centurion bike s diskovima ili bez?

centurion bike s diskovima ili bez?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da ne otvaram novu temu
Vrijedi li ovaj bajk ove pare i sta mislite o njemu .Nebi nista skupo,vec onako rekreacijski da se ima :D

http://www.pik.ba/artikal/2872308/bicikl-dhs-royal-fss-062-403-983/
 
Član
Danas sam se navozao drama :icon_smile: i sam sam sebe iznenadio koliko kondicije još imam hehe bajk je extra stvarno mi leži i sve na njemu funkcionira maximalno a posebno me iznenadio koliko je lagan i prednja vilica je samo taka :cool:
za malo para extra bike moja preporuka centurion
 
Član
Druze moj manji brat je imao bike sa diskovima i naravno dizao ga na zadnji i disk se skrivio i jedva smo mi nasli novi disk i kostao je 280 KM ako ces bike uzeti za normalnu voznju to je uredu..
 
Član
Nidje veze sto ste uzimali novi disk :icon_question::lol:
Mogo je vozat bez jedne kocnice a ako nije mogao mogli ste stavit obicnu :D
 
Član
Danas sam bio u potrazi za biciklom po Mostaru. U jednoj od prodavnica najjeftinije biciklo u ponudi je 630 km. Još mi prodavač reče da je dosta loše, za samo 100 km više mogu dobiti extra bike, mogu s njim gdje poželim:icon_eek:

Nastavljam potragu. Želim 2 točka povezana na ram koja će me dovesti od točke A do točke B. Ne dajem više od 400 km, makar se morao voziti u autu:D

mtopic: Naravno, al 99,99% MTB-a ne siđe s asfalta. Postala je moda da ih svi kupuju. Toga si ti naravno svjestan, no u toku rasprave postaneš kao kamikaza sa zatvorenim očima. Mlataraš postojećim i nepostojećim "argumentima".

Govorim za svoj grad. Nemaš gdje kupiti neko biciklo srednje kvalitete i povoljne cijene. Nema srednje klase, kao što nema ni srednjeg staleža:D
Imaš kinesko smeće i vrhunske proizvode namjenjene ponajprije amaterima. Na zapadu nije problem izdvojiti 300-400 eura za biciklo. Ovdje jeste jer je ta cifra prosječna mjesečna plaća. Parodija svega je da ne daju sirotinji ni da pendala na biciklu:lol:
 
Član
to da diskovi nevaljaju su priče za malu dijecu :lol: i čij disk za biciklo 280 km hahahaha gdje to bolan??? možeš ih oba s paknama zamijenit za 40 maraka!
 
ZELA GTI je napisao(la):
Danas sam bio u potrazi za biciklom po Mostaru. U jednoj od prodavnica najjeftinije biciklo u ponudi je 630 km. Još mi prodavač reče da je dosta loše, za samo 100 km više mogu dobiti extra bike, mogu s njim gdje poželim:icon_eek:

Nastavljam potragu. Želim 2 točka povezana na ram koja će me dovesti od točke A do točke B. Ne dajem više od 400 km, makar se morao voziti u autu:D

mtopic: Naravno, al 99,99% MTB-a ne siđe s asfalta. Postala je moda da ih svi kupuju. Toga si ti naravno svjestan, no u toku rasprave postaneš kao kamikaza sa zatvorenim očima. Mlataraš postojećim i nepostojećim "argumentima".

Govorim za svoj grad. Nemaš gdje kupiti neko biciklo srednje kvalitete i povoljne cijene. Nema srednje klase, kao što nema ni srednjeg staleža:D
Imaš kinesko smeće i vrhunske proizvode namjenjene ponajprije amaterima. Na zapadu nije problem izdvojiti 300-400 eura za biciklo. Ovdje jeste jer je ta cifra prosječna mjesečna plaća. Parodija svega je da ne daju sirotinji ni da pendala na biciklu:lol:

Za manje od 400KM , novi mozes kupiti GT Laguna 2011. :icon_smile:
 
Član
Nadji mi jedan moj argument koji je "nepostojeci" ...

Ja sa svojim bicikolm sam jednom nedeljno na Kozari, a ti se probaj spustiti niz 30-40 % nagiba koceci nogom na gumi, pa izvoli. U tom kontekstu sam govorio da treba uzeti kvalitetan bajk! A ti, da nisi kamikaza, kako mene nazivas, bi u par postova unazad vidio da sam Vernesu rekao da, ako mu bicikl treba samo za sminku po gradu, mu je i onaj GT vise nego dovoljan!

A mene licno zaboli k*c za modom i razlozima zbog kojih tamo neko kupuje bicikl. Ja znam zasto meni treba i znam sta ocekujem od njega i u skladu sa svojim misljenjem sam dao ljudima savjete.

A ti si taj koji barata nepostojecim argumentima! Tebi ako je problem izdvojiti 500 eur za bicikl, nekome drugom nije ni 1000. Sve zavisi ko sta voli i kome za sta nije zao izdvojiti pare.
Ja kupim za Astru gewinde koje kostaju 800+ eur, a moj kolega ode i te pare da za stap za pecanje. Ja bi sad trebao njega nazvati idiotom i kretenom, ili on mene, samo zato sto to nije moj djir!? Jel to hoces da kazes?

A ovaj sto kaze da je disk za bicikl platio 280 KM, treba mu skinuti kapu sa glave! :lol:

Jose90 je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu
Vrijedi li ovaj bajk ove pare i sta mislite o njemu .Nebi nista skupo,vec onako rekreacijski da se ima :D

http://www.pik.ba/artikal/2872308/bicikl-dhs-royal-fss-062-403-983/

Cijena je skroz realna ... Ako neces u neka brda i zahtijevne terene sa njim, posluzice ti. Ne kazem da ce se raspasti cim se krenes penjati uz brdo, samo kazem da mjenjaci nisu bas precizni, pa se mozes zasaltati u tezi prenos u po brda a onda nema druge nego sici sa bicikla :D i ovaj amortizer nije neka klasa, pa ce ti malo ruke osjetiti vise vibracija
Ova grupa dijelova "Tourney" je inace od Shimana najslabija klasa, ali i cijena je primjerena tome, a sigurno da se jos nesto malo moze skinuti za kes ...
 
Član
Opet ne shvataš poentu. Prava si kamikaza:D

Običnom korisniku koji će voziti kratke relacije je previše dati tolike pare za iole kvalitetnije biciklo;)
 
Član
edoze je napisao(la):
Dobar V-brake koci bolje od loseg diska,stoga,hidraulika il V-brake s dobrim paknama;)


Slazem se sa ovim ... Ali nije samo hidraulika kvalitet. Imas i mehanickih diskova koji su kvalitetni (mislim i na klijesta i na disk), a isto tako imas i hidraulike koja je smece ... zato se treba malo vise paznje obratiti na dijelove kad se kupuje bajk, a ne na ram i izgled (opet u skladu sa onim za sta ti bicikl treba)

Ako poredis najlosiji V-brake sa najlosijim diskom (bio on hidraulicni ili mehanicki), uvijek ce disk bolje kociti

To je isto kao vjeca borba VW-ovaca i Opelasa i kad bi poredio Golfa GTI i astru 1.9 cdti :lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
Dobar V-brake koci bolje od loseg diska,stoga,hidraulika il V-brake s dobrim paknama;)
nisam citao cijelu temu,al ti diskovi su samo sminka,vozio sam par bajkova s tim,nista narocito...160mm su rotori bili,.znaci standard...

eh to je to. 3-color pakne ili one druge jebat ga zaboravio ime koce ko i ovi mehanicki diskovi. jest disk sminka folovi ali u toj razlici para mogu uzet prejebene v-brake i jos da mi za cunga lunga ostane:D. zela kako ti mozes dati 5000 za sjedista,turbo,nitro,gume,felge,far tako ima ljudi koji mogu dati 5000KM za biciklo i da sa istim tim biciklom odu do mostara,dole se zajebavaju cijeli dan i da se vrate u sarajevo. tebi cejf auto,njima cejf bajk. ja sam licno dao 900KM za specialized i marke mi nije zao, jednostavno takav cejf pogotovo otici na brdo negdje pa makar do stadiona kosevo i onda ga otisnuti do BBI-a:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top