automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

Vidi prijatelju, relej grijaca ne drzi 15 sec to je glupost najveca, vec drzi odredjeno vrijeme dok mu kruska sa motora da kontakt da se je motor ugrijao i da treba da prekine dovod struje na grijace, sad dal to traje 5,10,12 sec niko ne zna :D, tako da tebi treba neki tajmer koji ce trajati 15 sec ili 20 i onda davati releju kontakt da prekine dovod struje, tako nesto se nalazi u bravi Golfa 4, oko 30 sek sec traje, et nadam se da sam mogao pomoci :D
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

Sanky_GTI je napisao(la):
Vidi prijatelju, relej grijaca ne drzi 15 sec to je glupost najveca, vec drzi odredjeno vrijeme dok mu kruska sa motora da kontakt da se je motor ugrijao i da treba da prekine dovod struje na grijace, sad dal to traje 5,10,12 sec niko ne zna :D, tako da tebi treba neki tajmer koji ce trajati 15 sec ili 20 i onda davati releju kontakt da prekine dovod struje, tako nesto se nalazi u bravi Golfa 4, oko 30 sek sec traje, et nadam se da sam mogao pomoci :D

ima jedna golf 3-ka na odpadu interesuje me ima li ona tajmer, posto na 3-ci kod mog druga ima timer i drzi 10-ak sec kad se zatvore vrata i ugasi se?:icon_rolleyes:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

Sanky_GTI je napisao(la):
Vidi prijatelju, relej grijaca ne drzi 15 sec to je glupost najveca, vec drzi odredjeno vrijeme dok mu kruska sa motora da kontakt da se je motor ugrijao i da treba da prekine dovod struje na grijace, sad dal to traje 5,10,12 sec niko ne zna :D, tako da tebi treba neki tajmer koji ce trajati 15 sec ili 20 i onda davati releju kontakt da prekine dovod struje, tako nesto se nalazi u bravi Golfa 4, oko 30 sek sec traje, et nadam se da sam mogao pomoci :D

kad je najveca glupost de nam onda objasni kako to sve funkcionise?
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

okani se ti releja grijaca i predji na monostabil kao sto je vec neko rekao, skini ovu semu sa linka odnesi nekom RTV mehanicaru i nek ti zacas polemi i oznaci da se ti ne zezas

http://217.26.67.168/uploads/2/5/2580585/555-Monostabil.jpg a vrijeme drzanja ti
zavisi od otpora R1 i kondenzatora C1 T= 1.1 x R1 x C1
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

sutra cu ja da odem na odpad i uzecu ono unutrasnje svijetlo od golfa 3 ono je vremensko ja mislim, i skopcacu ga na daljinsko da se pali, pa onda sa svijetla na relej i i ma da radi;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

nabavio sam danas ono unutrasnje svijetlo od golfa 2 fabricko, drzi nekih 7,8 sekundi, pa kad skopcam bice slika ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

a sto se namucih danas, stavili ono svijetlo unutrasnje sa tajmerom drzi nekih 7-8 sekundi, skopcamo ga na relej i ono isto bljesne samo kao i svijetla, ja stvarno ne znam koji vise ***** s ovim, najposle cu sve pobacat....:lol:
 
Administrator
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

trazis savjete, ljudi ti govore sta da uradis, a ti opet po svom...

nabavi sebi
images
 
Član
Dzaba si nabavio svjetlo kad ti nije spojeno da se upali kad otkljucas, nego kad ti se vrata otvore.
 
Član
Franki je napisao(la):
Dzaba si nabavio svjetlo kad ti nije spojeno da se upali kad otkljucas, nego kad ti se vrata otvore.

pa to me i interesuje, hocu prvo da skopcam da se pali unutrasnje svijetlo na daljinski, pa cu onda sa njega na svijetla voditi, evo nabavio sam neku semu pa me interesuje da li je to za paljenje osvijetljenja na daljinsko otkljucavanje?


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
nabavio sam novi tajmer od golfa 3 fabricki on vise drzi, ali on ima 4 zice:
crveno-crna, smedja, crno-bijela i smedje-bijela, broj na onoj maloj kockici je LMC555CN, 1522, M9212, evo koju sliku, da ovo skopcam vise samo trebam skopcat ovo na daljinsko da pali se, pa cu onda svijetla na ovo skopcat...


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
ovo je unutrasnje svijetlo od golfa 3 sa tajmerom koji drzi 10-ak sekundi, ovo samo treba skopcati na daljinsko i relej da mu da pobudu otkljucavanje i zakljucavanje sa motorica, i da ga ugasi nakon 10a-ak sekundi, rekli su mi da moze ovako...:icon_question:
 
Član
dami2580 je napisao(la):
ovo je unutrasnje svijetlo od golfa 3 sa tajmerom koji drzi 10-ak sekundi, ovo samo treba skopcati na daljinsko i relej da mu da pobudu otkljucavanje i zakljucavanje sa motorica, i da ga ugasi nakon 10a-ak sekundi, rekli su mi da moze ovako...:icon_question:

odakle ti relej, koji relej tu ide ? to me interesuje... imam i ja identicno ovo...
 
Član
funky je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
ovo je unutrasnje svijetlo od golfa 3 sa tajmerom koji drzi 10-ak sekundi, ovo samo treba skopcati na daljinsko i relej da mu da pobudu otkljucavanje i zakljucavanje sa motorica, i da ga ugasi nakon 10a-ak sekundi, rekli su mi da moze ovako...:icon_question:

odakle ti relej, koji relej tu ide ? to me interesuje... imam i ja identicno ovo...

relej obicni sa 4 izvoda 30,85,86, i 87, samo treba skopcati ovo svijetlo da se pali kad se otkl. i zaklj. i onda sa ovoga da se skopca na farove posto ovo u sevbi ima tajmer....;)
 
Top