auto kozmetika (sta koristite)

auto kozmetika (sta koristite)

Član
Za staklo je uzeti dovoljno jelenovu krpu natopiti je u vodu i prebrisati sajbu i mikrofiberom osusiti tako i s unutrasnje strane i ima da se sija ko patkova guza ;) provjereno radi ,najjlakse i najbrzee , sva stakla na autu osusis za par minuta a nema muzgi

Franki je napisao(la):
Ima li ista isprobano za sjedista, a da je se dobro pokazalo? Mislim na odrzavanje i osvjezavanje samo. (Obican materijal sjedala)



Joj druze pogledaj po auto shopovima ili na nekoj od benzinski ... Mi smo na praoni imali jedan sprej na njamu su bili naslikani sicevi ... A posto smo samo jednom to koristili tj. (gazda bio skrt ,samo njegovim) Znaci naspricas po sicevima pustis par minuta i usisas ... a moze bit u mirisima .. stvarno extra je ...al bgm neznam kak se zove na njemackom sve nest pisalo znam sam da je marka cini mi se bila NIGRIN ...
 
Član
ja sam imao za sjedista tu nigrin-ovu pjenu-sprej i meni nije valjala, visestruko bolje mi ispalo kad sam sjedista prao ovim ta tepihe sto sam naveo u prijasnjem postu..a ova pjena kosta 10km
NIGRIN-ACTIVE_FOAM_CLEANER.jpg
 
Član
Ma probao sam te pjene i to, i to je bezveze skroz. ;)
Kupis pjenu, malo osvjezis siceve i tapacirunge i ode pjena :icon_rolleyes:
Das cenera pa da je nesto napravila pa inekako.
Grga jesi li sa onim od tepiha prao i siceve? Cuo sam da je prejako to za siceve da mogu unistiti boju tj pobjelit
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma probao sam te pjene i to, i to je bezveze skroz. ;)
Kupis pjenu, malo osvjezis siceve i tapacirunge i ode pjena :icon_rolleyes:
Das cenera pa da je nesto napravila pa inekako.
Grga jesi li sa onim od tepiha prao i siceve? Cuo sam da je prejako to za siceve da mogu unistiti boju tj pobjelit
Ja sam napravio pjenu od toga za tepihe nanjeo na sjedista, utljo, posle sat-dva dobro iscetko ceskom, bude prljavstine kolko hoces i onda ih usisao.. sto se tice boje kod mene nije nista promjenilo, a najbolje ti je oprobaj na nekom neupadljivom mjestu..
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
slova koja se koriste za stampanje novina su od olova,pa vi sad vidite hocete li prati stakla novinom :icon_rolleyes: ja sam se uvjerio kakve parnice ostavlja novina...

ja koristim arf za staklo i toalet papir,naspricam i samo utrljam,ne moze biti bolje ;)

Arf%20za%20staklo.jpg

nista ne ocisti staklo kao novina al samo avaz:D
 
Grga je napisao(la):
ja sam imao za sjedista tu nigrin-ovu pjenu-sprej i meni nije valjala, visestruko bolje mi ispalo kad sam sjedista prao ovim ta tepihe sto sam naveo u prijasnjem postu..a ova pjena kosta 10km
NIGRIN-ACTIVE_FOAM_CLEANER.jpg

Ovo je cisto sr*nje od pjene... bolje obicna voda ocisti nego ova pjena... za pranje motora koristim Engine Cleaner, ima ga kupiti na EP pumpi, kosta oko 6 KM i provjereno dobro opere motor... ako imaju negdje vece naslage, ponovite postupak 2-3 puta i dobro isperete pod pritiskom (WAP najbolji) i bude ko nov :icon_biggrin:

 
Član
ovdje sam prvi put cuo za belifton pa rekoh da probam...
za sad sam razocaran totalno, prvi dan izgleda super, i onda cim napravim krug sa autom, sve se upraši, pocne se ljustiti, uglavnom fuj. Probao sam sprejati na mokro,ne valja, probao mazati spuzvom sa suho, opet ne valja, razblazio sa vodom,ne valja.
E sad jel ja ne znam kako treba ili ovo zaista nis ne valja, a bas sam pomislio domaci plus jeftin proizvod....
 
Član
Neki dan sam vidio u Bingu autosampon sa voskom cijena 12KM litar, da li ima sta od tog voska...nekako mi nelogicno sampon sa voskom?!? Jel neko koristio takvo nesto:icon_question:
 
Član
imao sam ja sampon sa voskom al sad sam uzeo bez, mislim da je to vise reklame radi, jer sta ti znaci 2-3 cepa tog sampona na 5 litara vode kako je inace preporuceno ;)
uzmi posebno sampon posebno vosak to je najbolje po meni ;)
 
Član
Pa zato i pitam,kada se to razmuti sa vodom kakav efekat ima taj sampon... znaci samo komercijala bez ucinka :icon_rolleyes:
 
Top