1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jedino sto BAM ima elektronski VVT zbog ispusnih normi a i valja mu na nizim obrtajima za gradske voznje :)
 
Početnik
- Imam golf4 gti 1.8t 150 ks, vago sam ga i tezak je okruglo 1300kg sa 18" felgama, rieger body kit, 2,3 litra goriva iznad rezerve.
- Trko sam se sa golf2 1.8 16v 129ks, dvica je punom startnije auto i tu prednost drzi i tesko joj golf4 moze ista na 402 metra. ponekad kad je bolji start kod mene bude duzina auta znaci zadnji branik g4 a prednji g2. g2 je puno laksi i puno startnije auto, bez obrzira na te neke fabricke specifikacije. Radni mase kad g2 uzme prenost na 402m g4 joj ne moze nista, sustize al non stop al je ne moze prec na 402m, mada izlazna brzina i vrijeme na 402m je bolje kod G4 ako se po tome gleda, ali realno,vizuelno joj ne moze nista.

- E sad leteci start iz prve il druge brzine tu je g4 jaci radi momenta i turba sa nizih obrtaja, i posebno je g4 jaci u voznji kada se vozi i prestize kolona auta, znaci puno je elasticnija, jer radi turba ne morate saltat i izvlacit brzine ko na g2 kojoj je ubrzanje i snaga na visim obrtajima. al i to neko medjugradsko ganjanje je tu negdje niko nikog, niko nije dominatniji. Medjutim sam osjecaj jacine snage je puno osjetniji kod G4, radi turba i obrtnog momenta sa nizih obrtaja, al to nije velika prednost, vise efekat kao kod TDIja zada bolesno i stane.

- Sto se tice g2 16v sa 139ks, g4 nema nikakve sanse kako god u elasticnosti, u startu u maximalnoj brzini kako god. Mislim da i sa 180ks G4 na 402 nema sanse, al u elasticnosti bi ga uzeo i otiso.e sad jedino razlika neki izhaban, potrosen g2 je druga stvar.
- start, elasticnost i max. brzina su razliciti pojmovi.Stari mi ima Golf2 1.6 75ks i prije dok je Golf2 vukla ko luda, i kad sam ja kupio, G4 1.8t trko se ne moze joj pera odbit do 120km/h. Puno je dvica startnija oko 900kg ima, jer je laksa ode joj u startu i g4 non stop dostize al kad u g2 pise 120km/h tad je tek predje zadnjim branikom. nekad je ta dvica isla okruglo 9s do 100km/h, sad je izgubila kompresiju starost, deranje ne ide nikako. Al na pravcu sa starta recimo g4 uhvati malo vise od 180, ovaj g2 1.6 170km/h i sad kad gledate na sat ko je lud, mada je to razdaljina 60-80 metara na cesti. Start i ispaljivanje mu nije velika prednost. Kad ga prestize g4 ode instantno se ispali sa 60 80 100 i vise da ne govorimo, odjednom se ispali i vizuelno ode g2 kao da stoji al to je 1.6motor ;(.

- 1.8 20v turbo motor je dosta veci u odnosu na ostale 4cilindicne, kad skinete poklopac skoro ko VR6 motor. Jako je tih cak i na 6.000 obrtaja u turazi se ne cuje, ako malo pojacate radio ne cujete ga nikako, tek poslije 6 pocne se malo cuti. Pravo je izdrzljiv u odnosu na nacin viznje,deranja, ne trosi ni kapi ulja na 15hilj.
- G4 kao GTI i nije se nesto proslavio jer je dosta tezak i nema neka trzanja i velika ubrzanja kao sto su nekad imali dvice golfovi. Isto tako kao GTI nema nekih dolika u dizajnu kao sto su prije imali GTI neke crvene linije, felge, repove, maske i slicno jednostavno ga ne mozete razlikovati od SDI na cesti, osim auspuha i oznake. Ako gledate konje koji nisu toliko bitni 150 konja nije nesto na 1300 kila u smislu jurilice, 210 Nm obrtnog nije nesto za jurilicu na ovu kilazu, nema osjecaj da ispaljuje kad prestizete kolonu auta i slicno, prvo ne cuje se i drugo ima konstatno ubrzanje kad krene sa 1500 do 6500 nema neke velike razlike u ubrzanju kroz obrtaje. Ali recimo ako hocete doci sa 80 na 200km/h i krete 3om brzinom do 160 pa 4 do 200, na istu duzinu ceste puno brze dodje ako krenete samo 5om brzinom sa 80 do 200 nego da ga izvlacite, cak razlika bude oko 5-8km/h na istu razdaljinu, jednostavno auto ima nekakvo konstantno ubrzanje, mozete vidjet na googleu da mu je karakteristika obrtnog momenta od 1700 do 4700 s tim da mu je u praksi ubrzanje sa 1500 do 6500 skoro isto jednovno kad uhvati ne pusta i ode, al nemate osjecaj da start ko metak. puno veci osjecaj imate u 1.9 tdi od 90konja, al jedino kad pogledate na sat digne 200km/h dosta brzo bez da vi ista cujete buku, hucanje ili da ste se napatili, preznojili i izvlacili brzine ko u starih GTijeva. Sa lakocom prestizete kolonu sa 80km/h u 5oj brzini, cak i uz brdo sa 70km/h u 5oj drzi bez problema i mozete prestizati. elasticnost i medjuubrzanja su mu puno veca prednost nego ispaljivanje i startanje, nabija non stop ali konstantno malte ne isto, cak i uz brdo ide do 180 na polako nece stati nikad ali polako nabija u bilo kojoj brzini na bilo kojim obrtajim i tu mu prednost daje turbina.

- Jaci modeli motor 1.8T od 180 kod GTIja i Audija TT sa 225 i 240 su prica za sebe i je'eno dobre jurilice, katapulti. sa 150ks ide dobro al nije da kazete masina i ono sto nosi GTI, G2 16v 139ks, G4 1.8T 180ks i G5 2.0T 200ks su strasne jurilice, ovo ostalo tu itamo.

- Recimo Audi A4 (b6) 1.8T sa 150ks ima oko 1480 skoro 1500kg, stvarno lose ide, pravo je tezak za tako mali moment na tu masu, opet Audi a6 1.8T 2000god sa 150ks ima ispod 1500kg ide odlicno sa 80 do 200km/h, recimo kod A6 puno je jaca 4 i 5 brzina u medjuubrzanju sa isto konja i jos je tezi nego ko golf g4, drugi model 1.8T donosi neke prednosti i pokriva stare mane, dali je VVT ili kontrola DV, N75 ventila preko N249 ventila koji neki stariji modeli nemaju, drugi turbo i slicne stvari.
- Vozio sam Audi A4 (b5) 1.8T s-line 180ks chip(i ostalo) na 235Ks sa 365NM, pahebote kako ide, kako starta, ludnica, auto je zmaj, nevjerovatno ispaljuje, nabije koliko god zamislite.
Sa 1200 obrtaja slajdra u prvoj brzini, u drugoj sa 1500 cim pipnete gas proslajda, u 3oj brzini sa 60 80 na sat ako krenete prestizat uvijek proslajdra malo dok ne uhvati. Koliko god zamislite to auto ide, do 100km/h ide cak ispod 7s, blize 6s, elasticnost i medju ubrzanja pa skoro cistih 40%. 4a brzina 70km/h kolona auta, auto ode u PM, 5-a brzina 80km/ prestizanje ko s poslom. Za cas posla ste preko 200km/h. Drugo manje trosi goriva neg fabricki u normalnoj voznji, osjetno u gasanju vise.

- E sad chip na motoru je prica za sebe i jednostavno to nije to auto vise, od dede dobijete supermene, na Golf GTIju od 150 dobijete 190-200ks, i obrtni moment koji je tata svega sa 210 ode na 280-300.

- 1.8T se rodio za tuning, fabricki je k'ta u odnosu na chip, ima ventila kolko hocete, samo slazite turbine i ostale stvari, sta god uradite podigne perfomanse. Dijelovi su malo skuplji od dijelova G2, a razlika je nista se ne kvari.
Vozio sam vise modela i auta 1.8T sa bez chipa, sa chipom postaje katapult, kako zamislite i koliko hocete i smijete tako ide.
 
Stari mi ima Golf2 1.6 75ks i prije dok je Golf2 vukla ko luda, i kad sam ja kupio, G4 1.8t trko se ne moze joj pera odbit do 120km/h. Puno je dvica startnija oko 900kg ima, jer je laksa ode joj u startu i g4 non stop dostize al kad u g2 pise 120km/h tad je tek predje zadnjim branikom. nekad je ta dvica isla okruglo 9s do 100km/h, sad je izgubila kompresiju starost, deranje ne ide nikako. Al na pravcu sa starta recimo g4 uhvati malo vise od 180, ovaj g2 1.6 170km/h i sad kad gledate na sat ko je lud,

druze da se nisi sta zabunio, sepet od dvice sa 1,6 motorom, wtf? jel mislis ozbiljno, vozio nekoliko ovih 1.6 i obicnu 1,8 t,
tu nemas sta porediti, fkt smijesno
NOVA rasprava: mk2 vr6 vs 1.8t+chip, iskustva, misljenja
 
Početnik
Cisto sam ti poredio start auta od 900 i 1300 kila da mu treba, a sto se ostalog tice jeste smjesno nema sta.

Vozio sam chipovanu 1.8T vs mk2 vr6 2.8, drugom ga krenes ostavljat i cim g2 prebaci u trecu ispali se i nemas sanse jednostavno, al tamo poslije 160 u 4oj ne moze da odmahne ni metra, jednostavno stoji g4 iza nje na 15 20 metara i g2 se ne udaljava ni malo. Lagano auto nemas sanse jednostavno na 2kilometra.
e isto Gof3 2.8 i g4 1.8tChip, podere ga golf4 ne vjerovatno i do tolika razlika bude odmah cim na g4 ubacis u 2u konstatno mu odlazis, tako isto sa bmw 320i e36 150 i e46 320i 150 nista razlika sa i bez chipa 1.8t je daleko jaci. g2 vr6 2.9 nema sanse ni auti tt od 225, duze su brzine kod vr6 2.9.
Vozio sam corrado vr6 2.9 190ks,chipovan 1.8T je puno bolji u prestizanju i elasticniji, sa starta ne znam, jaci je corrado puno poslije 160km/h. puno veca impresivnost vuce kod 1.8t+chip, moment je moment.
 
Član
Golf trica VR6 nema sanse protiv 1.8T sa 225 konja vjeruj mi...

http://www.zeperfs.com/duel745-75.htm
 
Član
g2 sa Vr6 nije iz fabrike takav izasao, ako cemo govoriti o tuning potencijalu tu je vr nula bodova... 1,8t imas i sa 800 konja... tu ni G2 bimotto vr6 nema sanse
 
Početnik
to si upravu, ako ces ga dizat puno je lakse 1.8T, mada opet ako ces ici na neki 400 500 ks, isto te dodje moras vecinu toga mjenjat na jednom ko i na drugom, drugi turbo druga grana, i sve ostalo. ti sa 225ks mozes sa chipom ic na 260 ko s poslom , vr6 sa 190 moze jedva 200. Ti ces imat moment preko 400Nm a on jedva 280Nm, razlika je
 
Član
GaRGa je napisao(la):
g2 sa Vr6 nije iz fabrike takav izasao, ako cemo govoriti o tuning potencijalu tu je vr nula bodova... 1,8t imas i sa 800 konja... tu ni G2 bimotto vr6 nema sanse

vr 0 bodova!
nebih rekao!
u vw-u su na vr-u su ostavili toliko potencijala za tuning da nemozes ni zamisliti!
i nikako nemozes usporedivat vr-a i 1.8t to su dva razlicita svijeta!
ujedno sto nemoras napraviti na 1.8t a da nemoras na vr-u da bi imao 800ps????
u pocetku dva razlicita svijeta u fazi tuninga traze isto!


GaRGa je napisao(la):
g2 sa Vr6 nije iz fabrike takav izasao, ako cemo govoriti o tuning potencijalu tu je vr nula bodova... 1,8t imas i sa 800 konja... tu ni G2 bimotto vr6 nema sanse

vr 0 bodova!
nebih rekao!
u vw-u su na vr-u su ostavili toliko potencijala za tuning da nemozes ni zamisliti!
i nikako nemozes usporedivat vr-a i 1.8t to su dva razlicita svijeta!
ujedno sto nemoras napraviti na 1.8t a da nemoras na vr-u da bi imao 800ps????
u pocetku dva razlicita svijeta u fazi tuninga traze isto!
ni u kojem slucaju se nemogu usporedivati motori nove i stare generacije!
devedesetih godina kad je izasao vr je bio pojam i zelja svakog smrtnika!
danas kada ga ima dosta po sasijama dvojki predemt je pljuvanja i omalovazavanja!
tko god ima u djepu 2000 eura moze imati i 1.8t ali imati vr6 turbo 2 000 eura je jako malo!
 
Član
1,8T sa 225 konja dolazi SERIJSKI sa kovanim klipovima i moze izbaciti 380 konja za vrlo male pare
za novac koji ti treba da dignes VR-a na 380 konja mozes ovaj 1.8T dic na 550+ konja
 
Član
GaRGa je napisao(la):
1,8T sa 225 konja dolazi SERIJSKI sa kovanim klipovima i moze izbaciti 380 konja za vrlo male pare
za novac koji ti treba da dignes VR-a na 380 konja mozes ovaj 1.8T dic na 550+ konja
dolazi sa kovanim klipovima:icon_eek:
super onda!to si vjerojatno cuo od nekoga!
unutra su serijski klipovi daleko od kovanog!
jel ti mislis da ti klipovi kovani:icon_confused: od 1.8t mogu izdrzat 550+???
 
Član
haj ti malo proguglaj pa se javi opet za koju godinu

http://www.qpeng.com/faqs/engine_faqs/all_these_engine_codes_can_you_explain_what_they_mean.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top