centurion bike s diskovima ili bez?

centurion bike s diskovima ili bez?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
@ Vernes ... Ovaj Specialized je malo bolji od onog GT-a, ali opet mu oprema nije na nekom nivou (mozda je do mene :D). Ja bih radije za ovih 850 KM isao sa nekim polovnim, dobro ocuvanim bajkom.
Evo npr. ovaj ...

http://www.pik.ba/artikal/2282690/bicikl-kona/

Malo je skuplji od 850 KM, ali zato mu ni ovaj GT, a ni ovaj Specialized ne mogu politi vode na ruke ...
 
Član
Ja shvatio da on trazi bajk do 650 KM :icon_biggrin:

Ne treba njemu bolje od ovog Specializeda nikako, vecinom ce cestom voziti, a blagi makadam ce i onaj bajk ok podnjeti.
 
mtopic je napisao(la):
@ Vernes ... Ovaj Specialized je malo bolji od onog GT-a, ali opet mu oprema nije na nekom nivou (mozda je do mene :D). Ja bih radije za ovih 850 KM isao sa nekim polovnim, dobro ocuvanim bajkom.
Evo npr. ovaj ...

http://www.pik.ba/artikal/2282690/bicikl-kona/

Malo je skuplji od 850 KM, ali zato mu ni ovaj GT, a ni ovaj Specialized ne mogu politi vode na ruke ...

Puno mi je druze 850 , onaj GT je nesto manje od 650 u ciklocentru a Specialized je 100KM jeftiniji od njega , ako vi kazete da je Specialized bolji , ja vjerujem :D

Taman za ovih 100KM kupim neku dodatnu opremu ( pumpu , kljuceve , bocu... ) :cool:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
@ Vernes ... Ovaj Specialized je malo bolji od onog GT-a, ali opet mu oprema nije na nekom nivou (mozda je do mene :D). Ja bih radije za ovih 850 KM isao sa nekim polovnim, dobro ocuvanim bajkom.
Evo npr. ovaj ...

http://www.pik.ba/artikal/2282690/bicikl-kona/

Malo je skuplji od 850 KM, ali zato mu ni ovaj GT, a ni ovaj Specialized ne mogu politi vode na ruke ...

Puno mi je druze 850 , onaj GT je nesto manje od 650 u ciklocentru a Specialized je 100KM jeftiniji od njega , ako vi kazete da je Specialized bolji , ja vjerujem :D

Taman za ovih 100KM kupim neku dodatnu opremu ( pumpu , kljuceve , bocu... ) :cool:

Onaj sto si ti stavio na slici je 840.00 KM ... Pa sam ja se po tome ravnao ...
 
Moguce da sam stavio 2012. model , ovaj sto sam gledao je 2011.

G11_Avalnch30_SABLK_G.jpg
 
Član
Pa sta fali centurionu to su njemaki pioniri mtb scene... Ima ih od 400 do 1100 km ovaj moj je 650
 
Član
Ajd boga vam, biciklo od 700-800 km će se raspasti od nekvalitete za 30 vožnji godišnje? :icon_question:

U moje vrijeme:D smo svi đirali bicikla od 200-250 km. Nismo silazili s njih, pa bi ih naslijedili mlađi članovi obitelji. Uvijek mi je bilo smiješno:"Šta se na biciklu može pokvariti osim da ti pukne guma?"

A gledam sada, daj mi diskove, tekućine, fensi mašinice, bike oprema a dobro biciklo 6-7 stoja. Jesam li ja lud što mi je to previše novaca? Još par stoja pa se skuter može kupiti:icon_eek:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ajd boga vam, biciklo od 700-800 km će se raspasti od nekvalitete za 30 vožnji godišnje? :icon_question:

U moje vrijeme:D smo svi đirali bicikla od 200-250 km. Nismo silazili s njih, pa bi ih naslijedili mlađi članovi obitelji. Uvijek mi je bilo smiješno:"Šta se na biciklu može pokvariti osim da ti pukne guma?"

A gledam sada, daj mi diskove, tekućine, fensi mašinice, bike oprema a dobro biciklo 6-7 stoja. Jesam li ja lud što mi je to previše novaca? Još par stoja pa se skuter može kupiti:icon_eek:

Otidji u brdo sa biciklom koji ima Altus grupu i sa biciklom koji ima npr Deore SLX (ne treba veca), pa cu te pitati!!! Uvijek pametujes, a nigdje veze sa vezom nista u tvojim postovima!!!
Niko nije rekao da ce se bicikl raspasti ni da ce se kvariti, nego da za te pare mozes uzeti dosta bolju stvar koja ti nece sluziti samo za sminku po gradu, nego da sa njim mozes raditi i ono za sta je napravljen!!!

I kakav je to komentar da se za "par stoja vise moze kupiti skuter"? Pa covjek da hoce skuter, ne bi trazio savjet za bicikl!!!
 
Član
Kakvo brdo? Hoću da mi točak ne ispadne kada siđem s asfalta na makadam. Jesam li ja jedini ovdje kojem su cijene bicikla za rekreativno korištenje bolesno pretjerane?

Van svake pameti mi je dati tolike pare za obično biciklo, još usput da ga moram voziti na servise. Jbg brale, imam diskove, znaš oni drama trebaju kada ideš 23 km/h kroz selo. Svi koji su vozili bajkove bez kočnica i kočili nogom na zadnji točak će se pronaći u ovoj priči:D

A zašto poredim sa skuterima? Logikom, obično biciklo bi trebalo imati mnogo nižu cijenu od motornog vozila. Npr. ručna pila 300 km, motorka 400 km:D
 
Član
Zela opet nisi tablete popio? Kvalitetna bicikla su uvijek bila na cijeni al "kvalitetna" ti ako hoces jeftino biciklo za rekreaciu uzmes atalu i mirna bosna... A za tih par stoja sto kazes mozes uzet skuter al jamasakia i popisam ti se na njega moj bajk ima bolje kocnice od njega!!! Znam vozio sam
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Kakvo brdo? Hoću da mi točak ne ispadne kada siđem s asfalta na makadam. Jesam li ja jedini ovdje kojem su cijene bicikla za rekreativno korištenje bolesno pretjerane?

Van svake pameti mi je dati tolike pare za obično biciklo, još usput da ga moram voziti na servise. Jbg brale, imam diskove, znaš oni drama trebaju kada ideš 23 km/h kroz selo. Svi koji su vozili bajkove bez kočnica i kočili nogom na zadnji točak će se pronaći u ovoj priči:D

A zašto poredim sa skuterima? Logikom, obično biciklo bi trebalo imati mnogo nižu cijenu od motornog vozila. Npr. ručna pila 300 km, motorka 400 km:D

Ja ne znam jel ti namjerno provociras ljude po forumu, ili s' tobom ozbiljno nesto ne stima?

:icon_question:

MTB (MountainTerrainBike ili samo MountainBike) je bicikl napravljen da se vozi po brdima (rekreativno ili profesionalno) ... ako tebi treba bicikl za ici 23 km/h kroz selo ... kupi sebi poni za 50 KM i super!
Bicikl od 900 KM je sve samo ne "obicno biciklo", a za 900 KM ces kupiti najobicniji kineski skuter, koji, gle cuda, isto zahtijeva da se s vremena na vrijeme odveze na servis! Poredis babe i zabe!

EDIT : Eto, rekao ti je covjek i prije mene ...
 
Član
Dobar V-brake koci bolje od loseg diska,stoga,hidraulika il V-brake s dobrim paknama;)
nisam citao cijelu temu,al ti diskovi su samo sminka,vozio sam par bajkova s tim,nista narocito...160mm su rotori bili,.znaci standard...
 
Član
K'o što kaže drug Zela, vaktile s BMXom, obiđeš brda i doline i uzduž i poprijeko i najjači kvar je pucanje gume, a danas moram biciklO vozit na servis... nostalgija jbg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top