Automatik vs shaltung vs ostali

Automatik vs shaltung vs ostali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zamalo virtualna tuca nije izbila:lol::lol:
najbolje je vozit tomosa,onog s jednom brzinom,malog...nema saltanja i et:lol::lol:
 
Super Moderator
imam ja na biciklu tiptronic mjenjace 24 brzine salta u milisekundi :lol:
i imam kocnice bolje od diskova... kakvi diskovi...
sad smo kupili jos jedno avto sa steptronic mjenjacem bice slika u garazi valjda :D
 
Član
Nisam nikad vozio automatika tako da ne mogu nista reci ali sigurno je ponekad uzitak samo stiskati i pustati jednu papucicu medjutim vjerovatno brzo dosadi..Dobri stari shaltung,najbolji osjecaj ;)
 
Član
Schumi je napisao(la):
Nisam nikad vozio automatika tako da ne mogu nista reci ali sigurno je ponekad uzitak samo stiskati i pustati jednu papucicu medjutim vjerovatno brzo dosadi..Dobri stari shaltung,najbolji osjecaj ;)

vozila sam automatik (maserati spyder npr.) - nije lose da.. no vise volim saltanje
 
Super Moderator
RCat je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Nisam nikad vozio automatika tako da ne mogu nista reci ali sigurno je ponekad uzitak samo stiskati i pustati jednu papucicu medjutim vjerovatno brzo dosadi..Dobri stari shaltung,najbolji osjecaj ;)

vozila sam automatik (maserati spyder npr.) - nije lose da.. no vise volim saltanje

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
Član
trizex je napisao(la):
edoze je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Iskreno meni ova natezanja oko manuelni vs automatik ista prica kao i dizel vs benzin :cool::icon_biggrin:

ja samo cekam kad ce trizex,daki i ekipa zakuhat ko i na onoj temi:lol::lol:

Ne mozemo da se odlucimo bil il ne bil :D

trebali bi,bas je bilo dobro:lol:

RCat je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Nisam nikad vozio automatika tako da ne mogu nista reci ali sigurno je ponekad uzitak samo stiskati i pustati jednu papucicu medjutim vjerovatno brzo dosadi..Dobri stari shaltung,najbolji osjecaj ;)

vozila sam automatik (maserati spyder npr.) - nije lose da.. no vise volim saltanje

mozes ti:lol:;);)
 
automatic je sranje....
vidis i mi u srbiji vise volimo manualni, samo neko ko ne zna da uziva u voznji moze da vozi sa automatic manjacem.
sa manualnim lepo ko covek mozes da kontrolises br obrtaja...
 
Član
Manualni je zakon na Automatik se moras naviknuti ustvari moras zaboravit Ljevu nogu.

Dok sam ucio Mehaniku u Njemackoj dosao covjek sa Audi A4 automatik i nije imao desne noge pa je gas bio Lijevo. Meni je trebalo 20 min. za 300 m od prijema vozila do radione ruzan osjecaj do bola za vozit. Fino zavrsio sevis i trebalo Auto oprat i ja ostavim u praonu da se oprere pa bi majstor na probnu voznju samo sto sam se udaljio 100 m po sljedece Auto kad cujem prasak Audi pokupio pola praone.
A ovaj sto je radio u praoni upalio motor ubacio na D i stisnuo kvacilo :lol: :lol: :lol: :lol: Na kraju sam morao duze ostat peglat i pripremat Autija za lakiranje :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Član
jaba78 je napisao(la):
Manualni je zakon na Automatik se moras naviknuti ustvari moras zaboravit Ljevu nogu.

Dok sam ucio Mehaniku u Njemackoj dosao covjek sa Audi A4 automatik i nije imao desne noge pa je gas bio Lijevo. Meni je trebalo 20 min. za 300 m od prijema vozila do radione ruzan osjecaj do bola za vozit. Fino zavrsio sevis i trebalo Auto oprat i ja ostavim u praonu da se oprere pa bi majstor na probnu voznju samo sto sam se udaljio 100 m po sljedece Auto kad cujem prasak Audi pokupio pola praone.
A ovaj sto je radio u praoni upalio motor ubacio na D i stisnuo kvacilo :lol: :lol: :lol: :lol: Na kraju sam morao duze ostat peglat i pripremat Autija za lakiranje :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol::lol:e svaka ti cast..
 
Super Moderator
stefanbg je napisao(la):
automatic je sranje....
vidis i mi u srbiji vise volimo manualni, samo neko ko ne zna da uziva u voznji moze da vozi sa automatic manjacem.
sa manualnim lepo ko covek mozes da kontrolises br obrtaja...

hajd kad su vec podigli temu da se ukljucim ponovo :lol:
volim kad vako pricaju glupe stvari :lol:
to mozda ti ne mozes kontrolisati broj obrtaja jer ne znas... a ko zna jos je lakse kontrolisati broj obrtaja i cak smanjiti potrosnju kod boljih i novijih automatic mjenjaca ;)
 
Član
s automaticom (u D modu) nema sanse da mozes smanjit potrosnju...nikad on ne moze mislit bolje od ljudskog mozga, ne znam kolko bio savrsen...
 
Početnik
AUTOMATIK:cool::cool::cool::cool:

cuva motor, duže traje, agresivniji
hej, kickdown batice, to manuelni nema
sad zavisi koji je agregat u pitanju i koliko konjskih snaga

ja lično vozim samo automatike

imam stodvadesetšesticu i 2 čirokija
svi su L6 sa po 186KS:icon_smile:


DAKLE?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top