Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Legend
Nisam ja rekao da sam strucnjam ne znam po cemu ti vidis da sam ja strucnjak ili da pricam u tom kontekstu, ali njegova prica mi nema nikakve logike sudeci kakvu vrstu posla radi.. citajuci komentare srdjana ili deje, mogu reci da bar ljudi imaju normalan pristup pri objasnjavanju odredjenih stvari kada je chiptuning u pitanju, isto mogu reci i za momke iz hitecha (bio sam gore par puta).. ovo mi se vise svodi na mahalsku pricu od semafora do semafora itd itd.. ;)
 
Član
Vidim koliko je auto brži? Dali ima samo ispucavanje momenta koji daje lažni osjećaj ubrzanja ili stvarno ima više konja. Dali će motor vrisnut, dali auto cuka kada daš gas,dali više troši to neću izvuć iz snimke.
0:44 no chip
Chip 235 PS

Vidi za 250 km koliko košta AS-chip tuning ti možeš dobit puno, ali to ne možeš očekivati. Što znači ako dobiješ malo nitko ti nije kriv. I dobar remap nemožeš očekivat (što ne znači da ga nemožeš dobit)
Ideš svjesno na taj rizik. Kao kupovanje kineskog alata. Nekom će trajat godinama,a meni će prije nego ga uštekam u struju crknut.
As-chip tuning je rekao da kupuje mape i da ih sam ne razvija i ne podešava, zato od njega nemam šta tražit ikakvo znanje o chip tuningu. Njihovo je samo da ubace mape, a da su neki tutkumi i prevaranti to nejverujem. Tipa da nešto propčkaju po laptopu i kažu ti imaš 20-30 ks više. Valjda će sjest s tobom u auto(to bi ih ja tražio) kako bi se i ja i onaj ko mi je radio na autu uvjerio da on ide bolje. Za to ti je dovoljan samo jedan android telefon i ravna cesta.
Ako bi ja za 250 km dobio 20 ks i da auto idalje mirno radi,ne trza,ima linearno ubrzanje,ne troši više. To je za mene dobar chip tuning.
Ako od 5 ljudi dobijem potvrdu da su zadovoljni onda i ja idem tu.To znači da vrijedi zarizikat 250 km.

U SM bi bez problema dao 300€ za chip da mi urade dyno prije i posle chipa (ili bar posle)
Prije chipa da utvrdi da je motor spreman za chip, posle da potvrdi to što sam platio.
Tada bih vrijedilo dat 300€ i mirne glave bi pošao kući. Ali pošto to košta 380€ moj je izbor AS
To je samo moje mišljenje i moj izbor ništa više. SM mi je preskup a od AS ne očekivam previše, i ako se odlučim na čip idem kod AS
 
ne možete nikad čovjeka pitati da li je zadovoljan tuningom (čipovanjem) odmah na prvu, pogotovo čovjeka koji prvi put čipuje auto... on osjeti da to ide bolje ali ne može znati koliko je to dobro dok ne uporedi sa nekim drugim autom, odnosno ne zna ni šta treba da očekuje. tako da vam niko neće reći ma nisam nešto zadovoljan (osim ljudi koji su to uradili na puno auta pa otprilike znaju šta trebaju dobiti) osim ako tuning ne uspije uopšte...
provozaj se ti brate sa srećom mjesec-dva pa nam onda reci kakav je remap ;)
Da se nadovežem na ovu konstataciju. Ja se obično trudim da nagovestim mušteriji šta to treba da dobije i gde u kojoj zoni. A evo danas sam nešto zagužvao pa u stisci sa vremenom mi promakne taj deo procene mušterije. Uzgred jedva zna jezik pa nam komunikacija nije baš bila najbolja. Uglavnom BMW 525 na probnoj vožnji pre remapa pokazuje zamor turbine. Prepunjava na naglo dodavanje gasa, zviždanje ukazuje da je remont u najavi. Dizne takođe obećavaju skori remont... Da ne dužim. Predočim to sve mušteriji i zauzmem stav da to ne bi da radim. Međutim on želi da odradimo na njegovu odgovornost i obećava da će sanirati sve te probleme. OK!
Odlazi na prvu probnu vožnju i vraća se sa komentarom "Ide bolje ali slabo, jel može još?" Ja odvrnem još malo, ode da proba i opet sličan komentar. Iznerviran sednem ja da vidim gde zapinje. Zategnem ga skoro do 200km/h autu ide pa ubija. A lik kaže"Ja nikad njega tako ne vozim. Ja to tako do 2500 nikad preko 3000, nikad pun gas". I sad tek sklapam kockice. On očekuje da mu sa malim gasom ide bolje u zoni 1000 do 2000rpm a pričamo o snazi na 4000rpm. Nekako smo se sporazumeli da su njegova očekivanja daleko od realnog i otišao je polu-zadovoljan. Ali poenta priče je da nemaju svi ista očekivanja od remapa. I jako malo mušterija zna na koji način da oceni remap. Ovi instant tuneri su se tu dobro snašli. Odvrnu trajanje ubrizgavanja, malo boost-a i auto potegne na niskim obrtajima i mušterija utripuje da ima 1000HP. I da stvar bude bolja još ih hvale kako sad odlično poteže iz niskih. I to je kao odličan remap. A ko se malo bolje razume u taj posao zna da je to samo šarena laža. Tako da se slažem da to "zadovoljna mušterija" nije merilo kvaliteta. Najbolja solucija je svakako dyno upoređivanje.
 
Član
Vidim koliko je auto brži? Dali ima samo ispucavanje momenta koji daje lažni osjećaj ubrzanja ili stvarno ima više konja. Dali će motor vrisnut, dali auto cuka kada daš gas,dali više troši to neću izvuć iz snimke.
0:44 no chip
Chip 235 PS

Vidi za 250 km koliko košta AS-chip tuning ti možeš dobit puno, ali to ne možeš očekivati. Što znači ako dobiješ malo nitko ti nije kriv. I dobar remap nemožeš očekivat (što ne znači da ga nemožeš dobit)
Ideš svjesno na taj rizik. Kao kupovanje kineskog alata. Nekom će trajat godinama,a meni će prije nego ga uštekam u struju crknut.
As-chip tuning je rekao da kupuje mape i da ih sam ne razvija i ne podešava, zato od njega nemam šta tražit ikakvo znanje o chip tuningu. Njihovo je samo da ubace mape, a da su neki tutkumi i prevaranti to nejverujem. Tipa da nešto propčkaju po laptopu i kažu ti imaš 20-30 ks više. Valjda će sjest s tobom u auto(to bi ih ja tražio) kako bi se i ja i onaj ko mi je radio na autu uvjerio da on ide bolje. Za to ti je dovoljan samo jedan android telefon i ravna cesta.
Ako bi ja za 250 km dobio 20 ks i da auto idalje mirno radi,ne trza,ima linearno ubrzanje,ne troši više. To je za mene dobar chip tuning.
Ako od 5 ljudi dobijem potvrdu da su zadovoljni onda i ja idem tu.To znači da vrijedi zarizikat 250 km.

U SM bi bez problema dao 300€ za chip da mi urade dyno prije i posle chipa (ili bar posle)
Prije chipa da utvrdi da je motor spreman za chip, posle da potvrdi to što sam platio.
Tada bih vrijedilo dat 300€ i mirne glave bi pošao kući. Ali pošto to košta 380€ moj je izbor AS
To je samo moje mišljenje i moj izbor ništa više. SM mi je preskup a od AS ne očekivam previše, i ako se odlučim na čip idem kod AS

pa upravo to ti govorim, ti sa štopericom možeš vidjeti samo da je brži, a sve drugo ne možeš vidjeti...
tvoja teorija je "koliko para toliko muzike" slažem se, u večini slučajeva je to ok, ali ni to ne možeš znati, jer loš remap može napraviti problem u motoru pa onda dođe skuplja pita nego tepsija. Još jedna stvar, možeš imati snagu, može ti čak i pokazati na dinu snagu, ali ni to nije mjerilo, jer kako Srđan reče par stranica prije, bitno je kako si dobio tu snagu, šta to znači za auto...
uglavnom moja poenta je čovjek koji prvi put čipuje auto teško da može ocjeniti kako mu je "urađen" auto, tako da mu možeš prodati bilo šta, a on će u većini slučajeva biti zadovoljan, sve dok ne stane pored dobro tuniranog auta ili dok mu šta ne eksplodira :D
 
Član
pa upravo to ti govorim, ti sa štopericom možeš vidjeti samo da je brži, a sve drugo ne možeš vidjeti...
tvoja teorija je "koliko para toliko muzike" slažem se, u večini slučajeva je to ok, ali ni to ne možeš znati, jer loš remap može napraviti problem u motoru pa onda dođe skuplja pita nego tepsija. Još jedna stvar, možeš imati snagu, može ti čak i pokazati na dinu snagu, ali ni to nije mjerilo, jer kako Srđan reče par stranica prije, bitno je kako si dobio tu snagu, šta to znači za auto...
uglavnom moja poenta je čovjek koji prvi put čipuje auto teško da može ocjeniti kako mu je "urađen" auto, tako da mu možeš prodati bilo šta, a on će u većini slučajeva biti zadovoljan, sve dok ne stane pored dobro tuniranog auta ili dok mu šta ne eksplodira :D
Također opet vrijedi pravilo kolko para tolko muzike, možeš ti kupovat kondome od 1 km pa da ti napravi sranje(ili nešto drugo :D )
Sve je to rizik u koji se upuštaš za malo para.
Također se slažem s tobom da ne možeš pitat čovjeka koji je prvi put čipao auto, što se vidilo i iz ovog odgovora "znatna razlika u odnosu na prije"
Toliko je silno tražio odgovor,a sad bi ga od njega trebalo izvlačit klještima.
Još nisam vidio 2 konkretna odgovora mušterije za chip tuning na ovom forumu.
Evo kao bi odgovor po meni trebao izgledat
"Danas sam uradio čipovanje u Požegi, kod RevoChip

Čim sam došao, osetio sam svu profesionalnost momaka u RevoChipu.
Prema dogovoru sam se najavio za tu ponedeljak u 1. Bio sam tačan, I oni.

Dakle ovako moj auto fabricki podaci
180 konja i 400Nm obrtnog momenta
najpre su momci uradili Dyno test
s obzirom da je auto star 7 godina ocekivao sam malo gubitak snage i NM
MEDJUTIM , kada su odradili prvi test sa fabrickim specifikacijom ja sam se našao u cudu
pokazivao je 180 konja i 400nm
fabricki podaci
znaci sve je u vrhunskom stanju
Nakon sveg podešavanja i prčkanja, ponovo je meren Dyno test
ali ja sam ocekivao povecanje snage na 220-225ps i 450nm
dobijeni rezultat me je šokirao i najezio sam se u trenutku
235 konja i 509.3NM
dobio sam povecanje snage od 55 konja i 110nm
prema recima momaka ovaj rezultat sam dobio zato što su mi turbina, motor, menjac, dizne
protokomer i sve ostalo u vrhunskom stanju i da je ispravno sve zivo
i momci su se našli u cudu zbog takog impresivnog rezultata

Moram reći da su momci zaista profesionalno i korektno odradili posao i da nije bilo pitanja koje sam postavljao (sigurno i poneko glupo) a da mi nisu odgovorili strpljivo i detaljno.
I ja sam profesionalac u svom poslu, pa mi je drago kad vidim mlade ljude kako rade posao bez greške u odnosu prema klijentima. Svaka im čast!

jedva sam čekao da se izvučem na glavnu put i "da mu ga dam malo po gasu,,
kada ga sada drugom, trecom ili cetvrom sada nagazim auto bukvalno LETI!!
KAO ŠTO JE NEKO SPOMENUO RAKETA !!! Preticanja su bolesna i auta bukvalno preskacem vertikalno, Dakle, zaista se oseća jako veliki dobitak i u snazi i u ubrzanju (vidljivi efekat je naravno ubrzanje, koje je sada, što bi klinci rekli "wau")

ukratko oduševljen sam rezultatom
biggrin.gif


i da siguran sam da sam izabrao pravu firmu i nikad necu reci da drugi ne valjaju ali
jednostavno ovi su meni odgovarali u svakoj tacki
"
Ne budite škrti na riječima recite sve svoje dojmove iskreno i realno. Ono što vi mislite i zašto to mislite. Istina nikog nije ubila a laž će nas sve posvađati
 
@ BlackT Ja kad nešto ne radim ja ljude upućujem na njih. Uglavno sam sve pozitivne komentare čuo o njima. Jedino što to ne rade oni nego neko od preko ali bar svoj deo imaju čime da isprate.
Malo mi je čudno to što kažeš da su se zaprepastili rezultatom. Ako znaju šta rade onda znaju i šta će da dobiju. Ne može tu baš puno da se omane ako je auto 100% ispravan. Meni lično se ne dopada toliko Nm, mislim da je to previše i verovatno će ostaviti posledice. Ali opet svako radi onako kako misli da je najbolje. Nemoj nešto pogrešno da me shvatiš.
 
Član
pa upravo to ti govorim, ti sa štopericom možeš vidjeti samo da je brži, a sve drugo ne možeš vidjeti...
tvoja teorija je "koliko para toliko muzike" slažem se, u večini slučajeva je to ok, ali ni to ne možeš znati, jer loš remap može napraviti problem u motoru pa onda dođe skuplja pita nego tepsija. Još jedna stvar, možeš imati snagu, može ti čak i pokazati na dinu snagu, ali ni to nije mjerilo, jer kako Srđan reče par stranica prije, bitno je kako si dobio tu snagu, šta to znači za auto...
uglavnom moja poenta je čovjek koji prvi put čipuje auto teško da može ocjeniti kako mu je "urađen" auto, tako da mu možeš prodati bilo šta, a on će u većini slučajeva biti zadovoljan, sve dok ne stane pored dobro tuniranog auta ili dok mu šta ne eksplodira :D
nek ti druze znas sta je dobar chip pa nek gori sveta zemlja :banghead:
 
Član
@ BlackT Ja kad nešto ne radim ja ljude upućujem na njih. Uglavno sam sve pozitivne komentare čuo o njima. Jedino što to ne rade oni nego neko od preko ali bar svoj deo imaju čime da isprate.
Malo mi je čudno to što kažeš da su se zaprepastili rezultatom. Ako znaju šta rade onda znaju i šta će da dobiju. Ne može tu baš puno da se omane ako je auto 100% ispravan. Meni lično se ne dopada toliko Nm, mislim da je to previše i verovatno će ostaviti posledice. Ali opet svako radi onako kako misli da je najbolje. Nemoj nešto pogrešno da me shvatiš.
Neznam jel puno 500 Nm za 2.7 dizelski motor? I meni je malo čudno to što su se zaprepastili rezultatom. A da im se omane 40 Nm i 15 hp također mi je neobično.
Ali nije o njima riječ, to sam samo stavio kako bi okoprilike ljudi trebali ostavit utiske o chip tuningu, a ne samo "auto ide bolje".
 
Član
nek ti druze znas sta je dobar chip pa nek gori sveta zemlja :banghead:
pa ne znam ni ja brate, u tome je moja poenta, iako je mojih zadnjih 5 auta bilo čipovano opet se ne usuđujem tvrditi ovo je dobro ili loše, ja sam se vodio onom logikom skuplje-bolje što opet nije 100% ispravno ali često radi ;)
odnosno ja mogu sa sigurnošću reći mercedes je dobar ali ne mogu to reći za hyundai, ali to opet to ne znači da hyundai ne valja, siguran sam da i njih ima jako kvalitetnih
(neka se ne uvrijedi neko za hyundai :))
 
Član
pa nisam ja reko da je auto 100% kvalitetno odradjeno,nego da za taj period sto sam vozio nisam nista cudno primijetio u radu motora
 
Član
ma ne prigovaram ja tebi brate ništa, ja tebi čestitam što si se uopšte odlučio za tuning, mnogi ljudi pričaju o tome kao profesionalci a boje se čipovati auto zbog eventualnih kvarova :p ja samo kažem da je nezahvalno pitati nekoga jesi li zadovoljan jer će ti svako reći jesam jbg, ide brže i to je to, a ustvari ima tu još mnogo nekih parametara koje treba uzeti u obzir ;) nek je sa srećom i nemoj sad da ti se puno osladi pa da dereš auto stalno, jer to dovodi do kvarova a ne sam tuning po sebi ;)
 
Top