako ste isti rijesili. Imam golf 2 i neki dan sam ugradio kod majstora servo letvu,pumpu,crijeva i ostale dijelove.Kada smo skidali prednji most,pukao nam je jedan saraf na mostu (kroz rupu lijeve strane lafete ide taj saraf). Kako da izvadim taj saraf? Hvala puno!

arnes_c

Član
Lijep pozdrav! Molim Vas za savjet a Vi koji ste imali slican problem da mi objasnite kako ste isti rijesili. Imam golf 2 i neki dan sam ugradio kod majstora servo letvu,pumpu,crijeva i ostale dijelove.Kada smo skidali prednji most,pukao nam je jedan saraf na mostu (kroz rupu lijeve strane lafete ide taj saraf). Kako da izvadim taj saraf? Hvala puno!
Jedini nacin brusilicu i otvorit na tom mjestu sve to povadit zavarit maticu unutra sve to vratit,povarit lim zastita i to je to

tayson

Član
Pozz raja zamolio bih vas za jedan savjet kad treba palit auto sacekat kadse ugase lampe ili odma zavrtit kljuc

liaar

Član
Dok je motor hladan, sačekaš barem pumpu goriva da navuče, ako je dizel sačekaš grijače da se ugase, i pališ auto.