Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Sretao sam auta koja imaju skoro full snagu od 1200rpm i koja puse nenormalno i tako vuku do 3500rpm i kad pored takvog nekoga stanete ako primjer uzmem na semaforu tesko da cete biti brzi tih 200m i ako ste jaci 20ks, nakon tih situacija idu komentari "kakav njegov cip, bjezim mu 3 auta sa starta :D", a ne zna da u cilindru ima goriva da zaljeva cvijece ili pritisak u crijevima kojim moze gume puhati :D. Mislim da cete razumjueti o cemu pricam.
Ne slažem se sa ovim delom, preterana snaga do 3000 je samo za neupućene. Sem subjektivnog osećaja snage, bespotrebnog proklizavanja i u perspektivi gomile problema nema druge koristi. A u odmeravanju snage na ubrzanjima apsolutno nema nikakve koristi.
Druga stvar dyno dijagram treba i raumeti. Više puta sam čitao po forumima hvalisanja sa recimo mnogo Nm. A na dijagramu udarni pik Nm traje od 1700 do 1750rpm a posle toga ponor. Taj broj Nm je ništa, to više štete nego koristi pravi. Slično je i sa snagom. Ako je na pogrešnom i neupotrebljivom mestu, ako je njen opseg mali. Džaba brojaka koliko ima kW. To u praksi neće ići brže od nekog auta sa manjom a bolje raspoređenom snagom.
 
Član
Da ali kod nas po gradu je slucaj da ima par auta koja imaju strasne obrtne momente sa starta i iz toga se izvuce pogresan zakljucak jer takav auto dobro skoci sa starta i ne mozes ga stici na nekom kracem semaforu pa odatle krenu price kako je to extra i pljuvanja na mape koje su dosta kvalitetnije uradjene. To sam htjeo da navedem kao primjer.
 
Razumem šta si hteo da kažeš ali to i dalje nema veze sa obrtnim momentom ispod 3000rpm. Bar ako pričamo o CR i PD motorima. Kako god startovao prvom brzinom, a sumnjam da će to biti sa 1000rpm uglavnom će proklizavati do kraja. Već kad ubaciš u drugu ti si na 3000+rpm. I to važi za sve sledeće brzine. A prvom ne možeš dobiti veću prednost od 2m! I to više zavisi od gume i doziranaj gasa nego od Nm.
 
Član
Konkretno kod nas, ima golf 2 sa 110ks tdi motorom i varalicom na BP. Taj auto krece drugom bolje nego pola auta u gradu prilikom trkanja i pusi ludo. Ima punjenje do 3000rpm i preko gubi gas jer mu turbo prepuni te ga mora gasiti da ponovo ide normalno sto je normalna pojava na tdi motoru kad turbo prepunjava. Kad taj auto pobjegne nekome remapiranom na semaforu ne znaci da je los remap. To je cijela poenta, i za taj auto zna pola ljudi u gradu ko god da se malo vozi navece.
 
Legend
imas jako losu pricu ako ti prezentujes firmu koja radi chip tuning, po tvojoj prici ja ti ne bih nikad dovezao auto da mi radis, bez obzira koliko si strucan..
Start sa semafora kao mjerilo dobrog ili loseg chipa, hmm..zanimljivo

na koliko je mapirana ona siva sestrica sto ste je vi radili ?
 
Član
Ja samo hocu da objasnim kako ljudi blate mape ponekad bez razloga, a svako radi gdje mu je volja za svoj novac. Na golfu je optimum uradjen.
 
Član
I jos nesto, @.nOKe : "start sa semafora kao mjerilo loseg ili dobrog remapa". Ja sam bas pokusao reci da to nije mjerilo, i da je to cest razlog zasto neko prokomentarise "kakav taj remap". Mislim da me nisi razumio sta sam htjeo napisati u tom postu.
 
Legend
imas jako losu pricu ako ti prezentujes firmu koja radi chip tuning, po tvojoj prici ja ti ne bih nikad dovezao auto da mi radis, bez obzira koliko si strucan..
Start sa semafora kao mjerilo dobrog ili loseg chipa, hmm..zanimljivo
na koliko je mapirana ona siva sestrica sto ste je vi radili ?
;)
I jos nesto, @.nOKe : "start sa semafora kao mjerilo loseg ili dobrog remapa". Ja sam bas pokusao reci da to nije mjerilo, i da je to cest razlog zasto neko prokomentarise "kakav taj remap". Mislim da me nisi razumio sta sam htjeo napisati u tom postu.

Sad sam bas krenuo da dopisem al vidim da si pojasnio... znaci nOke momak o tome i prica,
kako se koristi pogresno mjerilo za odredjivanje dobrog i loseg remapa... al svakako ne rade svi na isti nacin,
al ne znace da rade pogresno... da ne ponavljam sve ono sto sam vec pisao...
ako je musterija zadovoljna to je to...
 
Član
ne možete nikad čovjeka pitati da li je zadovoljan tuningom (čipovanjem) odmah na prvu, pogotovo čovjeka koji prvi put čipuje auto... on osjeti da to ide bolje ali ne može znati koliko je to dobro dok ne uporedi sa nekim drugim autom, odnosno ne zna ni šta treba da očekuje. tako da vam niko neće reći ma nisam nešto zadovoljan (osim ljudi koji su to uradili na puno auta pa otprilike znaju šta trebaju dobiti) osim ako tuning ne uspije uopšte...
provozaj se ti brate sa srećom mjesec-dva pa nam onda reci kakav je remap ;)
 
Član
imas jako losu pricu ako ti prezentujes firmu koja radi chip tuning, po tvojoj prici ja ti ne bih nikad dovezao auto da mi radis, bez obzira koliko si strucan..
Start sa semafora kao mjerilo dobrog ili loseg chipa, hmm..zanimljivo

na koliko je mapirana ona siva sestrica sto ste je vi radili ?

Joj Noke, šuti majke ti,

Ako se ne baviš lično čipovanjem onda šuti, čipovao si par auta kao i ja tj. vozio si, ali te to ne čini stručnjakom,
 
Top