auto kozmetika (sta koristite)

auto kozmetika (sta koristite)

Legend
meni su se dobro pokazali preparati od turtle wax, davno sam koristio vosak i polir paste
samo sto sad ne znam gdje ima nabaviti njihovih preparata
TurtleWax.jpg

IMG_4242.JPG

safe_image.php

050054056054124049048052049056049053050054053.gif
 
Legend
evo i slika ovog balzama za kozu sto mi koristimo na poslu, stvarno je extra za odrzavanje koze ;)
51eyfLHzXoL._SL500_AA300_.jpg
 
Legend
Franki je napisao(la):
Po kakvim prodavnicama ima kupit ovaj balzam?

u sarajevu ima na carsiji gdje stoje taksisti, kožarska radnja ima sve sto se kože tice
ne znam kako se tacno zove, uglavnom pored slasticarne top i lutrije bih tako mi rekose ovi na poslu posto su oni uzimali :icon_smile:
 
Član
GaRGa je napisao(la):
stefan je napisao(la):
evo i slika ovog balzama za kozu sto mi koristimo na poslu, stvarno je extra za odrzavanje koze ;)
51eyfLHzXoL._SL500_AA300_.jpg



gdje se moze kupiti ?

kaze momak na carsiji (iznad konzuna, do taxi stajalista)pored slasicarnice Tip Top ima mala kozarska radnjica, cijena nije poznata vidjeti cu sutra i meni taman treba za namjestaj pa javim ;)
 
Član
Za Gume Gumal, u Konzumu 6KM za 750ml:

5de0eae7990bc55a938bfbaa0267b44c.jpg



Za Pranje Feluga i Motora Permetal, Bingo ca 4KM:

08031093l.gif




Za voskanje, Rex Dauer Wachs, 9KM:

41mxae0dh0l-sl500-aa300-8752803174714517214.jpg



Za poliranje, Rex Lack Reiniger, 9KM:

41acelk%2BnEL._SS500_.jpg


Za Plastiku: Na 500ml Vode par kapi Detrdženta, pošpricati tablu i Mikrofiberom brisati

Za Staklo: Na 500ml Vode par kapi Sirčeta, pošpricati stakla i Novinama izglancati

Za Štof: U Kantu usuti 5L vruče vode i dodati 4 Kašike Faxa (manje više), promješati i natopiti krpu sa tom tekučinom, dobro utrljati u štof, ostaviti 10min, i suhom krpom prebrisati

Mirise u Autu nikakve ne koristim, samo ponekad (svaka 2mjeseca) malo poprščem Kučni Mirisni Spray u Kabinu.

Pozz
 
Super Moderator
A sta je niko ne pere motor :icon_confused:
Ja sam motor prao sa nekom tecnoscu kao ulje izgleda i masna je, kolega dobije iz svicarske od nekog svog i meni izvadi litar-dva, naspem u onu spricu za stakla i pospricam svuda po motoru ostavim 10-15 minuta i onda masinom operem...nema boljeg sredstva na svijetu predobro ocisti i ima jak miris par dana poslije al bude cisto kao novo. Samo problem je sto nema vise te tecnosti i ne znam cime da je zamijenim a niko nista nije stavio za pranje motora :icon_sad:

Za tapacirunge ima jedna pjena, 10KM kosta, to je najbolje za pranje tapacirunga ja sam dosta auta s tim ocistio i moze biti jedna ta boca. Ne znam napamet kako se zove, zuta je i znam da je oko 10KM...uglavnom nasprica se i stvori se pjena i saceka par minuta pa morkom krpom i onda suhom, ma ko dusa bude :D

A za pranje koristim neki sampon nemam pojma to ja brzo potrosim jer svaki dan-dva perem auto a nekad i 2 put na dan zavisi koliko se vozi :lol: spuzvi ne mogu napripremati svaka mi se pokvari pa stalno nove kupujem, a sto se tice jelenske krpe, jos nisam nasao dobru uvijek me zapadne nekakva sto ne valja :icon_mad:

Gume ne mazem jer ne volim kad se sjaje, samo ih dobro operem da su ciste i to je to
 
Član
allroad je napisao(la):
A sta je niko ne pere motor :icon_confused:
Ja sam motor prao sa nekom tecnoscu kao ulje izgleda i masna je, kolega dobije iz svicarske od nekog svog i meni izvadi litar-dva, naspem u onu spricu za stakla i pospricam svuda po motoru ostavim 10-15 minuta i onda masinom operem...nema boljeg sredstva na svijetu predobro ocisti i ima jak miris par dana poslije al bude cisto kao novo. Samo problem je sto nema vise te tecnosti i ne znam cime da je zamijenim a niko nista nije stavio za pranje motora :icon_sad:

Za tapacirunge ima jedna pjena, 10KM kosta, to je najbolje za pranje tapacirunga ja sam dosta auta s tim ocistio i moze biti jedna ta boca. Ne znam napamet kako se zove, zuta je i znam da je oko 10KM...uglavnom nasprica se i stvori se pjena i saceka par minuta pa morkom krpom i onda suhom, ma ko dusa bude :D

A za pranje koristim neki sampon nemam pojma to ja brzo potrosim jer svaki dan-dva perem auto a nekad i 2 put na dan zavisi koliko se vozi :lol: spuzvi ne mogu napripremati svaka mi se pokvari pa stalno nove kupujem, a sto se tice jelenske krpe, jos nisam nasao dobru uvijek me zapadne nekakva sto ne valja :icon_mad:

Gume ne mazem jer ne volim kad se sjaje, samo ih dobro operem da su ciste i to je to

Dosta toga koristis, ali nicemu ime da zapamtis hehe
 
Član
danijel888 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Ja koliko sam probao ove stvarčice za gume najbolje mi je se pokazao glicerin, a i najjeftinije.

gdje uzimas glicerin,ljekarna ili u nekoj auto radnji?:icon_biggrin:

Glicerin uzimam u ljekarnoj preko puta starog trznog centra. Mjesas 1:1, bar ja tako radim. Ali sad cu uzet ovo sto su naveli u prvoj stranici za gume

Alroad@ Ovo je kraj tvojih muka :D
http://www.cleanyourcar.co.uk/images/uploads/watermarked/meguiars-water-magnet.jpg
40-50 košta.
A mozes uzet i malo kvalitetnije mikrofiber rucnike za brisanje auta. Nema upiranja nema nista. Samo je drzi na limu i vozaj, i redovno okreci stranu. ;)
 
Top