Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Član
Posto imam u planu da radim chip na svom Golfu 4 1.9TDI-pd 74kw,trazio sam ko se sve bavi ozbillnije CHIP Tuning-om.....
Naravno pored SM-a i HiTech-a koji dominiraju ovdje kod nas nasao sam i AS-chiptuning iz sarajeva,posto ovdje na forumu vecina pise samo o SM-u i Hitech-u nisam mogao naci odgovor na svoje pitanje,tj kako radi AS-chiptuning i da li ima neko ko je radio kod njih i kakvo je misljenje...
Raspitivao sam se u AS-u i nude
Optimum +30ks
Optimum+ +40ks
Power +50ks

mene interesuje ova opcija OPTIMUM+ sto dize na oko 140ks i uz to bi jos uradio launch control i to bi me sve izaslo oko 250KM

e sada vasa misljenja i preporuke :D
 
Legend
i ja imam u planu cip raditi ali sam malo odgodio posto sam se istrosio za felge, i kod mene je motor 74kw PD ali u fabiji, ja cu najvjerovatnije u hitech povoljni su sto se tice cijene a cuo sam da dobro rade
 
Član
htio sam raditi kod njih, posto su mi blizu, ali sam cuo da su nekom liku spalili auto zbog loseg remapa, iako su mu sve zamijenili i popravili, odustao sam od chip-a, pogotovo kod njih.
 
Legend
mislim da je ipak bolje nasuti 50km i otici u hitech :D cjena pristupacna, a po iskustvima drugih izgleda da rade dobro, i ja sam se bas raspitivao u zadnje vrijeme jer ne zelim da me kasnije boli glava ;)
 

ani

Član
dovoljno govori cinjenica da neki pocinju kopirati imena usluga od SM-a (Optimum, Power) hahaha :D
 
Član
Ja nisam chipovao auto kod simanica ali imam neko poblize iskustvo s njima. Tacnije moj lakirer i dobar prijatelj ima aktivnu saradnju s njima, jedne prilike sam im ja radio nesto na Volvu koji je u njihovom vlasnistvu pa se od tada poznajemo, da tako kazem. Momci su prva liga, jako kvalitetno rade svoj posao, ne govorim sad samo o chiptuningu nego o ugradnji plina, automehanici, u cemu su se pokazali jako jako dobri. Ovaj lakirer kojeg sam prethodno spominjao ima passata iz 2000 godine, onaj pd motor sa 85kw, auto ima jace od 300k na satu, i desio mu se belaj, prolupao motor, tamo vamo. Elem da ne duzim, momci iz Autoservis Simanic su odradili generalku na motoru te uradili remap. Ja sam vozio to auto i prije i poslije chipovanja i osjeti se razlika, i sam vlasnik je prezadovoljan. Inace je covjek koji je proveo puno na tockovima, a svi iz zavidovica znaju kakav ke vozac, i koliko ne stedi auto, znaci on je prezadovoljan. Sada je poslao sesticu pasata 2.0 170ks isto njima.
Znaci da neko ne shvati pogresno, nije reklama, niti bilo sta slicno. Momke sam sasvim slucajno upoznao i eto prenosim vam pozitivno iskustvo mog prijatelja. SM drzi monopol u ovom poslu na nasem teritoriju, momci iz hi tech se fino probijaju takodje, tako da neka konkurencije :)
 
Član
e vec ovakav mi se odgovor svidja sa malo vise detalja....:D
meni je svejedno kod koga cu raditi ili u HT ili kod ovih AS,niko mi negarantuje za motor....tako da ce samo odluciti cijena i pozitivna iskustva...
znam da je SM na vrhu,i da su odradili tonu automobila,al mi se sada nedaje 400-500 KM,respect SM-u sigurno sa razlogom drze takvu cijenu i to postujem
 
Član
Uh pa to je dosta povoljno za razliku u SM-u bas cu ih zvrcnuti
da vidjam ocel biti ista jeftiniji,msl SM mi trazi 500e za custom mapu :banghead:...
 
vise mojih prijatelja su radili AS chip i prezadovoljni su, audi a3 105ks, audi a6 140ks, seat leon 105ks, passat 140ks, moj golf 140ks, nisu skupi a auta dobro idu i niko se ne zali a voze vec po pola godine (tad je poceo raditi AS chiptuning), a licno poznajem covjeka koji to radi i sad me stvarno zanima ta informacija da su nekome spalili auto, evo navedi nam ti ovdje sta se to moze spaliti osim lamele na autu, turbina npr se nemoze spaliti vec pocne pisttati ili pukne osovina, dizne se nemogu spaliti vec mogu poceti trokirati ili skroz stati (zacepiti se) itd (ovdje sam naveo stvari na koje se utice promjenom softvera..)

ne bacam ovdje nikakvu reklamu niti kazem da su najbolji, sve ima bolje od boljeg, skuplje od skupljeg itd al me stvarno zanima to, cuj spalili auto

Ako si zainteresovan odi i probaj, cipovat ce ti auto i provozaj ako ti se ne svidi lahko je vratiti staru mapu, javi se u inbox ja cu ti to organizovati nije nikakav problem
jer poznajem ljude, opet kazem objektivan sam i ne reklamiram, to sto ih poznajem je druga stvar, samo mi je krivo kad neko blati nekoga bez razloga
Opet da napomenem ne hvalim nista samo iznosim cinjenicu da su ljudi cipovali auta i vec pola godine voze bez kvarova, a inace na forumima se svasta prica drug moj, evo ovdje vidim njemu auto spaljeno :D a vidjao sam na dosta mjesta kako kude i hitec i sm, p aonda kako je citius smece i sta ja znam, svasta se prica

Uglavnom sretno u izboru chip tuning kuce i nadam se da ces biti zadovoljan, i da ti je ovaj moj odgovor bar malo pomogao
 
Top