1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GaRGa je napisao(la):
Sto se tice Honde F20C je ku*ac za K20A kad su motori u pitanju. F20C iz s2000 nabija max momenat na 6500 obrtaja dok je kod K serije to vec na 3 milje :)

Pa? Šta će mi snaga na 3 milje? Da ne moram šaltati kad u 5toj pretičem na 100 na sat? Hehe kad vozim brzo motor se sigurno neće odmarati na 3 milje :icon_biggrin:
 
TDi Power je napisao(la):
Jbt kako vecina pricaju i osudjivaju neke stvari sa punih usta ono jbt kao neki inzinjeri... Vala svaka vam cast serete brate u pm...

slazem se sa tobom, prvo pitanje je kako neki mogu tvrditi da li ide ili ne ide kad ih 50 % sigurno nije vozilo ovoga gti-a o kom je tema, ja ne mogu sad tvrditi da je bolji od ovog ili onog, mogu samo reci da auto povlaci vrlo dobro, i da ide kako i treba, sad svako auto moze biti pokvareno, i da ne vuce i svasta nesta, ali po prici pojedinaca motor iz golfa 2 tzv seneska je u vecini slucajeva u boljem stanju, i to je u najmanju ruku smijesno
 
Član
Hehehehehe onda bi sigurno bio prodat, i to za mnogo više love :D

Ako ne prodam, pravim auto za 15 klase ;)
 
Član
Uh teme interesantne

Cao raja nisam bio na forumu odavno nema se vremena jebi ga
Vidim da ovdje postoji dosta zbunjenja oko vrste motora iz vag grupe i oko njihove kvalitete i snage koju izbacuju

Da nebih puno pisao i davio mojim objasnjenjima ja mislim da trenutno a i unazad nemoze se izdvojiti najbolji ili najgori motor bilo to vag grupa ili opel ili pug/citroen itd
Ima dobrih i losih u svakim vodama

Sad iz iskustva, ako uzmete golfa dvicu gti 16v i golfa 4 gti 1.8t recimo 150ks verziju i stavite ih na valjak da potvrdite da su masine ok i da proiizvode snagu sa kojom su izasli na trziste
Ja sam imao i jedno i drugo auto i mogu vam reci da bih izabrao golf2 gti 16v od ta dva auta i da je u 90% slucajeva dvica brza og golfa 4 150ks

To se svakodnevno dokazuje i na 402m gdje stanndardne dvice 16ke pretezno pobjedjuju 4ke

Golf 2 16v prosjek 14-16 sek

Golf 4 1.8t 150ks prosjek 15-16.5

Ali sad na temu 1.8t masine da je najbolja nije ali da je smece to je samo smijesno
1.8t je izbacena sa 150 konja zbog mnogobrojnih razloga da nam treba 20 stranica ovdje da to ispisemo
Smece na 1.8t masini je standardni K03 turbo i mapa sa kojom je ta masina izbacena na trziste
Lako je izvuci 200+ ks sa obicnim remapom

Ali masina kao masina je pretezno dobro napravljena i extra izdrzljiva do oko 350ks u standardnoj formi, ali zavisi i do koda masine jer ima puno razlike, radilice, klipovi a najvaznije dimenzije usisa na glavi motora

Najslabiji dio su dvodjelni ventili koji ne podnose velike obrtaje i pritisak u masini

Ali i masine od ostalih proizvadjaca imaju svoje vrline a i mane i nivo snage koje se mogu iz njih izvuci bez zamjene djelova su tu i tamo isti ko i 20vt, neki malo vise neki puno manje

Ali dokaz kvalitete dizajna 20vt vag motora su da je iz dobro slozenog motora moguce izvuci preko 800ks!
Moj kolega u kupu Euro Sport Compacts 402m utrke trenutno ima golf2 4x4 Haldex 1.8t sa 760ks bez nitra, i jos nijednom nije stucnuo ali je slozen majstorski i veoma skupo
 
Član
Protiv APX i BAM modela 1.8T tesko da konkurencija iz opela i citroen/pug imaju nesto konkretno AFAIK...
 
Član
Jedini ralog zasto BAM motor i jos nekoliko drugih kodova poput toga proizvode 225 ks je veci turbo K04, vece dizne, veci maf i jos pokoja sitnica sa ogdovarajucom mapom

Radilica i klipovi su jaci u BAM masine nego vecina ostalih 1.8t motora ali je to usko usisna glava koja je ogranicena na oko 450ks

Starije masine poput AGU takodje imaju jacu radilicu ali imaju i siroko rupu usis glavu koja bez modifikacija podrzava 600+ks
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top