Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Živo me zanima da mi @corradoM opiše detaljnije tu anegdotu "nekom liku spalili auto zbog lošeg remapa". Šta to konkretno znači, koji motor, kako je on došao do te konstatacije, kako si ti došao do te informacije...? Jer kad već javno napišeš tako nešto bez obzira o kome se radi treba birati reči ako izvor informacija nije pouzdan. Ako je pouzdan onda iznesi sve detalje.
 
Član
Nebi da se bilo ko ovdje nadje uvrijedjen.Uzivao sam citajuci temu jer se nisam odavno ovako ismijao.Puno nebuloza i budalestina pa cak i rekla kazala.Znam ljude o kojima se pise i znam da su spremni kao i ja u svom poslu rijesiti problem ako je do njih.Mislim da forumi nisu mjesto za rjesavanje ovakvih stvari nego samo licno na licu mjesta. Srdjana znam licno i bio je kod mene u Zenici i mogu reci da je momak jedan kroz jedan.Kad god sam ga nazvao bio je voljan i da uzvrati poziv a kamoli da mi objasni nesto sto me interesovalo.
Deju neznam licno nego samo preko interneta i ono koliko sam kontakta ja imao sa njim a imao sam i on je 100% regularan i voljan i da pomogne i da objasni.
Obojica barem koliko ja znam prije svega pregledaju auto da se utvrdi sta se moze i smije raditi.
Svakom se moze dogoditi da fula i ko god radi bilo koji posao zna da je tako.Takodje da neznam kako radis bilo koji posao uvijek ce biti onih koji ce pricati o tebi da su nezadovoljni.Tako je uvijek bilo i tako ce uvijek biti.
Tako da moj savjet svima koji rade te stvari.Vase je da radite a ne da se raspravljate po forumima.
 
Član
Da ne otvaram novu temu,jel iko imao iskustva ili cuo za osobu sa pika ProvjeriAuto ?
Radi remapiranje,pa ko je sta je?
 
Član
Cipovao sam auto kod Simanica, stvarno je auto dobro islo i ako nisam nikad provjeravao koliko tacno je digao konja al mislim da je od 30 do 40. Cip imam vec godinu dana. E sad me zanima posto unazad 6 mjeseci auto minje trosilo bas puno ulja na jedno 600 kilometara malo vise od jednog litra normalna je voznja,odem kod majstora kaze da nespam vise 5w ulje nego 10w jer auto minje preslo 200 hiljada i da je vrijeme da pocnem sipati 10w i da je to razlog mozda sto minje trosio ulje, a ako potrosi ooet nakon 60 da dodjem da pogleda detaljno. Da bi nakon 3 hikjada predjenih auto mi pocelo kad sam na semaforu izbacivati bijeli dim, spominjao sam to na temi reparacija turbine. Odem kod majstora lad je otvorio auto da bog sacuva,interkuler izduvna grana sva od ulja preko pola litra je samo u cijevima bilo u zadnji tren sam dosao,turbina isto tako vukla mi previse ulja, i sad moram na reparaciju,egr ventil da Allaj dragi sacuva taloga gotov kamen postalo. Zanima me iskreno jel moguce da je cip mozda uzrok toga sto mi je turbina vukla toliko ulja?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Član
Razlog je losa turbina, pocne pustat ulje na osovinu, to se desava ako se ulje redovito ne mjenja, ako gasis auto odmah nakon voznje dok se ulje ne ohladi pogotovo ako si bio na duzem putu i zesce ga vozio, obavezno ga pustiti nekoliko minuta na leru. I ujutro dok je prvo paljenje ostaviti minutu na leru i onda na laganom gasu ga voziti dok ne pocme dizati temepraturu
 
Član
Cipovao sam auto kod Simanica, stvarno je auto dobro islo i ako nisam nikad provjeravao koliko tacno je digao konja al mislim da je od 30 do 40. Cip imam vec godinu dana. E sad me zanima posto unazad 6 mjeseci auto minje trosilo bas puno ulja na jedno 600 kilometara malo vise od jednog litra normalna je voznja,odem kod majstora kaze da nespam vise 5w ulje nego 10w jer auto minje preslo 200 hiljada i da je vrijeme da pocnem sipati 10w i da je to razlog mozda sto minje trosio ulje, a ako potrosi ooet nakon 60 da dodjem da pogleda detaljno. Da bi nakon 3 hikjada predjenih auto mi pocelo kad sam na semaforu izbacivati bijeli dim, spominjao sam to na temi reparacija turbine. Odem kod majstora lad je otvorio auto da bog sacuva,interkuler izduvna grana sva od ulja preko pola litra je samo u cijevima bilo u zadnji tren sam dosao,turbina isto tako vukla mi previse ulja, i sad moram na reparaciju,egr ventil da Allaj dragi sacuva taloga gotov kamen postalo. Zanima me iskreno jel moguce da je cip mozda uzrok toga sto mi je turbina vukla toliko ulja?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Naravno da nije. Uzrok ti je dotrajali dio. I nadam se da si svjestan da chip vrsi malo vise stresa na komponente, jer naravno rade pod malo vecim naporom.
Npr. Turbina bez chipa : 100 000 km
Turbina sa chipom: 95 000 km
 
Član
I ja radim sa mapama od Simanica i do sad nije bilo reklamacija osim jedne gdje lik sa x5 nije bio zadovoljan i ja mu vrazim novac i on ode zadovoljan a nije dao da vratim na fabricku mapu...licno moj audi a4 b7 vec treca godina chipovan, na satu 360 hiljada, na motoru sve original od turba pa dalje...i pusti se tih seoskih prica "vrijeme je da predjes na 10w...
 
Član
I ja radim sa mapama od Simanica i do sad nije bilo reklamacija osim jedne gdje lik sa x5 nije bio zadovoljan i ja mu vrazim novac i on ode zadovoljan a nije dao da vratim na fabricku mapu...licno moj audi a4 b7 vec treca godina chipovan, na satu 360 hiljada, na motoru sve original od turba pa dalje...i pusti se tih seoskih prica "vrijeme je da predjes na 10w...
Znaci dodjem kod tebe uradis mi remap, i poslije ja reklamiram...ti mi vratis pare i svi happy ? :) :)
 
Član
Alene ajd kad budes u mom kraju da mi se malo poigras s vozilom, povezi sta svoje na tretman, da se i ja zabavljam dok ti chipujes

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
I ja radim sa mapama od Simanica i do sad nije bilo reklamacija osim jedne gdje lik sa x5 nije bio zadovoljan i ja mu vrazim novac i on ode zadovoljan a nije dao da vratim na fabricku mapu...licno moj audi a4 b7 vec treca godina chipovan, na satu 360 hiljada, na motoru sve original od turba pa dalje...i pusti se tih seoskih prica "vrijeme je da predjes na 10w...
nije taj imo za sta nasut goriva haman
 
Top