15" woofer VS Honda CRX

15" woofer VS Honda CRX

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa ne ocu da prodjem jeftinije nego pitam zato? Sta mislis jel bolji taj STP ili ovaj link sto sam ti dao po tebi.
 

IGY

Član
zavisi ako ovo mozes nabaviti jeftinije uzmi to
bolje ista nego nista, mada opet ne treba ni svasta stavljati
pokusaj ukucatti standardplast u google pa vidi ;)
 
Član
www.standardtplast.lv

ma tu je to negdje sve u 5 deka. nema razlike u odnosu na dynamat. STP je jeftiniji ali ga vise treba. ipak na kraju ispadne jeftiniji od dynamata.

ja imam i jedan i drugi materijal u autu tako da...
 
Član
Hm pa evo sad gledam ovaj STP Farise, pa pise tamo kod njih mi trebaju sve tri cetiri vrste i negdje ide po dva sloja, a za onaj gore xtreme mat pise da ide samo on. Pa sad necu reci da je neki bolji od drugog jer ne znam :)

Cijena ovog xtreme mat je 25 KM 1x0.5 metara a STP IGY rece 90 KM za ful gepek u jednom sloju sto meni izgleda da je skuplje od ovog sa ebay, a taj sto prodaje me uvjerava da je ono isto kao dynamat iako u karakteristikama pise da je malo losiji.

Znaci mislim da sa ovim xtreme mat mogu za 50 - 75 KM da predjem cijeli gepek i jos malo pa cu vjerovatno s njim probati. Cini mi se da je ono malo bolja kopija dynamat-a i da je mozda ovaj STP bolji ali ako bi se postavio u vise slojeva kako je na sajtu pokazano ali bi onda i kostao mnogo vise.
A recimo dva sloja ovog xtreme mat-a bi bilo i bolje nego dynamat koliko ja vidim.
 
Član
nemam pojma sta je to na e-bay ali ja bi to zaobisao.

ja bi isao na STP. jer je provjereno dobar i nema sta tu. uvijek mozes ici na jos jedan sloj. ja sam na meganu prije par dana uradio prednja vrata (i vanjski i unutrasnji lim) za sta sam potrosio jedno pakovanje (8 ploca) ovoga http://www.standartplast.lv/index.php?navig=120

svaki damping sam po sebi nije dovoljan za vrhunsku instalaciju. uvijek treba kombinovati vise njih.

damping na bazi bitumena sprijecava vibracije a da bi se dodatno prigusila buka kotrljanja tockova i sl. treba preko toga koristiti pjenaste i sl kombinacije.

ako kupujes gledaj da je audio damping ne neki gradevinski ili slicno.
 
Član
Reci mi to pakovanje, gdje si kupio i koliko kosta ? I naravno mozes li nabaviti jos :)

IGY rece za cijeli gepek 90 KM, da li je to ista stvar ili ... I ako znas u cemu je razlika izmedju tog koji si ti koristio

Vibroplast
Vibroplast.jpg


i ovoga Vizomat MP
Vizomat_LM.jpg


Koliko vidim opis je isti a igy mi je pokazao ovu drugu sliku.
 
Član
Pa vidim, al jel ovo dvoje isto i koliko kosta to pakovanje sto je faris vrata radio i jel to isto sto si ti za gepek rekao ili dva za gepek i gdje ima da se kupi ovo ?
 
Član
Ok, i sad hoces da kazes da je FULL GEPEK 90 KM ?

0.8 m2 i da je faris sa ovim jednim pakovanjem, ako je ukupno 0.8 m2 kako pise tamo, pokrio oboja prednja vrata ?

Kako ?

Ili je to 8 ploca po 0.8 m2 ?
 
Član
Faris_D je napisao(la):
nemam pojma sta je to na e-bay ali ja bi to zaobisao.

ja bi isao na STP. jer je provjereno dobar i nema sta tu. uvijek mozes ici na jos jedan sloj. ja sam na meganu prije par dana uradio prednja vrata (i vanjski i unutrasnji lim) za sta sam potrosio jedno pakovanje (8 ploca) ovoga http://www.standartplast.lv/index.php?navig=120

svaki damping sam po sebi nije dovoljan za vrhunsku instalaciju. uvijek treba kombinovati vise njih.

damping na bazi bitumena sprijecava vibracije a da bi se dodatno prigusila buka kotrljanja tockova i sl. treba preko toga koristiti pjenaste i sl kombinacije.

ako kupujes gledaj da je audio damping ne neki gradevinski ili slicno.

Znaci dva pakovanja nije jedno, ili jedna vrata ne oboja ? :)

Ali nije ni bitno, hvala u svakom slucaju, nesto sam cackao po netu i nasao i taj i brown bred ili tako nesto i fat mat i .... ko zna sta jos svega ima i svega je cijena slicna ali jeste jeftiniji su od dynamat-a i za neke kazu da su i bolji cak :)

Znaci sa tim nekim alternativnim plus preko CCL pjena/spuzva cu da radim definitivno.
 
Član
Hehe, sta mogu, tako to ide, sledi mi farbanje auta pa cu usput i to. A neko rece da je sa muzikom tako, posle toga ce vjerovatno doci bolji prednji i zadnji zvucnici pa onda i drugi woofer i amp.
Ali prije svega hocu da izolujem sve kad se bude farbala honda jer ce svejedno biti rastavljena sva :)

A taj woofer od 40 nije bas 40 nego sam ja platio toliko ali koliko god bio jeftin ce da zvuci bolje i inace ovo bi trebalo da se uradi prije muzike sto ja radim sad ali u neku ruku sve je ovo test za posle farbanja da se uradi kako treba :)

Razmisljao sam ja i da radim fiberglass gepek ali kao sto ti rece eddo sve to za woofer od 40 km malo jeste mnogo i svjestan sam da on vjerovatno nece dugo ostati tu pa odustajem od fiberglasa bar za sad :)

Znaci svi bi trebali da urade prvo izolaciju pa onda struju pa tek onda muziku ali svi rade naopako, prvo muzika pa onda skontamo da nam sve zivo u autu vibrira pa onda izolacija pa onda zahvali struje i tako u krug :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top