AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

retro je napisao(la):
Ja licno mislim da mi nista necemo dobiti na ovim pravilnicima bez nekih pravila......Mislim da bi bilo pametnije da se postave pravila da ovo sto mi radimo ide naprijed a ne da se vracamo unazad jer se treba znati ko kosi a ko vodu nosi...Ako vi niste napravili auto da ide neznam kako ce vam pomoci skidanje fara,branika itd Ovo je moje misljenje ja auto radim po svim mogucim pravilima jer pazite ne daj boze da se nesto desi auto neregistrovano vozac nema vozacku ode ovaj sport u klinac i niko ga vise ne vrati gdje je bio...Moj prijedlog odredjeni pravilnik ali ne previse ostar samo da se neka osnovna pravila zadovolje.......

Po svim mogućim pravilima, čijim :icon_question:? Po Dasovićevim? Kako će tebi ako ne daj bože nešto bude na utrci pomoći branik ili far? Ili onome koga eventualno udaraš? I trebao bi znati da osiguranje svakako ne vrijedi na pisti jer to nije javna cesta. Prema tome bilo tebi auto registrirano ili ne potpuno svejedno. Ovaj sport je otišao u klinac radi drugih stvari.

Pravilnik i jest baš takav, odredjen ali ne previše oštar. Što znači da je i dalje na snazi.

sputnik je napisao(la):
IGY je napisao(la):
pa po meni to je onda kako vi i zovete trka ubrzanja na 402 metra
nemojte mjesati sa street race, jer street race je ulicna trka, znaci auta sa ceste koja se regularno voze i dodzu na SR da ne divljaju po gradu, ja bi mozda cak napravio dvije klase, prva da bude street race znaci sva auta koja dodzu regularno ne na slepama itd...
i drugu klasu trka ubrzanja na 402 m i tu staviti auta koja su namjenski za to radzena
a na kraju dana kao spektakl da se vidi razlika, stavio bi auto koje je napravilo najbrze vrijeme da se utrkuje sa autom koje je napravilo najsporije vrijeme da se vidi ta neka razlika :D:D:D

zato smo i imali prije par godina na eventima 402 klasu PRO-MOD koji auti nisu trebali biti registrirania to je bilo ako se ne varam prije cca 3godine 2007,,,vjerujem da se decki s više staža sjecaju tih lijepih dana ))))

Da, ali ovo nije 402. A ti dani koliko su bili lijepi i to je jako podložno diskusiji :icon_eek:.
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

GocaS6 je napisao(la):
retro je napisao(la):
Ja licno mislim da mi nista necemo dobiti na ovim pravilnicima bez nekih pravila......Mislim da bi bilo pametnije da se postave pravila da ovo sto mi radimo ide naprijed a ne da se vracamo unazad jer se treba znati ko kosi a ko vodu nosi...Ako vi niste napravili auto da ide neznam kako ce vam pomoci skidanje fara,branika itd Ovo je moje misljenje ja auto radim po svim mogucim pravilima jer pazite ne daj boze da se nesto desi auto neregistrovano vozac nema vozacku ode ovaj sport u klinac i niko ga vise ne vrati gdje je bio...Moj prijedlog odredjeni pravilnik ali ne previse ostar samo da se neka osnovna pravila zadovolje.......

Po svim mogućim pravilima, čijim :icon_question:? Po Dasovićevim? Kako će tebi ako ne daj bože nešto bude na utrci pomoći branik ili far? Ili onome koga eventualno udaraš? I trebao bi znati da osiguranje svakako ne vrijedi na pisti jer to nije javna cesta. Prema tome bilo tebi auto registrirano ili ne potpuno svejedno. Ovaj sport je otišao u klinac radi drugih stvari.

Pravilnik i jest baš takav, odredjen ali ne previše oštar. Što znači da je i dalje na snazi.


Mislio sam na pravila vezana za zakon o bezbjednosti u saobracaju Bosne i Hercegovine sto znaci i neka odredjena pravila vezana za ovaj sport... Nemam nista protiv da se skine far recimo ili branik ali da to auto lici na auto poslije skidanja,nemam nista protiv ful slick guma ali da nisu od prije pet godina i da nisu vozene na deset brdskih trka ali Goca da vozi sve i svako da vozi balavac od 15 godina da vozi neko kome blokiraju zadnji tockovi pa se auto okrece na 402 gom metru staze .Cemu to vodi?????
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Svaka cast;);)
Vjerujem da ce ovo bit na zavidnom nivou kao i uvijek do sad.
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Mene samo zanima jedna stvar,da li ce cijela pista od do biti pometena ili oprana,jer full slick guma i pjesak-hajmo reci da ne idu bas dobro,a do sad je svaki put bila na pisti neke prljavstine,pa et pozzzz i svaka cast na izmjeni strogog Dasovicevog pravilnika;)
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

ima li jos bonus nagrada za ulazenje u niske klase? kao sto je bilo za 10 i 9
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Što se tiče čistoće piste, tu uvijek muku mučimo. Uglavnom pista se opere vodom prije svake utrke. Ali ovaj put ćemo malo bolje obratiti pažnju na donji dio piste iza cilja. Tamo se uvijek slabije prala.

A što se tiče specijalnih nagrada za klasu 10, njih neće biti sigurno. Dozvoljene su full slick gume i ostale prepravke za što bolje ubrzanje auta, pa bi bilo smiješno da nudimo nagradu zanešto što jeveć samim tim jako izgledno.
Za klasu 9 (treba ustati pa reći klasa 9) već se da razmisliti, ali ovisit ćemo o novcu sponzora, pa ako nešto novca i bude - znat ćete na vrijeme.
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

GocaS6 je napisao(la):
marko_v je napisao(la):
Fele je napisao(la):
Ko radi db i koliko je sigurno da ce biti i db?

ja vec pito na prvoj strani niko nista ne odg,da ne bude kao prosli put 3 auta za dB drag... :icon_confused:

Pa mislim da će Muha raditi db drag kao i prošle godine, e sad koliko će auta biti to nije do nas :cool:

YES ali imamo jedan malii problem, ako ne bude pomjeranja termina nema ni mene , te sam sedmice opet u njemackoj odo na Tuning World Bodensee i na Car&Sound a 19 i 20 vozim Nurburgring, tako da ako ima neko voljan da mu dam TL da mjeri dole nema frke samo neka mi se javi da to organizujemo
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

RedLine je napisao(la):
Mene samo zanima jedna stvar,da li ce cijela pista od do biti pometena ili oprana,jer full slick guma i pjesak-hajmo reci da ne idu bas dobro,a do sad je svaki put bila na pisti neke prljavstine,pa et pozzzz i svaka cast na izmjeni strogog Dasovicevog pravilnika;)

Svake godine je ona prana u petak al hebi ga nemozemo protiv vjetra...
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

retro je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
retro je napisao(la):
Ja licno mislim da mi nista necemo dobiti na ovim pravilnicima bez nekih pravila......Mislim da bi bilo pametnije da se postave pravila da ovo sto mi radimo ide naprijed a ne da se vracamo unazad jer se treba znati ko kosi a ko vodu nosi...Ako vi niste napravili auto da ide neznam kako ce vam pomoci skidanje fara,branika itd Ovo je moje misljenje ja auto radim po svim mogucim pravilima jer pazite ne daj boze da se nesto desi auto neregistrovano vozac nema vozacku ode ovaj sport u klinac i niko ga vise ne vrati gdje je bio...Moj prijedlog odredjeni pravilnik ali ne previse ostar samo da se neka osnovna pravila zadovolje.......

Po svim mogućim pravilima, čijim :icon_question:? Po Dasovićevim? Kako će tebi ako ne daj bože nešto bude na utrci pomoći branik ili far? Ili onome koga eventualno udaraš? I trebao bi znati da osiguranje svakako ne vrijedi na pisti jer to nije javna cesta. Prema tome bilo tebi auto registrirano ili ne potpuno svejedno. Ovaj sport je otišao u klinac radi drugih stvari.

Pravilnik i jest baš takav, odredjen ali ne previše oštar. Što znači da je i dalje na snazi.


Mislio sam na pravila vezana za zakon o bezbjednosti u saobracaju Bosne i Hercegovine sto znaci i neka odredjena pravila vezana za ovaj sport... Nemam nista protiv da se skine far recimo ili branik ali da to auto lici na auto poslije skidanja,nemam nista protiv ful slick guma ali da nisu od prije pet godina i da nisu vozene na deset brdskih trka ali Goca da vozi sve i svako da vozi balavac od 15 godina da vozi neko kome blokiraju zadnji tockovi pa se auto okrece na 402 gom metru staze .Cemu to vodi?????
postoji tehnicka komisija koja ce utvrdit jel auto zadovoljava il ne a sem slika i jednog fara i registracije vozila ostalo je kao i predhodnih godina i normalno je da vodimo brigu o sigurnosti i vjeruj mi puno vise nego sto se misli pozz
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

sokreg60 je napisao(la):
retro je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
retro je napisao(la):
Ja licno mislim da mi nista necemo dobiti na ovim pravilnicima bez nekih pravila......Mislim da bi bilo pametnije da se postave pravila da ovo sto mi radimo ide naprijed a ne da se vracamo unazad jer se treba znati ko kosi a ko vodu nosi...Ako vi niste napravili auto da ide neznam kako ce vam pomoci skidanje fara,branika itd Ovo je moje misljenje ja auto radim po svim mogucim pravilima jer pazite ne daj boze da se nesto desi auto neregistrovano vozac nema vozacku ode ovaj sport u klinac i niko ga vise ne vrati gdje je bio...Moj prijedlog odredjeni pravilnik ali ne previse ostar samo da se neka osnovna pravila zadovolje.......

Po svim mogućim pravilima, čijim :icon_question:? Po Dasovićevim? Kako će tebi ako ne daj bože nešto bude na utrci pomoći branik ili far? Ili onome koga eventualno udaraš? I trebao bi znati da osiguranje svakako ne vrijedi na pisti jer to nije javna cesta. Prema tome bilo tebi auto registrirano ili ne potpuno svejedno. Ovaj sport je otišao u klinac radi drugih stvari.

Pravilnik i jest baš takav, odredjen ali ne previše oštar. Što znači da je i dalje na snazi.


Mislio sam na pravila vezana za zakon o bezbjednosti u saobracaju Bosne i Hercegovine sto znaci i neka odredjena pravila vezana za ovaj sport... Nemam nista protiv da se skine far recimo ili branik ali da to auto lici na auto poslije skidanja,nemam nista protiv ful slick guma ali da nisu od prije pet godina i da nisu vozene na deset brdskih trka ali Goca da vozi sve i svako da vozi balavac od 15 godina da vozi neko kome blokiraju zadnji tockovi pa se auto okrece na 402 gom metru staze .Cemu to vodi?????
postoji tehnicka komisija koja ce utvrdit jel auto zadovoljava il ne a sem slika i jednog fara i registracije vozila ostalo je kao i predhodnih godina i normalno je da vodimo brigu o sigurnosti i vjeruj mi puno vise nego sto se misli pozz
Ma ok nisam ni sumnjao nego samo steta da neka glupost pokvari sav trud i zalaganje. U svakom slucaju vidimo se na crti ovaj put ja vozim :123:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Niko ni nesumnja u AK HERCEGOVINA definitivno najbolji organizatori race-a svaka cast i vidimo se dole! :cool:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

ove ce godine biti okrsaj abf-ova hahahahaha :cool:

:123:
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Odlična vijest, jedva čekam race. ;)
Samo jedno pitanje za one koji sudjeluju u utrci. Zašto se koči na nekih 350 metara i kalkulira sa vremenom, zar nije biit svega toga potegnut do kraja pa tko bude brži :icon_question:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Zato jer je u finalu dozvoljeno probiti do pola sekunde u nizu klasu. Tako neko ko ima auto koji vozi recimo maksimalno 15.1 nece voziti klasu 15 jer nema nikakve sanse protiv auta koji voze 14.5 il brze, pa ce se prijaviti u klasu 16 i kalkulisati. Jer ovamo "igrajuc posteno" nema nikakve sanse da pobjedi...
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

A nije ni tako lahko kalkulisati, moras dobro poznavati svoje auto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top