automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

cTERZAr je napisao(la):
neznam kod tebe,jer kod mene se pali sa krovnim svjetlom,znaci koda sam prespojio gornje krovno na malgenke,neznam kako kod tebe to napravit,treba vidit sa nekim elekrtricarom

ma ja kod tebe je to fabricki tako napravljeno, kada se odkljuca na daljinsko pali se unutrasnje svijetlo, i kad ti zatvoris vrata ono se gasi, i gase se maglenke, pa da, a kod mene nije btako, ZNA LI EKO KAKO DA JA OVO RIJESIM?;)
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

nadjes od golfa 2 unutarnje svijetlo s releom znaci original koje drzi unutarnje svijetlo upaljeno od 5do 10sec nisam siguran na njega spoji i ima da radi
eksperimentisi u kuci aparat za punjenje centralnu releje i ozezi dok sam, ne skontas neces moc ovako nikako preko foruma dobit ono sto trazis klikeraj jbg. ne znamo ni mi sta ti posjedujes a toliko nemamo ni vremena da ti crtamo neke seme i tak to nego unimjer punjac i ostale zajebancije i ozezi ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

zna li neko ima li ikakvo drugo rijesenje da ne trazim ovo svijetlo unutrasnje koje se samo gasi nakon nekog vremena? i je li u tome uopste problem?
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

Ne znam je li ti samo u njemu problem ali je problem.
Jer ako ti se pali svjetlo kad otvoris vrata onda jebi ga.
Kod mene se pali kad otvorim vrata i tri 15 sec ili dok ne upalim auto. Znači nemože ti ni ta varijanta.
Moras prvo sredit nekako da ti se pali svjetlo kad otkljucas na daljinski, pa onda nastavit kako si mislio.
Jer glupo bi ti bilo drugcije. Ili da trazis nešto... ;)
To svjetlo sto mislis trazit ce ti radit dok otvoris vrata pa sve dok ne ubacis kljuc a to je 2-3-4 sekunde.
A i palit ce ti se maglenke kad netko bude izlazio i ulazio u auto.
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

Franki je napisao(la):
Ne znam je li ti samo u njemu problem ali je problem.
Jer ako ti se pali svjetlo kad otvoris vrata onda jebi ga.
Kod mene se pali kad otvorim vrata i tri 15 sec ili dok ne upalim auto. Znači nemože ti ni ta varijanta.
Moras prvo sredit nekako da ti se pali svjetlo kad otkljucas na daljinski, pa onda nastavit kako si mislio.
Jer glupo bi ti bilo drugcije. Ili da trazis nešto... ;)
To svjetlo sto mislis trazit ce ti radit dok otvoris vrata pa sve dok ne ubacis kljuc a to je 2-3-4 sekunde.
A i palit ce ti se maglenke kad netko bude izlazio i ulazio u auto.

pazi ovo ne mora u mene bit ovo unutrasnje svijetlo, ako je samo u sijalici problem, mogu li ja skopcat dole negdje sijalicicu kakvu pa da svijetli??? ne mora biti ova od osvijetljenja auta?:icon_question::icon_question:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

Ja ne znam koja bi mogla. I nemora ono biti sijalica, bitno je samo da ti nesto da struju u tom trenutku dok ti treba. Znači od otkljucavanja na daljinski pa dok ne stavis kljuc u bravu.
Dobra ti je ideja mislim da bi super bilo kad bi se fino sredilo.
Otiđi kod nekog elektricara nevjerujem da bi ti nesto vele uzeo para, i da ti to fino spoji i gas :cool:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

Franki je napisao(la):
Ja ne znam koja bi mogla. I nemora ono biti sijalica, bitno je samo da ti nesto da struju u tom trenutku dok ti treba. Znači od otkljucavanja na daljinski pa dok ne stavis kljuc u bravu.
Dobra ti je ideja mislim da bi super bilo kad bi se fino sredilo.
Otiđi kod nekog elektricara nevjerujem da bi ti nesto vele uzeo para, i da ti to fino spoji i gas :cool:

znaci moglo bi se odraditi da ubacim neku sijalicu da drzi dok ja ne dam kontakt da se ugasi, mislim da tu nema puno posla da se odradi, a ostala su samo 3 izvoda na releju,
50, L, T, samo ta 3 mislim da su L i T za sijalicu, ali nisam siguran, a sta je 50 pojma nemam....;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

danas smo pokusavali sve moguce varijante ali relej ne ostaje upaljen 15-sec. ne drzi, dosli smo do zakljucka da relej grijaca gasi senzor temperature koji je na motoru, kada se grijaci ugriju on prestane onda i relej popusti, isti mi je djavo bio mogo sam i obicni relej za ovo koristiti, trazili smo po odpadu danas ono unutarnje svijetlo koje drzi kad se zatvori auto 10-ak sekundi i nema nidje, ima li neko od vas ovo ili postoji li mogucnost da se nesto drugo stavi umijesto ovoga tajmera na krovu unutrasnjosti?:icon_question:
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

Pazi, kod auta cije se unutrasnje svjetlo gasi nakon 15 sekundi postepeno, imaju ugradjen dimmer switch, ukucaj u google pa ces vidjeti o cemu ti pricam... a sto se tice ovoga sto ti hoces mada i ja planiram ovo ugraditi.. najbolje je modul kupiti i fino sve spojiti, nije skupo u odnosu na materijal koji bi te kostao kad bi ugradjivao na "tezi" nacin...

evo pogledaj ove da se ne mucis prijatelju: http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=Coming+Home+%26+Leaving+Home+&_trksid=p5197.c0.m627 fino spojis i ima da radi ko doksa ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

a kad bi ovo doslo da ga narucim, za koliko dana?
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

nisam ni ja jos sa ebay-a kupovao, imam account ali nisam se jos na PayPal regao... Col3 sa foruma kupuje redovno sa ebay-a.. mogao bi nam on dati koji savjet... koliko je carina, dostava, za koliko stigne i te stvari.... a kod nas je ovaj modul cca 60-70 KM, preprodaju a kupe preko ebay-a za 20-30 KM... ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

FirellesMonster je napisao(la):
nisam ni ja jos sa ebay-a kupovao, imam account ali nisam se jos na PayPal regao... Col3 sa foruma kupuje redovno sa ebay-a.. mogao bi nam on dati koji savjet... koliko je carina, dostava, za koliko stigne i te stvari.... a kod nas je ovaj modul cca 60-70 KM, preprodaju a kupe preko ebay-a za 20-30 KM... ;)

ma bjezi ne isplati mi se davat 70km za ovo prije cu ga rucno palit ...
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

dami2580 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
nisam ni ja jos sa ebay-a kupovao, imam account ali nisam se jos na PayPal regao... Col3 sa foruma kupuje redovno sa ebay-a.. mogao bi nam on dati koji savjet... koliko je carina, dostava, za koliko stigne i te stvari.... a kod nas je ovaj modul cca 60-70 KM, preprodaju a kupe preko ebay-a za 20-30 KM... ;)

ma bjezi ne isplati mi se davat 70km za ovo prije cu ga rucno palit ...

pa zato ti i kazem da sa ebay-a narucis... samo neznam proceduru kako ide sa dostavom, carinom i ostalim.... ali u svakom slucaju se isplati naruciti nego ovdje kupovati ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

FirellesMonster je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
nisam ni ja jos sa ebay-a kupovao, imam account ali nisam se jos na PayPal regao... Col3 sa foruma kupuje redovno sa ebay-a.. mogao bi nam on dati koji savjet... koliko je carina, dostava, za koliko stigne i te stvari.... a kod nas je ovaj modul cca 60-70 KM, preprodaju a kupe preko ebay-a za 20-30 KM... ;)

ma bjezi ne isplati mi se davat 70km za ovo prije cu ga rucno palit ...

pa zato ti i kazem da sa ebay-a narucis... samo neznam proceduru kako ide sa dostavom, carinom i ostalim.... ali u svakom slucaju se isplati naruciti nego ovdje kupovati ;)
ma kad bi to doslo ko zna, nego postoji li mogucnost, da ja ugradim ovaj modul od svijetla koji se gasi nakon 10-sec, i da li to ima golf 3, mi smi nasli na nekoj trojci ali nismo sigurni da je to to?
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on? samo blicnu kra

dami2580 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
nisam ni ja jos sa ebay-a kupovao, imam account ali nisam se jos na PayPal regao... Col3 sa foruma kupuje redovno sa ebay-a.. mogao bi nam on dati koji savjet... koliko je carina, dostava, za koliko stigne i te stvari.... a kod nas je ovaj modul cca 60-70 KM, preprodaju a kupe preko ebay-a za 20-30 KM... ;)

ma bjezi ne isplati mi se davat 70km za ovo prije cu ga rucno palit ...

pa zato ti i kazem da sa ebay-a narucis... samo neznam proceduru kako ide sa dostavom, carinom i ostalim.... ali u svakom slucaju se isplati naruciti nego ovdje kupovati ;)
ma kad bi to doslo ko zna, nego postoji li mogucnost, da ja ugradim ovaj modul od svijetla koji se gasi nakon 10-sec, i da li to ima golf 3, mi smi nasli na nekoj trojci ali nismo sigurni da je to to?

To ti drug nebi znako kazati... mozda se neko javi, ko zna, pa ti kaze ;)
 
Top