Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Legend
puuuuhhh, pa jeftiniji je revo stage 1 na 190ta kW i ukidanje onog kasnjenja na launch kontrolu kod DSGa.. sto je puno puno je.. mislim da revo trazi oko 700e..
Na koliko si chipovao auto, jel se potrosnja drasticno povecala ?
 
Član
puuuuhhh, pa jeftiniji je revo stage 1 na 190ta kW i ukidanje onog kasnjenja na launch kontrolu kod DSGa.. sto je puno puno je.. mislim da revo trazi oko 700e..
Na koliko si chipovao auto, jel se potrosnja drasticno povecala ?
kod O.CT-a imaš tri varijante za GTI: 235 ks, 244 ks i 261 ks, ovaj stage 1 je 1500 KM, drugi znaš, a treći nisam smio ni pitati :D ali na 3-ci se radi i usis i izduv.
kod mene je SM optimum 243 KS i pored toga imam i KN koji bi trebao dati par konjića :) potrošnja je ostala ista oko 12 lit gradska, samo sam primjetio da na otvorenom pri skroz laganoj vožnji troši čak i manje, može se spustiti i ispod 6 litara, a standardno je oko 8 ako ga ne štediš
 
Član
evo da i ja kazem svoj utisak sto se tice simanica :) nedavno sam chipovao golfa 5 1.9 tdi 90 ks na 120,rezultat drastican,u smislu da auto znatno znatno bolje ide i znatno bolje ubrzava,po nekim fabrickim podacima auto ubrzava do 100 za nekih 13 sec,ja sam mjerio bezveze,do stotke mi sada treba oko 9 sec,to sam laicki mjerio bezveze,sto se tice potrosnje auta ostala je ista kad se normalno vozi,to sam testirao na relaciji travnik sarajevo,ista potrosnja kao i prije chipa,jedino moram opet kod simanica otici da mi malo popravi da auto ne dimi,ono ima malo dima iza sebe kad se pritisne a ostalo sve za pet,nikakvih nus pojava sad za sada nema,na autoputu sam ga vozio skoro 200 km/h bez problema,i kako da ima neku blokadu,recimo dodje do 200 i zastane i kad opet opadne brzina on sam da kazem doda gas i poravna je na 200,sad mene zanima kako znati da li ima blokada,i ako je ima kako se skida,jer po papucici gasa rekao bih da moze jos ici :)
uglavnom ja sam prezadovoljan ako ovako ostane :)
 
Legend
nekidan sam bas sa drugom bio kod simanica radio golfa 4 74kw, auto bas dobro ide, nije ni dimio, fino se ponasao ;)
 
Legend
inace ti 90ks malo dime, pa sa cipom malo intezivnije, kod mene je PD ni pri najvecem gasu ne dimi sekunde takav je i kod ovog druga u 4, auto stvarno fino ide, namjerno sam se provozao sa njim jer isto imam u planu da radim remap, i mogu reci da dosta bolje ide kod druga cetvorka ;)
 
Član
druze sto se tice snage,znaci ne mogu vjerovati da auto tako ide poslije chipa,znaci isto da sam ubacio drugi motor,doslovno jede zemlju,znaci idem drugom i kad lupim po gasu proklizu tockovi,ja bas preprezadovoljan,a ranije mi nije dimio nikako,isao bas s drugom na bjelasnicu,kod njega cetvorka isti motor,i ja isao ispred njega ono gasali ga malo,da motor "propusemo" i kaze nema ni truna dima,cijelo vrijeme isao iza mene,eh sada volio bih i ovo umanjiti,ako moze :) ugl simanica sam zvao kaze da nista ne brinem i da dodjem da ce to rijesiti pa cemo vidjeti
 
Član
znam drug,ja kazem i 200 je extra,jer ipak sto kazes sa 120 ks i previse,uglavnom ja nisam mogao vjerovati da auto tako dobro ide poslije remapa,ono znam da se poboljsaju vozne karakteristike da tako kazem ali da do ove mjere fkt nisam mogao vjerovati,znam da mi ranije nije dimio to je sigurno,mada moguce je da se malo i kataliztor zacepio,pa sad kad sam ga autoputem przio moguce je da se procepilo,jer danas kad sam ga bas pritisnuo jako malo dima izbaci,jedva da se primjeti,vidjet cu ovo par dana opet sta i kako,a kod mene je PD motor koliko znam,i ujutro kad se upali kad je puno hladno primjeti se dima ono cadi malo lupam 5 sec i prestane :)
 
Član
kod mene malo dimi,al rekao mi je da se i to moze rijesiti pa cim ugrabim vremena ici cu kod njega opet da se to sanira,uglavnom ogromna je razlika sa chipom :)
kod mene malo dimi,al rekao mi je da se i to moze rijesiti pa cim ugrabim vremena ici cu kod njega opet da se to sanira,uglavnom ogromna je razlika sa chipom :)
pa sta ima veze i ako malo dima baci ;),meni nesmeta kad zacadim sve iza sebe :angelic: :D
 
Član
Uradio kod njih extra zadovoljan, sto se tice SM preskup je , a to za paljenje istina je momak je uradio kod njih i zatrokirale dizne i malo prosvirala turbina ali pozdaina price je bitna jer je prije chipovanja imao kinesku varalicu sa Ebaya i ako nisu krivi iz Simunica ljudi su uradili sve i reparirali turbinu plus je dobio gratis i veliki servis sa svim filterima LP !!
 
Član
htio sam raditi kod njih, posto su mi blizu, ali sam cuo da su nekom liku spalili auto zbog loseg remapa, iako su mu sve zamijenili i popravili, odustao sam od chip-a, pogotovo kod njih.
Jeste malo starija tema ali ako su liku priznali gresku i sve refundovali,to je onda za svaku pohvalu.Imas ih koji prže i spale ali neće da priznaju...:D
 
Član
Imam jednu mapu tuniranu od vozila kojeg sam prije posjedovao pa prodao.Sad imam apsolutno identicno vozilo po pitanju oznake motora,kubikaze,ks,godine proizvodnje itd...Cak i kilometraza je identicna onoj kada je mapa radjena na prijasnjem vozilu.Da li bi ova tjunirana mapa pasala za ovo vozilo sto sada imam? Sta mislite? I elektronika je ista.
 
Član
Da se i ja malo vise ukljucim u temu, prvenstveno ne znam vozilo koje je doslo na reklamaciju te zalbu na tuning a pogotovo klijenta sa zalbom da je tuning uzrok određenog kvara na njegovom vozilu. Svaki klijent ima pravo na uvid u mapu, pokusaj detaljnijih objasnjenja o mjerama optimalnog tuninga. Trudimo se da svakom klijentnu pruzimo kvalitetnu uslugu uz maksimalno strpljenje i postovanje, tako da nije iskljucena opcija da i u slucaju najmanje sumnje pokusamo nekim nacinom olaksati "muke" te uvecati zadovoljstvo kod iste musterije.

@Lexillium, mozete svratiti do poslovnice kako bi utvrdili dali je fajl odgovarajuci i na taj automobil. Odnosno da utvrdimo dali su fabricki softveri identicni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Top