AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AK Hercegovina Mostar planira u ovoj godini organizirati tri utrke UBRZANJA NA 402 METRA sa slijedećim datumima:
1. 15.-16.5. (402, style i db drag)
2. 26.-27.6. (402, db drag)
3. 11.-12.9. (402, style, db drag).

Novost u organizaciji je da se utrke na 402 prave u free verziji.
Znači mogu slick gume i prepravke koje nisu opasne po život i okolinu.
Znači: TKO JE BRŽI TAJ PRŽI!!!!:123::123::123::123::123::123::123::123:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Sistem klasa je isti kao i proteklih 5 godina!!!
Startninu ćemo vidjeti još, ali okvirno 50 - 60 KM.
 

sUx

Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

super , svaka cast momci .. mostarska pista nemoze bez gasova nikad a ni trkaci bez nje ... : ova ce sezona biti zanimljiva ,bice dosta novih auta ... :123::123::123::123::123::123:
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

svaka čast momcima!
za ovo nešto je potreban pravi mali tim organizovanih ljudi.
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

Dottore je napisao(la):

Hahaha kakav si ti ludjak :lol:

Ajmo tko je ono pitao hoće li biti utrka ;) čak smo planirali i organizaciju jedne brdske utrke pa kome je ispod časti da vozi ravno (a ima ih) može da se okuša na našim brdima ;), a planiramo kao i prošle godine susret oldtimera pa će i zaljubljenici u stara auta (ali kao nova) doći na svoje ;)

I nema više proklete zabrane slickova to mi pravilo nikad nije bilo jasno, slick dobar za brda a ne valja za SR. Ko mi to objasni dat ću mu šta god hoće :icon_rolleyes:
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

evo da ja pokusam objasnit za slickove..
ako uspijem mogu cevapi kad dodjemo ;)

osnovni razlog zasto su trkaci slickovi zabranjeni na utrkama do sad bio je sto su svi pravilnici bili koncipirani kao za street race. kljucna rijec je street tj. te utrke su bile za street legal automobile sa elementima koje ima svako auto na cesti.. branici, farovi, itd., pa izmedju ostalog i gume sa dot ili e oznakom koje su dozvoljene za cestovnu upotrebu. slickovi koje smo gledali do sada na utrkama (slickovi sa dot oznakom) su daleko ispod pravih drag slickova npr, a razlike su prije svega u mjesavini gume i u bocnom zidu gume, koji kod dot guma je ojacan i pomaze pri voznji u krivinama, a kod drag slickova je skroz mek i absorbuje energiju na startu nakon cega pomaze pri ubrzanju. s takvim gumama nije sigurno voziti na cesti pa zato i nemaju oznake za cestovnu upotrebu...

svjedoci smo da se cijela scena polako priblizava drag uslovima trkanja, sto je i po mom misljenju pozitivna stvar, jer na kraju krajeva, samo uz drugaciji pristup je i moguc napredak u buducnosti.. nas sistem takmicenja i dalje ostavlja mogucnost pravim cestovnim autima da se utrkuju sa sebi ravnim, a za one koji su otisli korak dalje pruza se sada prilika da krenu prema jos profesionalnijem pristupu i time i ostavre jos mnogo vise..

dakle, da ne bi roman pisao ;) , trkaci full slickovi su bili zabranjeni samo iz razloga sto su pravilnici pravljeni po street legal varijanti. koncept i mjesavina pravih trkacih guma ne zadovoljava standarde za svakodnevnu upotrebu i zbog toga nisu mogli biti obuhvaceni pravilnikom..

valjda sam uspio objasniti :D
pozz
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010.

svaka cast ljudi, ja taman kontam nista od ove sezone, pohvale sto niste stavili kad su aprilski rokovi.. dolazim 100%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top