15" woofer VS Honda CRX

15" woofer VS Honda CRX

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E jebiga ovo je kompresija kod druga i kod njega se desava, kao da neko ugasi sub tolika je razlika. A kod mene sa kompresijom nista skoro pa isto bio zatvoren ili ovtvoren :)

Zato je i meni cudno ali eto mozes doci pa vidjeti ako ne vjerujes :)

Sub je sony xplod 15" a auto peugeot 206.
 
Član
u tom slucaju il kutija nije dobro uradjena il je struja losa il je amp los ... uglavnom ako je kompresija u pitanju, sa dignutim gepekom zvuk bi trebo ostat manje vise isti (kao sto je kod tebe slucaj ;)) ...
 
Član
Ma slabo me ima u poslednje vrijeme nemam vremena stisla predavnja :D
Nema sta da ti bude cudno bez obzira kakva ti je kutija kada otovris gepek bas ti se izgubi izadje napolje :icon_biggrin:
a sto se tice muzike u pezou 206 nema tu sta da se kaze nego vrh auto se ubilo za ziku
obavezno ponesi ovcije vune :lol:
 
Član
ako se zvuk suba drasticno pojaca ili utisa prilikom otvaranja vrata znaci da kutija nije dobra. to je posebno izrazajno kod bas reflex kutija.

takoder auto ima svoju rezeonantnu frekvenciju koja se otvaranjem vrata mijenja tako da je za ocekivati da se na toj frekvenciji utisa bas.

fabricki kablovi su obicno projektovanju tako da samo "drze vodu". kabl sa alternatora obavezno zamijeniti.
 
Član
Hvala opet. Ali to znaci da iako mi njegov zvuci bolje doduse sa zatvorenim gepeko vi kazete da je njegova kutija losija zato sto se izgubi bas kad se otvori gepek.

Kod mene je odprilike isto zatvorio ili otvorio, ali smo prebacivali i njegov kod mene i isto nema veze dal je otvoren ili zatvoren a kod njega ima veze i to mnogo ?

Isto tako kod mene je manje vise svejedno gdje okrenem kutiju sad imam i previse basa na manjoj snazi, a tek preko pola mi ostali srednji i visoki dodju do izrazaja. Nisu ni neki kvalitet ali u principu sam sada zadovoljan, mislim da sam napravio max od ovih komponenti koje imam. Mozda malo ubacim izolacije ako gde nadjem recimo onaj dynamite ili tako nesto.
Za sve dalje bi mi trebali prvo drugi srednji i visoki pa onda amp i sub sto ce reci sve :)
 
Član
e to sto ti tek preko pola dolaze do izrazaja srednji i visoki je zato sto ti sad treba pojacalo i za njih tako da prate woofer i na nizim snagama a ne samo na visim (iako na visim snagama tebi u kolima se cuje nesto, naplju svijet samo cuje bass i gotovo nista vise ... moraces s vremenom ubacit neki amp i za ostale zvucnike u autu, ako vec planiras imat muziku kako treba ...
 
Član
Pa predpostavljam :) basa ima 400w a srednjih i visokih 50 :) bar tako pise ako nista al svejedno je velika razlika.
Mislim nije bas strasno ako je bas na preko 70-80hz nastiman ali ako je ispod onda pas nadjaca ove.
Poceo je da se pojavljuje i zeljeni efekat kad sam napolju bas iz zemlje dolazi :) i ne cuje se nego osjeti, normalno blizu auta sa otvorenim gepekom ali dobro, bas bi volio ovo sad izmjerit da vidim sta sam napravio :) jer na tih nekih 60 recimo bas se zatrese sve dobro malo vise lim nego sjedista ali kazem trebalo bi i neke izolacije sad napravit, da se ne cuje vibriranje lima i plastike nego muzika:)

Ima li neko kod nas da prodaje dynamat i znate li cijene ?
 

IGY

Član
dynamat ti je skup, a ako bas hoces njega obrati se Muhi (caraudio.ba) no ima i STP koji je dosta jeftiniji, sko u pola cijene, i skoro( skoro) pa je isto ko dynamat samo je tanji
oko 90 KM dodze pakovanje za dampiranje recimo full gepeka u jednom sloju
 

IGY

Član
a ovak izgleda

my.php
 

IGY

Član
menjic je napisao(la):

nije lose, puno ga dodze pa mozes u vise slojeva raditi :D

IGY je napisao(la):
a ovak izgleda

http://img27.imageshack.us/my.php?image=09052009131.jpg


menjic je napisao(la):
hm ne vidi se slika

eto ti link

http://img27.imageshack.us/my.php?image=09052009131.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top