automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

Član
zanima me da li je moguce da se napravi automatsko paljenje svijetala kao kod pasata 6, kad se odkljuca na daljinski da se svijetla upale kratka, to me interesuje, volio bih to odraditi na autu, ma koliko to kostalo, samo ako ima nacin da se to odradi?:icon_question:;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

Ljepse bi ti bilo da stavis da se upale maglenke ako imas i da se izgase kad upalis auto.
Nevalja ti ga bola palit pod svjetlima stalno :D ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

Franki je napisao(la):
Ljepse bi ti bilo da stavis da se upale maglenke ako imas i da se izgase kad upalis auto.
Nevalja ti ga bola palit pod svjetlima stalno :D ;)

trenutno nemam maglenke, ali samo me interesuje moze li se to odraditi, znaci kada odkljucam auto da se upale svijetla kratka ili maglenke bilo sta samo da nesto gori :lol:, ima li neko semu kako se to radi;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

spojis relej grijaca na struju i povezes s farovima...a da mu pobudni signal da daljinsko....drzat ce onoliko koliko drzi relej grijaca,15-tak sekundi....
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

edoze je napisao(la):
spojis relej grijaca na struju i povezes s farovima...a da mu pobudni signal da daljinsko....drzat ce onoliko koliko drzi relej grijaca,15-tak sekundi....

imas li neku semu kako to odraditi, ja bi da se svijetla ili nesto drugo upali kad odkljucam auto, i da se ugasi nakon recimo 15-ak sekundi, i da ja onda mogu normalno da ih upalim kada krenem, odnosno kada se ugase, i da ih ugasim da ne smeta tome releju nista kada ih ja rucno palim i gasim na prekidac. u pitanju je golf 2 da se zna:icon_smile:;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

TAKOZVANI : coming home mislim da cak neki alarmi to imaju na sebi tu opciju .
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

edoze je napisao(la):
spojis relej grijaca na struju i povezes s farovima...a da mu pobudni signal da daljinsko....drzat ce onoliko koliko drzi relej grijaca,15-tak sekundi....

;);););)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

na vecini alarma imas zicu cini mi se da bude sive boje,ona prilikom zakljucavanja auta drzi upaljeno svetlo u autu nekih 15-20 sekundi,samo tu zicu zakacis na relej i imas coming home.
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

code: KR je napisao(la):
na vecini alarma imas zicu cini mi se da bude sive boje,ona prilikom zakljucavanja auta drzi upaljeno svetlo u autu nekih 15-20 sekundi,samo tu zicu zakacis na relej i imas coming home.

u mene je obicno daljinsko zakljucavanje, nemam alarm, samo ako moze da se stavi to nekako, taj relej, ako neko ima zivaca da mi pojasni kako da to odradim bio bih mu zahvalan ko bratu;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

ja sam radio na svom za maglenke,samo sam sebi spajao na krovno jer kad otkljucam pali se unutarnje i maglenke, evo sema,ovako nesto otprilike

 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

cTERZAr je napisao(la):
ja sam radio na svom za maglenke,samo sam sebi spajao na krovno jer kad otkljucam pali se unutarnje i maglenke, evo sema,ovako nesto otprilike


odlicno druze samo mi jos reci koliko ima pinova taj relej, na koji broj se sta kaci i je li od grijaca ovaj relej, odlicno je ovo svidja mi se i ovo paljenje unutra extra, samo mi jos ovo pojasni molim te, posto se slabo snalazim oko struje.:cool:;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

odnesi relej grijaca elektricaru i objasni mu...svaki ce ti to pokopcat...da ne plane sta radi 5-10KM...samo ti pripremi sve,da ti bezze ne uzima pare za razvlacenje zica...
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

Za hladno vrijeme nepreporučam i kod slabijih akumulatora. U startu veče opterečenje! ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

da,to sam ti zaboravio reci,ak ti je los akku,i jos dizel pa mu treba struje za grijace,kupi rukavice,jer ces ga gurat:lol:
veci akumulatro rjesava taj problem;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

edoze je napisao(la):
da,to sam ti zaboravio reci,ak ti je los akku,i jos dizel pa mu treba struje za grijace,kupi rukavice,jer ces ga gurat:lol:
veci akumulatro rjesava taj problem;)
Od kakvog fapa bio bi najjjj :D
 
Top