1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naravno da je veca cijena, ipak je VR6 6 cilindarski motor i plus non turbo, treba ti i nova ispusna i sve ostalo, sto kod laksih pojacanja 1.8T nije potrebno...
 
Član
GaRGa je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
BAM Motor i jos poneki kod, ja mislim AMK, imaju fabricke kovane klipove. Ja mislim da je proizvodjac Mahle

Ovdje u UK poznati Tuner Jabba Sport cak i prodaje nove fabricke klipove provjerenih da izdrze nekih 400 ks bez ikakvih problema

http://www.jabbasport.com/store/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=06A107065BQ

MAHLE kovani klipvi su u AMU, APX, BAM i BFV iz quattro sport-a

@ Stilo
Pogledja cijene turbo kitova za VR6 a pogledaj cijenu upgrade turbo kit-a za 1.8T vidjeces da ej razlika u cijeni 40-50% o tome ti pricam da za puno manje para iz ovih jacih 1.8 mozes izvuc bruku konja

dobro mozda jest skuplje ;) al brate iskreno sa kojom masinom bi ti izasao prije na otverenu cestu :D ako se ne varam negdje sam procitao da vr stock motor znaci fabrcki moze podnjeti oko 500KS.....
http://www.youtube.com/watch?v=ggDH2CR9cPA&feature=related :icon_biggrin:
0-280kmh za oko 20 sekundi :icon_eek: i obrtnim momentom od oko 850NM
 
Član
Fabricki vr6 podnosi dokazanih 600ks

Danas mi je jaran pokazao video od Audija S4 sa VR6 turbo masinom, vrhunski sklopljenom 800 ks na tockovima, 860 ks zamajica!!!

Ide 9.7sek 402m, auto potpuno obuceno, koza, klima, itd

Ali opet skrecemo sa teme..... jbg
 
Član
Treba biti specijalac pa iz S4 pretpostavljam B5 treba izbaciti V6 2.7 Bi-turbo pa da se ubaci VR6 single T...
 
Početnik
da nije to previse, zar nije pristojno za svakodnevnu upotrebu jedno 350Nm i do 250konja za 1.8T motor.
Sta tu treba uraditi, jel ko ima iskustva sa K03s i K04 kolka je razlika ispaliti li se sa K03 ici samo na K03s i dodatne stvari ili ici na K04. ne interesuje me da mi lag do 3K obrtaja i da mi noga propadne da bi kreno, nego da se ispaljuje sa 2K obrtaja. K03 dize sa 1,5K obrtaja super, vozio sam K03s puno je tromiji motor na niskim obrtajima.
 
Početnik
jasta gadjaju se nema dalje, ovaj govori 9 sekundi ovaj 11sekundi, ja jedva do stotke toliko mogu a oni pricaju o 402 metra ;) a reko likova jaki su nema sta. Auto za normalne voznje do 350 Nm nista jace, konja nebitno, nek ima kolko ima.
Garga tu si u pravu, ja kontam sto vise vozam auto da mi ne ide, a ono kad izmjerim uvijek mi isto treba do 100tke i 200 km/h u sekundama tacno. al navikne se covjek pa postane sporo to sve, nikad nikad do 200 km/h.
 
Član
shex je napisao(la):
da nije to previse, zar nije pristojno za svakodnevnu upotrebu jedno 350Nm i do 250konja za 1.8T motor.
Sta tu treba uraditi, jel ko ima iskustva sa K03s i K04 kolka je razlika ispaliti li se sa K03 ici samo na K03s i dodatne stvari ili ici na K04. ne interesuje me da mi lag do 3K obrtaja i da mi noga propadne da bi kreno, nego da se ispaljuje sa 2K obrtaja. K03 dize sa 1,5K obrtaja super, vozio sam K03s puno je tromiji motor na niskim obrtajima.

Brate to je cak i nepristojno...hajmo ovako...

Za redovnu upotrebu trebati vise Nm nego konja jer tebi je bitna elasticnost mtoora i medjuubrzanja, jer kad ces ga ti normalnom upotrebom toliko klati do visokih obrtaja kad motor ima najvecu konjazu ? Nikad... Za auta sa prednjim pogonom, kad ce ti zatrebat 250 konja, kad vec tu dolazi u pitanje prenosenje tolike snage na podlogu ? Nikad.

Ja osobno da imam taj motor u Svabiji, uradio bi dvije mape ( kad bi imao para za instalaciju koja podrzava dual mape ) i stavio jednu do maximuma za zajebancije po pisti, a drugu detunirao sto vise, jer jebga ici ce se s njim i u grad i popit i sve...a visak konja a manjak pameti nikad nije dugo trajao u sretnoj vezi, ni u koga pa ne bi ni kod mene ;)
 
Član
Joj kada ce vam dosaditi da pisete o ovoj temi hehehe, samo jedno znam da sam prezadovoljan sa ovim motorom, i ako ima skoro 210000 hiljada, znam da imam fenomenalnu podlogu za dalje radove ako bude bilo finansija i ako budem imao volje naravno. Slazem se i ja da 150-tka nije nesto, ali u ovom mom 20vt AUQ su MAHLE kovani klipovi koji trpe stotine i stotine konja, blok da ne pricam, radilica kovana...Jedino imam zelju sledece godine da ga dignem u SM-u bar na 216ks. Eee kada bi bilo finansija da se kupi k04 to bi vec bila druga prica :)...
 
Član
klipovi izdraze dosta konja!
ali zato klipnjace krhke kao staklo!
takoder i ventili jadni i bijedni!
svaka radilica je tipa kovana(sve su to odljevci sa obradom)
blok kao i svaki drugi potrosni materijal!
nista bolji od drugih blokova!
 
samo cip poveca snagu za 30%, sta se desava sa drugom turbinom i sl i sl, ne treba ni spominjati,
nema se ovde vise sta raspravljati, ovaj motor je dokazano
jako pogodan za dalji tuning ,ova nagadjanja su sve price: rekla kazala...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top