1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E raja, da pitam, ovako;
novi 1.2 tsi, u skodi, vw, seatu, 77kw sto je, to je isti motor u svim vozilicama :icon_question: i opcenito imal neke vece musice, mane on ? vozio sam ga, u polonji novom,... ide solidno sasvim, te eto zagrijao se za njega, tj. motor..

ukratko, planira se novo uzet, velicine tih "manjih" auta, fabia, ibiza, polo, corsa, ceed itd... ali motor je prioritet 105ks minimum, dosta sam se patio sa ni 68 :lol:

cjenovno do 20milja, koja gore-dole, i samo novo. molicu bez uleta "aaa kakvu bestiju mozes dovuci za te pare", to me ne zanima, novo je novo, miris i kada znam da niko nije pustao golubove unutra prije mene :D

interesuje me 1.2 tsi, sto bi rekli valjal ? te druge alternative npr. kod opela i slicno za navedenu cijenu...
 
Član
ne znam koliko kosta pro'ceed sa onim 1.4 benzinskim motorom sa 105ks, razmislio bih ja i o tom autu, mada od svih nabrojanih Polo6r bi po meni bio prvi izbor, eto kad si vec zadovoljan s tim turbakom onda nema dalje price, vozas ga vise nego drugi, mislim da si do sad skuzio kakav je:icon_biggrin:
 
Član
ja bih 20 milja srucio u fabiju... slozio sebi motor samo takav :D


zezam se... ja sam za pola, vozao sam dosta s tim motorom i fino ide, a auto samo od sebe je lijepo i jos je VW :cool: :D
 
Član
ja da imam toliko para i da kupujem novo auto ne bih nikad kupio nesto iz tog mini segmenta, polo, ibiza, fabia itd, jer se za te pare moze uzet vece auto. npr. nesto kao ovaj megane generation, jedino ako si bas feliki fan vw-a onda uzmi taj polo.

http://www.pik.ba/artikal/2117549/renault-megane-generation-1-6-16v/
 
Član
ja licno ne volim te nove neispitane motore, ipak treba vremena da se oni usavrse... drug mi je imao 1.4 TSI i ojadu se zabavio sa tim autom... a kad kupujes novo, mogao sam jos ovo pa jos ovo i izadje sila para na kraju ;)
 
Član
21 708 KM sa pdv om comfortline 1.2TSI Polo fina oprema a i onaj aveo novi nije za odbacit ako se vec ide na novo :icon_smile:
 
Član
Često u zadnje vrijeme tražim dobre i loše strane tsi motora jel i mene interesuje isto ovaj benzinac samo malo jače verzije od 120 - 160ks.... u verziji golf i pasat

Koliko sam pročitao i nema nekih problema, tako da me najviše interesovala potrošnja i održavanje ostalo manje više i onako kad uzmeš vw dobijaš 4g garancije i 120km, tako da si lišen tih problema jel imaš garanciju a skoro svaki veći problem ako budeš imao na motoru ide novi motor nikakve popravke i sl..

Iste motore imaš i na škodi, samo ti je malo lošiji i jeftini interijer i exterijer pa ko voli nek izvoli...i kod njih ti je 4g garancija..

Kod nas nisam vidio ni jednog pasata benzinca sve je to tdi, recimo mene interesuje 1.8 tsi sa 160 ps ili golf 1.4tsi sa 160 ps.

A ostali keš koji je iz razlike dizel vs benzin dati na opremu a to je u startu, xenon, metalik, i još neke fine drkalice...
 
Član
trenutno meni vece ne treba za grada i krace dionice, a ima kod starog vece pa se uzme ako zatreba ;)

ugl. kod fau vau mi je izbor taj 1.2 tsi 105 po meni taman za navedena auta.. i vidjet sta i koliko se opreme moze cjenovno uklopit...

fabia najruznija sto jest jest, mk2 je izgledom i nekim detaljima nekako crna ovca u odnosu na staru i novu koja dolazi 2014-te, al i najjeftinija heh, pa sibica i polo koji je vec podobro skuplji u samom startu al i redovnom servisu :S a tu su sa garancijom isti 4 god ili 120 hiljada... ugl koliko para toliko muzike,

ono sto me isto interesuje su "ostali", npr. ovaj megan i 1.6 sa 100konja kod njega, mada nesto mi on povelik za "samo" 100ks, ipak veci je od gore spomenutih :icon_rolleyes: te recimo astra 1.6 115ks, potrosnja i to :icon_question: ili corsa valjda ima i kod nje neki motorcic od 100tinjak ponija.

napominjem, za ta manja auta ispod 100ks nema sanse, dosta sam se ja patio i non stop saltao u manju da ne zapnem na svakoj uzbrdici :D sada ide motor na ustrb neke opreme heh
 
Član
ja bih nesto modernijeovako nesto :D:cool: hyundai ix20 il kia neka, ix20 ovaj 1.4 ima 90 konja al je bas pojava kad dodjes gdje s njim :icon_smile:

 
Ma gdje pojava to auto ?

Ja kada bih uzmao već novo gledao bih Pola u prvom planu a ni ovaj Megane nije loša gradska zujalica :cool:
 
BHT Ovisnik
mislim da megane nije povelik za taj motor,barem u rodice sam vozio novi GT 1.5dci sa 105ks i stvarno je zivahan,ja sam mislio da ce biti ljen,al ide pravo dobro,meni se auto sviđa u kompletu,sad neznam kakav je taj benzinac ali ovaj je pravo zivahan,ja da kupujem novo auto najvjerovatnije bih isao na megana ili c4,u cijenovnom rangu su skoro kao polo,mada je ovo klasa vece auto
 
Član
Kad već uzimaš novo auto, gledaj Kiju. Ljudi daju 7 god garancije ili 150.000km. Ako ne prelaziš mnogo godišnje, miran si 7 godina, ljepota.
 
Član
polo je po meni najbolji izbor, drzace ti i cijenu i jos svasta nesto, msm da je najekonomicniji od ovih gore nabrojanih 1.4 i 1.6 motora, ja bih uzeo pola da se pitam, kao sto vec rekoh nekako je najbolji izbor po meni pa ti vidi :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top