Automatik vs shaltung vs ostali

Automatik vs shaltung vs ostali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da cujem iskustva, manuleni vs automatik zasto jedan ili drugi, prednosti i sl.
Sto u BiH ljudi vise vole manuelni nego automatik?
Koliko je vijek trajanja u idelnim uslovima koristenja jednog i drugog itd...
 
Član
nermin je napisao(la):
Da cujem iskustva, manuleni vs automatik zasto jedan ili drugi, prednosti i sl.
Sto u BiH ljudi vise vole manuelni nego automatik?
Koliko je vijek trajanja u idelnim uslovima koristenja jednog i drugog itd...


manualni bih samo zamjenio za DSG i ni za koji drugi,svi ostali su prespori
 
Član
How can u race with an automatic??? To se ja pitam? :icon_rolleyes:


Da bi ja vozila automatik...bi stavila levu nogu na prozor pa bi vozila samo sa jednu brigu....da mi ne ide noga jel ljudi vozu ko ludaci ponekad :icon_rolleyes:
 
Član
jednostavno,automatik je gotiva,gospodski,al je manualni uzitak...zanimljivija voznja s kvacilom...a dsg i slicna cuda su vecini nedostizna,tak da nema svrhe komentarisat,malo je onih koji su ga i probali,a kamoli duze na njemu vozili...iako mislim da je voznja na automatiku dosta udobnija,promjena se ne osjeti,ukoliko je auto koliko-toliko novije...svakom po zelji,meni dajte manual(jos je u mene na dzipu visoka rucica,sto znaci duzi hod,sto znaci sporiji mjenjac,sto znaci teze saltat,al ipak,merak je vratit u nizu i slozit po gasu):lol:
 
Član
ma manual ba zbog KVACILA...nema druge...volim da ga ja presaltam kad hocu, da pustim kvacilo kad hocu da slajdram itd...automatic se ne moze poredit a manualom, ako je dobar vozac...
automatic bi jedino uzeo u BMW-u 7 i to, znaci u gospodskim klasama, koja nisu napravljena za slajdranja i okretanja...ostalo sve nek je mehanika...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
ma manual ba zbog KVACILA...nema druge...volim da ga ja presaltam kad hocu, da pustim kvacilo kad hocu da slajdram itd...automatic se ne moze poredit a manualom, ako je dobar vozac...
automatic bi jedino uzeo u BMW-u 7 i to, znaci u gospodskim klasama, koja nisu napravljena za slajdranja i okretanja...ostalo sve nek je mehanika...

Upravo!
Vozio sam Audia A8 D3 i tu manual nema sta da radi... automatik majka bas za te klase.
 
Član
lijepo je bilo voziti ml-a q7 passtaa sa automatikom al kad sam provozo g5 gti sa dsg jbg nije to to nemozes ga klepit na zvaku nemozes ga ubit u maksimum nemozes ulazit u krivine i kocit prije krivina motorom itd itd jednostavno sportsko auto manuelni a i u manjim ovim autima se ne isplati imati dsg znatel vi ljudi koliko kosta servis auta sa dsg mjenjacem....
 
ma po gradu kad je guzva mrsko mi saltat pa se citavo auto trese automatik je za uzivanje ali neka i jednog saltasa pred kucom kad me pukne agresiva
 
Super Moderator
ja glasam za manual mjenjac prvo radi sigurnosti... kazete da automatic ne koci prije krivine ? koci koci.. za to je napravljen tiptronic da se moze izvlacit max iz auta... kazete da ne moze slajdrat... eee moze moze u mene je BMW u drugoj mogo slajdrat sa tiptronic i iso je u crveno dok ga ti ne presaltas... danasnji automatici/tiptronic su brzi mjenjaci od manualnog al ne i sigurniji... sto se tice dugotrajnosti mercedesov automatik izdrzi dugo dugo, dok je audijev do ne davno bio jako osjetljiv i kad se pokvari onda je bruka para...
ipak dajem glas za manual pored svega ovog sto sam naveo...
 
Član
manualni uvijek i zauvijek ! Bolja kontrola, veca preciznost, i ne mozes sa automatikom imati zabave ko sa manuelcom...a uz to jos i jedna mana, auto sa automatikom vozi tebe, sa manuelcom ti vozis auto ! ;)
 
Član
u mene je trenutno klasicni mjenjac zato sto je u auto 1.6 motor i za slabije auto je bolji obicni mjenjac a kad bi prelazio na neke jace masine i novija auta onda naravno automatik a sto se tice uzitka salatanja mozes i na tiptronik mjenajcu saltat veca manja a sto se tice vijeka trajanja obicnog mjenajca i automatika daleko vise ce automatik prevalit i prezivit i lamela ce dulje trajat to je moje misljenje
 
Super Moderator
sinisa je napisao(la):
u mene je trenutno klasicni mjenjac zato sto je u auto 1.6 motor i za slabije auto je bolji obicni mjenjac a kad bi prelazio na neke jace masine i novija auta onda naravno automatik a sto se tice uzitka salatanja mozes i na tiptronik mjenajcu saltat veca manja a sto se tice vijeka trajanja obicnog mjenajca i automatika daleko vise ce automatik prevalit i prezivit i lamela ce dulje trajat to je moje misljenje

lamela ce 100% duze trajati a i mjenjac ce... naravno ako ga redovno servisiras i ne za*ebavas se puno sa mjenjacem... takodjer ako nepravilno rukujes zna se lako pokvarit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top