automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

Član
RE: automatsko paljenje svijetala

5-10Ah vise,i nece ga nikad izdat...mada,kapacitet nije ni bitan toliko,zavisi u kakvom je stanju...kod jarana je to bilo skopcano na maglenke,imao 45Ah akku,i palio 2,5 benzinca:D
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

kad se spoji preko alarma,radi znaci samo kad se zakljuca auto i nema veze s paljenjem auta,jer nije u funkciji kad startas auto,jedino moze izvuci aku ako je skroz slab,jer se pali na vec napunjen akumulator.

Ukoliko se spaja na drugaciji nacin,preko releja grijaca,sto trazi malo vise prtljanja zica,vrlo lako se i to moze napraviti da se prilikom paljenja auta ova opcija ponistava,odnosno cim se da kontak da prekine napajanje,znaci da radi samo kad si van auta.
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

akomulator mi je od 75 ampera, nov akomulator, jos pod garancijom, a motor je 1.3 benz. tako da nema nekog opterecenja uopste;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

cTERZAr je napisao(la):
ja sam radio na svom za maglenke,samo sam sebi spajao na krovno jer kad otkljucam pali se unutarnje i maglenke, evo sema,ovako nesto otprilike


moze li mi neko reci gdje se koja zica kopca na ovome releju od grijaca, i gdje se stavlja dioda na unutrasnje svijetlo? koje izvode gdje skopcati?
izvod L?
izvod T?
izvod 50?
izvod 85?
izvod 87?
izvod 30?
i izvod 86?
;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

moze se ovo i izvesti preko monostabila (napravit mali sklop)nesto slicno ko u zgrada (haustor) pobudis monostabil daljinskim svejtla se pale i svejtle neko vrijeme i gase se .............
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala

yago je napisao(la):
moze se ovo i izvesti preko monostabila (napravit mali sklop)nesto slicno ko u zgrada (haustor) pobudis monostabil daljinskim svejtla se pale i svejtle neko vrijeme i gase se .............

ma ja sam odlucio ovo da odradim na ovaj nacin preko releja samo da mi objasnite gdje se koji izlaz kopca?;)

posto niko nece da mi pomogne, malo sam goglao pa mi recite da li sam upravu ili ne?
30- stalna struja + sa akomulatora
50-ne znam
85- je minus ( - )
86- je plus ( + )
87- sa njega vodim na farove ili na prekidac i u osvijetljenje unutrasnjosti
L- ne znam i
T-ne znam
:icon_question::icon_question:
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

ovako treba ti relej (12V) dioda 1N400,svjetlo od krova spojis na spulu rejela (diode),jedino da ti nacrtam shemu pa da po njoj spajas..........
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

yago je napisao(la):
ovako treba ti relej (12V) dioda 1N400,svjetlo od krova spojis na spulu rejela (diode),jedino da ti nacrtam shemu pa da po njoj spajas..........

imam relej nabavio sam ga, od grijaca sa 7 pinova L,T,50,85,87,30 I 86, i od golfa 1 je, ne znam koliko vremena drzi, ali ako treba nabavicu od g2, ako ti nije lijeno molim te ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

nadji obicni relej 12v (ti su ti komplikovani za spojit ako se ne razumis),sad cu ja nacrtat shemu pa cu stavit,detaljno vam obasnit na shemi.........
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

yago je napisao(la):
nadji obicni relej 12v (ti su ti komplikovani za spojit ako se ne razumis),sad cu ja nacrtat shemu pa cu stavit,detaljno vam obasnit na shemi.........

nadam se da si razumio, bili su mi rekli da mi treba relej od grijaca, jer ja bi htio da kad odkljucam i zakljucam auto da mi gore farovi 15-ak sec i ugase se, tako isto i unutrasnje osvijetljenje, pa zato pitam moze li obicni relej?;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

znam procitao sam,moze ti bilo koji relej,al hocu da ti pojasnim da ti lakse bude,da sam nesta uradis,nego zezaz oko tih brojeva........
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

ako ne znas sam cackati oko struje,bolje idi i daj nekom 10-15eura da ti to resi... ako vec toliko hoces to da imas,ali slazem se da nije dobra ideja,stetis bateriji
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

yago je napisao(la):
znam procitao sam,moze ti bilo koji relej,al hocu da ti pojasnim da ti lakse bude,da sam nesta uradis,nego zezaz oko tih brojeva........

e odlicno druze daj da se sto manje j...m oko ovoga, hvala ti ako moze bez releja grijaca odlicno... nacrtaj mi semu ako nije problem i izvini sto te mucim. ;)
 
Član
RE: automatsko paljenje svijetala... ima li iko raspolozen da mi pojasni?

shemat.jpg
 
Top