AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

MIslim da bi svaki vozac volio da moze voziti punim gasom pa kako bilo,al jbg takva su pravila igre i ko ne kalkulise i ne dobija,jedino oni koji voze super brze klase 10 i 11sec oni voze pun!
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Zato sam ja davno predlagao da nagrade rasporedimo tako da najbrža klasa dobije najviše love a najsporija najmanje, to bi spriječilo one koji voze 14.5 da voze klasu 16 i slično i motivisalo bi vozače da ulazu u svoja auta, jer bi naravno svojim napretkom dobivali i više love smiješno je da jedno auto u koje je uloženo 20 000 eura na utrci dobije isto para za nagradu kao i neko u koje je uloženo 100 eura... :icon_rolleyes:

Al opet taj prijedlog nije prošao jer u klasama 15 i 16 opet ima najviše auta i treba puno više voziti da bi dobio nagradu al opet nikakavo čudo jer se nitko uopće ne trudi da vozi brže klase a i zašto bi?
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Svidja mi se tvoj prijedlog,ali jedino bi palilo kada bi se nagrade mjerile u hiljadama maraka i vise,
jer par stotina maraka je smjesno i onome sto vozi 15 i onome sto vozi 10sec u poredjenju sta su oni ulozili.

Budimo relani kod nas su nagrade vise revijalnog karaktera nego li nagradnog,jbg kad bude vecih sponzora bice i vecih nagrada.

A takodjer mislim da rijetko ko vozi radi nagrada,vozi se da bi pobjedio a nagrada je nesto sto dodje usput!
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

VR6Boki je napisao(la):
Zato jer je u finalu dozvoljeno probiti do pola sekunde u nizu klasu. Tako neko ko ima auto koji vozi recimo maksimalno 15.1 nece voziti klasu 15 jer nema nikakve sanse protiv auta koji voze 14.5 il brze, pa ce se prijaviti u klasu 16 i kalkulisati. Jer ovamo "igrajuc posteno" nema nikakve sanse da pobjedi...

upravo to ... iako sam se ponovio sa cca 40ak konja, ja cu opet u 16 klasu ... jer nevjerujem da cu moci parirati u 15
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Al_Galone je napisao(la):
Svidja mi se tvoj prijedlog,ali jedino bi palilo kada bi se nagrade mjerile u hiljadama maraka i vise,
jer par stotina maraka je smjesno i onome sto vozi 15 i onome sto vozi 10sec u poredjenju sta su oni ulozili.

Budimo relani kod nas su nagrade vise revijalnog karaktera nego li nagradnog,jbg kad bude vecih sponzora bice i vecih nagrada.

A takodjer mislim da rijetko ko vozi radi nagrada,vozi se da bi pobjedio a nagrada je nesto sto dodje usput!

Budimo realni nagrade se mjere u hiljadama maraka, 80 auta je nagradni fond od 4000 km...

I mislim da grijesis, vjeruj mi SVI voze radi nagrada ;)...

Zato smo mi prosle godine probali dodatno motivirati vozace u ovim super brzim klasama sto smo i uspjeli mada nitko nije uspio odvoziti ono sto smo zadali lova je bila spremna...

Budimo realni bi li ti prvi vozio 16 klasu ako je razlika u nagradi izmedju 15 i 16 klase 300 ili 400 km? Nesto sumnjam da itko bi :)...
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Većina ljudi bi se prijavila i da nema nikakvih nagrada.Naj bolji je bio prvi rejs kada su auta slagana po kubikaži.Nije bilo moronskih kalkulacija i bilo je mnogo zanimljivije za gledati
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

ZELA GTI je napisao(la):
Većina ljudi bi se prijavila i da nema nikakvih nagrada.Naj bolji je bio prvi rejs kada su auta slagana po kubikaži.Nije bilo moronskih kalkulacija i bilo je mnogo zanimljivije za gledati

Evo i da se vozi po kubikaži, ko bi to mogao izmjeriti kubikažu autima? Možda tehnička komisija? Nemate pojma o čemu pričate, jer većina auta bi se onda slagala sa čudnovatim kombinacijama blokova i glava. Kako onda računati turbine, kompresore, nitro itd.....
Većinom pričate, tj. pisakarate a kad dođe trka onda :bacikl:
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

kalkulisanja ce uvijek biti, ali ova se prica uvijek ponavlja..
ne postoji osoba koja je u stanju uvijek ucicati na ,000 pa samim tim svako ima sansu.. ako neko vozi , 777 npr., i vozi tu klasu a ne onu iznad, onda ocigledno ne razumije sistem takmicenja...
neko ko vozi sekundu ili cak vise sporije nego sto bi mogao, to je vec druga prica, ali i takvi vecinom probiju u nizu klasu kada naidju na spremno auto u svojoj klasi...

ono cemu treba teziti u buducnosti je klasifikacija po uzoru na klasifikacije vani, ali nasa scena je jos uvijek mala da bi se mogao oprobati taj sistem takmicenja..
nekad ce sigurno doci i to vrijeme, ali do tada mislim da su klase sa vremenskim indexom najprihvatljivije rjesenje kako za takmicare, tako i za organizatore

pozz
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

A sta mislite da se ukine probijanje klase u finalu, dali bi to nesto promjenilo?
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

imam ja jedno drugo pitanje..

hoce li se ove godine voziti trke u mostaru pojedinacno ili ce te napraviti neki kup sistem sa takmicenjem pojedinaca i timova
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

VR6Boki je napisao(la):
A sta mislite da se ukine probijanje klase u finalu, dali bi to nesto promjenilo?

Ne bi.

silverstar je napisao(la):
imam ja jedno drugo pitanje..

hoce li se ove godine voziti trke u mostaru pojedinacno ili ce te napraviti neki kup sistem sa takmicenjem pojedinaca i timova



Još nismo razgovarali o tome, vidjet ćemo to još ;) znat će se ubrzo, možda već večeras ;)
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

GocaS6 je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
A sta mislite da se ukine probijanje klase u finalu, dali bi to nesto promjenilo?

Ne bi.


Ja mislim da bi ovo popravilo situaciju na dosta bolje!
Jer ljudi koji bi vozili 15.1 bi vozili 15 klasu bez oklijevanja a ovako da bi bio konkurentan moras voziti 14,5 pa samim tim cijelu klasu moras kalkulisati!

GocaS6 je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Svidja mi se tvoj prijedlog,ali jedino bi palilo kada bi se nagrade mjerile u hiljadama maraka i vise,
jer par stotina maraka je smjesno i onome sto vozi 15 i onome sto vozi 10sec u poredjenju sta su oni ulozili.

Budimo relani kod nas su nagrade vise revijalnog karaktera nego li nagradnog,jbg kad bude vecih sponzora bice i vecih nagrada.

A takodjer mislim da rijetko ko vozi radi nagrada,vozi se da bi pobjedio a nagrada je nesto sto dodje usput!

Budimo realni nagrade se mjere u hiljadama maraka, 80 auta je nagradni fond od 4000 km...

I mislim da grijesis, vjeruj mi SVI voze radi nagrada ;)...

Zato smo mi prosle godine probali dodatno motivirati vozace u ovim super brzim klasama sto smo i uspjeli mada nitko nije uspio odvoziti ono sto smo zadali lova je bila spremna...

Budimo realni bi li ti prvi vozio 16 klasu ako je razlika u nagradi izmedju 15 i 16 klase 300 ili 400 km? Nesto sumnjam da itko bi :)...

Nagrad od 1000EUR je vec neka nagrada i mislio sam da se radi o hiljadama za jednu klasu a ne da dijelis 4000KM na 8 klasa!

Vjeruj mi niko tj velika vecina ne vozi radi nagrada! Ja znam bar 20 ljudi koji aktivno voze SR i nikad im primarno nije lova u igri!

Ako ubodes dobro i jeste ali to se uglavnom potrosi na cugu i meso i nesto benzina!

Odgovorno tvrdim da lova nikad nije bila glavni razlog ljudi koji dolaze na SR!
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Ah al nikom nije mrsko kad dobije nagradu zar ne :)? Naravno da nitko ne dolazi striktno radi nagrade ali svi se nadaju potajno ;)...
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Hoce li se sta rijesit po onom pitanju sto se prosle godine desilo u 2 slucaja "Finale" prije finala i probijanju tu od pola sec ako se opet slucajno dogodi?
pozz
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top