automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

posto niko nece da mi pomogne, malo sam goglao pa mi recite da li sam upravu ili ne?
30- stalna struja + sa akomulatora
50-ne znam
85- je minus ( - )
86- je plus ( + )
87- sa njega vodim na farove ili na prekidac i u osvijetljenje unutrasnjosti
L- ne znam i
T-ne znam
:icon_question::icon_question::icon_question:
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

kako je lijepo biti lijen......

http://www.bhtuning.com/automatsko-paljenje-svjetala-t-36125.html
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

yago je napisao(la):
http://imageshack.us/photo/my-images/805/shemat.jpg/

ako ti bude sta nejasno,pitaj.........

struja ti je ko vodovodna instalacija,nije tesko nista kad zelis to...........




dobro si ti ovo spojio ali ima jedan mali problem... sta ce ti davati pobudu relej-u... jer ako zelis coming/leaving home MOD mora relej dobivati pobudu od centralnog/daljinskog modula da bi se aktivirao i drzao upaljena/ugasena svjetla cca 15-20 sec... po mom nekom misljenju, ako ima daljinsko mogao bi pobudu dobivati sa pobude zmigavaca sa daljinskog modula... znaci kad otkljucas/zakljucas auto zmigavci se aktiviraju znaci preko njih bi se mogao dobiti pobudu...

btw: poenta je u tome da se relej aktivira kad i daljinsko/centralno... znaci kad otkljucas dobije pobudu preko zmigavaca, drzi 15 sec i ugasi i obrnuto...

P.S. uradi onako kao sto je zenedom, samo umjesto 85 izvoda koji ide na alternator, jer odatle dobiva pobudu, spojis na daljinsko/centralno i tad bi trebalo da radi (nek' me ispravi neko ako grijesim) sad ako zelis da ti se pozicija i osvjetljenje tablice pali onda spojis jos jedan relej po istom principu sa istom pobudom i oba releja ce se aktivirati u isto vrijeme ili moze sve preko jednog... nisam 100% siguran, nek' me neko ispravi ako gijesim ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

moze uzet pobudu sa vrata,imas i spule na vratima,al to da ti svijetli 15sec nece moci izvesti jer ti treba tajmer koji broja neko vrijeme ili napravis monostabil (sklop) koji ima usebi kondezator,poducis daljinskim monostabil i svijetle sijalice dok se ne isprazni kondezator,ovo za relejima neces moci vremenski napravit.........
 
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

yago je napisao(la):
moze uzet pobudu sa vrata,imas i spule na vratima,al to da ti svijetli 15sec nece moci izvesti jer ti treba tajmer koji broja neko vrijeme ili napravis monostabil (sklop) koji ima usebi kondezator,poducis daljinskim monostabil i svijetle sijalice dok se ne isprazni kondezator,ovo za relejima neces moci vremenski napravit.........

pa nek' uzme relej od grijaca... on je vremenski relej... msm da bi se dalo preko njega napraviti kao sto sam napisao... to preko monostabila i kondenzatora bi bilo malo bezze jer se svjetla nebi odmah gasila nego postepeno zbog kondenzatora jer on nemoze odjednom da se isprazni nego postepeno nekih 3-4 sec... ja neznam na kom principu je kod novih auta napravljeno... mozda je samo integrisano u ECU ili ga naknadno ukljucis preko VAG... ja msm da je coming/leaving home VAG prvi upotrijebio kao dodatnu opciju :icon_rolleyes:;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=dkz3b8ndm7de455jy23a.jpg,ovo ti moze pomoci,gdje pise lampica spojis farove ili sl.,napajanje dovedes ondje gdje ti se pojavi napon kad pritisnes na daljiskom,mislim da ovaj relej radi ko monostabil ima u se bi tajmer NE555.
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

yago je napisao(la):
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=dkz3b8ndm7de455jy23a.jpg,ovo ti moze pomoci,gdje pise lampica spojis farove ili sl.,napajanje dovedes ondje gdje ti se pojavi napon kad pritisnes na daljiskom,mislim da ovaj relej radi ko monostabil ima u se bi tajmer NE555.

jos jedna stvar koja me interesuje je na koju zicu od daljinskog\centralnog skopcati na relej?
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

jel ti cetralno sa vakuumskom pumpom,ako sa njom mozes na nju paraleno spojit.........
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

yago je napisao(la):
jel ti cetralno sa vakuumskom pumpom,ako sa njom mozes na nju paraleno spojit.........

centralno je sa motoricima elektricno, glavni ima 4 zice, a ostali po 2, jeli se treba dioda 1 stavit na odkljucavanje da bi dalo kontakt releju?;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni koja zica na releju se gdje spaja.

skopcao sam sve na relej, samo nisam skopcao lampicu L, T, i 50 izvod, ne znam na sta idu, e sad skopcao sam na kratka svijetla kad odkljucam da se upale i da drzi, medjutim onaj relej kad se upali ne drzi upaljen 15-sec ili koliko vec treba nego samo odradi malo farovi blicnu i ugase se, sta sam zaboravio???:icon_question:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

e vidis to je razlika kod mene i tvog,jer ja inace prije nego sam napravio to ,bilo je kod otkljucavanja da mi se unutarnje svjetlo pali,i ja sam na to spojio i zato mi radi,neznam kako kod tebe napravit,ako me raazumijes
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

cTERZAr je napisao(la):
e vidis to je razlika kod mene i tvog,jer ja inace prije nego sam napravio to ,bilo je kod otkljucavanja da mi se unutarnje svjetlo pali,i ja sam na to spojio i zato mi radi,neznam kako kod tebe napravit,ako me raazumijes

razumijem te ja, znaci stvar je u tome ako se ne skopca sijalica na unutrasnjosti nese raditi, jer je ta sijalica na releju grijaca mora biti upaljena i zbog toga ne radi, je li to to?:icon_question:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ne odradjuje relej 15-sec, nego samo kako odradi motroic tako i on?

neznam kod tebe,jer kod mene se pali sa krovnim svjetlom,znaci koda sam prespojio gornje krovno na malgenke,neznam kako kod tebe to napravit,treba vidit sa nekim elekrtricarom
 
Top