1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
cjenovno do 20milja, koja gore-dole, i samo novo. molicu bez uleta "aaa kakvu bestiju mozes dovuci za te pare", to me ne zanima, novo je novo, miris i kada znam da niko nije pustao golubove unutra prije mene :D

to ti samo mislis za goluba da ga niko nije pustio u novom autu ;)

:lol:pustio sam goluba sa jatom :lol:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):

isto sam predlagao ali me niko ne uzima za ozbiljno. ia onaj model 1.4b sa cini mi se 81kw, prespreman auto:cool:

ja ne znam ima li uopste u prodaji u salonu pro ceed, nova tek treba izaci, tako da nezz da li i dalje prodaju staru...

ja mislim da prodaju,jedan decko mi je govorio skoro da je gledao u salonu aktuelni model, jer ga on ima i isao je u salon da vidi da mijenja za ovaj novi model
meni je taj auto definitivno primamljiv
 
Član
Imas 208 1.4 VTI, 95 KS al ide okruglih 10s do stotke (medju najlaksim je autima u klasi), dodje 21.500 sa osnovnim paketom opreme, al taj paket nema ni klime u serijskoj opremi (vec onaj bolji paket od 23.000 ima i klimu serijski). Prednost 208ice ali i najveca mana je jer je to novi model, moze imati nekih djecijih bolesti kako ono kazu, al sa druge strane bit ce jako atraktivan auto par narednih godina, dok Pola vise niko ni ne gleda.

Znam da neces polovne, al kad bi ga samo otisao provozati, zabravio bi svakog Pola koji postoji :D

http://www.pik.ba/artikal/3571963/peugeot-308-1-6-thp-150ks-2008-2009/

A 5000 KM ostavis u steku za "neplanirane" kvarove, ako ih ne bude jos bolje.
 
Putovanja.ba
Administrator
KIA Pro Cee'd je lijepo auto, al dosta gubis na tom autu, a servis je uzas, ja sam bio kapariso auto i odustao, kazu da su sad promijenili citavu ekipu u salonu i da je kao bolja situacija, a znam da su ljudi sa servisom imali problema, dugo su cekali itd.
 
IGY je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
idi na opel.ba imas konfigurator , sam sastavis auto ubacis svu opremu koju zelis a tamo ti se cifra pojavljuje tako je najlakse

za tebe izgleda na svijetu ne postoji nista osim opela....

Za tebe isto izgleda ne postoji post u kojem nesto neces prigovoriti , ne pisem bezveze momak je napisao da dolazi u obzir i Corsa zato sam napisao to , boli mene qurac da svi vozite tamice isto mi ga dodje ja samo dajem prijedlog sta cete kupiti ebe me se
 
Član
Ako samo gledaš motor 77kw to je za pola i više nego taman, potrošnja kobinovana po spec 5,3L što znači od 4,5l do 7l možeš očekivati potrošnju....što je po meni super...

Al kad ja na fabji mogu izvući sledeću potošnju onda možeš i ti nešto slično očelkivati
pun rezervar 91km (2,35l) = 38l /650km*100 = 5,8l vožnja grad sa predgrađem...to je moja računica na nekoliko rezervara..

I nabere se tu još neki stvari u odnosu na dizel...servis rega tj ono što te čeka svake godien..

Što se dalje tiče opreme, malo ih lomi znaju oni dati fina popusta, zajebi onu priču dobićeš gratis patosnice, prvu pomoć i sl gluposti :) to svako dobije, pregovaraj i samo pregovaraj..

Ja bi ti predložio da odeš i da malo live pogledaš u salonima obično oni imaju izložene te modele a može se i probati...

Ako pucaš na neki izgled i to onda je tu polo i corsa ako nepucaš onda ćeš najviše dobiti sa fabijom...
 
Član
aServis je napisao(la):
Ako samo gledaš motor 77kw to je za pola i više nego taman, potrošnja kobinovana po spec 5,3L što znači od 4,5l do 7l možeš očekivati potrošnju....što je po meni super...

Al kad ja na fabji mogu izvući sledeću potošnju onda možeš i ti nešto slično očelkivati
pun rezervar 91km (2,35l) = 38l /650km*100 = 5,8l vožnja grad sa predgrađem...to je moja računica na nekoliko rezervara..

I nabere se tu još neki stvari u odnosu na dizel...servis rega tj ono što te čeka svake godien..

Što se dalje tiče opreme, malo ih lomi znaju oni dati fina popusta, zajebi onu priču dobićeš gratis patosnice, prvu pomoć i sl gluposti :) to svako dobije, pregovaraj i samo pregovaraj..

Ja bi ti predložio da odeš i da malo live pogledaš u salonima obično oni imaju izložene te modele a može se i probati...

Ako pucaš na neki izgled i to onda je tu polo i corsa ako nepucaš onda ćeš najviše dobiti sa fabijom...

zato sam najvise i zagrijan za 1.2 tsi, vozi se u polu, ide a iskreno iznenadujuce malo trosi.

a sada da bas gledam izgled, jok, vise hajmo reci racionalno, motor te kod koga cu dobit najvise opreme... a izgled te alu fabrika fele se zrtvuju, lako je kasnije nabacit neke, bolje u startu uzet, npr. vece zatamljenje nazad, maxi dot i slicne stvari. u sustini kod fabije je maxi dot pod "moranjem", jer bez njega nema kazaljke goriva, haj ona i nekako, ima na bordu... ali tempretature motora to tek ne kontam na cemu su stedili :icon_eek: samo sto svijetli lampica dok se ne ugrije,....

naravno obidjem jos salona, da je naci salonsko da mi pase motor i oprema, pa da se za njega pregovara... a to za patosnice ionako dolaze sa boljim paketom opreme a oni lafo ev ih gratis, daj meni alarm i multlock, zeder gratis, da izvinete posrale ih patosnice :D
 
Član
trgovci imaju svoje posebne cjenovnike koji samo oni znaju i kod svih je drugačije tj svako od njih formira kao neke svoje podpakete za tako te stvari, pa ti kažu kupi to i to dobiješ to i to gratis...

Što se tiče daljeg tuniranja od toga nema ništa jer garancija papa :) felge kako si naumio, ako budeš išao na vw, multimediju nemoraš jel možeš naći orginal jeftnije a ne jebe ti garanciju..

tu zaštitu ne traži jel oni to naplate skuplje....i onda ti računaju gratis 500km za multilock koji vrijedi dosta manje...primjera radi...


tsi su ok motori nova generacija nemože da nevalja,čitav segment auta baziran na njima od pola preko golfa do pasata, pa isto i na škodi.... ali i dalje tuše ove stare motore u akcijama dal je to ostalo pa ide pojeftino :)

A što se tiče opela onaj njihov konfigurator i cjeovnik niđe veze, neki dan gledao insigniu i cijene nisu tačne i oni opet imaju neke svoje navlakuše pakete al to je druga priča..hoću da kažem najbolje je da odeš da vidiš...corsa ti je isto ok drugi su motori druga priča al tu je to negdje što bi rekli između prstiju :)

količina para ti je najveći limit, fali još koja milja pa da se tu ubaci solidna oprema...inače za te pare a motor koji hoćeš je fabija i još koliko možeš prebaciti para od 20 za ostale stvari, al nemoj previše da se zaluđuješ ipak je to malo auto gdje takve stvari ne dolaze do izražaja i ne čuvaju cijenu auta kasnije...
 
Član
a dobro limit je oko 20 milja + moja fobia sto bi isla za opremu :D valjda vrijedi ovo smece toliko da se nagura malo vise finije opreme... sutra ode bas da vidim u skodin koliko bi je tacno zacijenili i bil je uzeli, te obici sve salone oko viteza, tj detaljnije razgledat...

a to jest za opel , stranica zbunjuje sa cjenama :icon_rolleyes: mada ima nekih salonskih sto se mogu spustit, al vecinom slabiji motori do 80ks. isto kao i akcije i ovo od 17 i slicno... ne stoji pored djaba "vec od" , samo dok se boja plati i daljinsko nabere se milja :lol:

a naravno cuniranje nista vise, zato i trazim te neke stvari u startu, da ostane za kasnije samo felge nabacit i da se ima pristojna vozilica

u sustini problem je sto trazim od ovih manjih auta a "jace" tj oko 105ks, jer su uglavnom stariji motori, koji su ostali, pa ih guraju sa lagera akcijama i sl samo da odu...

moram vidjet sta im tacno znaci "sportska suspenzija i slicno", npr kod skode je 200tinjak km doplate, a nesto mi malo da su drugaciji amortizeti, opruge :icon_rolleyes:
 
Član
Što se tiče suspenzija niži i tvrđi nego stock i doplata je 220km a to su drugi amortizeri i opruge, a to je ta razlika jel nećeš dobiti stock, da kupuješ naknadno onda bi to bilo dosta skuplje..

Ima sad na akciji paket magic koji ti je skoro ko eleganc fali par stvari da bude pa baci malo oko...

Ja sad nemogu da zamislim novo auto bez bixenona, ma bilo koje auto ti farovi dignu izgled i to mi je pod must...

Razmisli isto i o esp

Interiejr od monte carlo crni je dosta bolji po meni vrijedi te doplate...ako budeš imao priliku baci malo oko vidjećeš o čemu ti pričam :)

Grijanje mlaznica za pranje je isto super za zimu , kao i grijanje sjedišta..jel sad zima pola godine ;)

Ostalo su ti sve tantavice i kupiš šta te veseli...
 
Član
Sto se Opela i cijena na stranici tice, apsolutno zanemari.
Napravi sam sebi konfiguraciju zeljenog auta (po podacima sa stranice) i posalji im mail da ti naprave predracun.
Kada dobijes cijenu racunaj najmanje 1000KM da ce skinut kada dodjes tamo. Jos ako uletis u nekakvu akciju ide oko 600 do 1000KM dole cijena.
Ja sam za insigniju dobio predracun od 59.000KM a dobio je za 51.000KM;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top