centurion bike s diskovima ili bez?

centurion bike s diskovima ili bez?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako sutra idem kupovati biciklo i svidjeo mi se njemački naravno :icon_smile: centurion ram je 22 inča mislim ok bike dođe 550 KM ali isti sa diskovima na sajlu dođe 600 KM a sa diskovima hidrauličnim je oko 750 taj mi je skup... mene zanima ovaj sa diskovima na sajlu ima li netko iskustava i dali je bolje obične kočnice ili diskove jer je mala nadoplata!? pomoć
ovako izgleda

ovako nekako izgleda
Mountainbike-Centurion-Backfire-Ultimate-1-Dunkel-Silber-30-Gang-SLX-2011.jpg
 
Član
pa eto ti neki na sajlu :icon_smile: puno je ljepši s njima al mala razlika u cijeni a mene zanima blokiraju li i tako to ako su ok kočnice uzet cu ko ga jebe :icon_smile:
 
Član
u dostu mislim uzet a on mi je blizu zva kilometra od mene tako da će njima na servis neće meniu bit zajebancija ;)
 
Član
Puno bolje koce diskovi nego obicni V-brake. Najjaca opcija ti je hidraulicnia kocnica i sto veci disk (logicno), ali ako nisi neki fanatik, a i vidim da ti i cijena igra ulogu, sa tim mehanickim disk-kocnicama ces biti zadovoljan, ai s dosta ljepse izgleda sa diskovima, sto kazes.

Sta ima od ostale opreme? Koji su mjenjaci, pogon, amortizer?
 
Član
mtopic je napisao(la):
Puno bolje koce diskovi nego obicni V-brake. Najjaca opcija ti je hidraulicnia kocnica i sto veci disk (logicno), ali ako nisi neki fanatik, a i vidim da ti i cijena igra ulogu, sa tim mehanickim disk-kocnicama ces biti zadovoljan, ai s dosta ljepse izgleda sa diskovima, sto kazes.

Sta ima od ostale opreme? Koji su mjenjaci, pogon?

hidraulčni je dobro skup puno mi to... a na koji princip rade ove na sajlu diskovi?

a neznam ti ja baš to nisam baš neki bike fanatik prvi put kupujem ovakav bike ali sam odma rekao da tražim pro bike a ne šašu neku i usmjerili me ovom centurionu ima 22 brzine a za mašine neznam kako se zovu rekli su da su odlične nisu one bezvezne, ima produžene ručke ono malo izvijene u sredini
mislim da je to isti bike
http://www.centurion.de/de_de/bikes/2012/31/MTB+Hardtails/Backfire+Ultimate+1
 
Član
Ja ne bih sa diskovima. V brakes su V brakes i kada su lošije kvalitete dobro koče, a diskovi... Prijatelj mi dao iz Inter sporta biciklo od vako 500tinjak maraka i propao mi prednji disk :icon_mad: A imaš u ciklo centru u Sa kupiti jebačke paknice za V brakes, kopaju asfalt :icon_mad:
 
Član
Daleko je skuplje održavanje u odnosu na prednosti koje pruža al' et, ko voli nek izvoli :)

A preče ti je da ima kvalitetan pogon, mjenjace, shiftere i 'osovine', naravno i suspenzija je poželjno da bude što bolja, pa čak i kvalitet izrade rama... sve bih to stavio ispred pitanja 'diskovi il v-brake' :D

Lično, pogon mi je bukvalno najpreča stvar na biciklu s obzirom da sam fanatik uspona :D

A o spustovima da ne govorim i mogu samo reći da ništa ne može zamijeniti osjećaj kada zadnja guma prokliže pa se čupate kako god znate da na točkovima ostanete :icon_biggrin:
 
Član
biciklo je dobro aluminijski ram i pogon je ok mene baš zanimaju kočnice kao što rekoh nije velika razlika u parama dakle isto biciklo samo disk ili ne
 
Član
Ako je ova konfiguracija kao na ovom linku, onda je bajk extra-povoljan (bar sto se tice cijena ovdje kod nas). SLX je "zlatna sredina" sto se tice Shimana, sa tim ces biti super zadovoljan jedino ova viljuska napred bi mogla biti malo bolja, nesto nisam ljubitelj ovog Suntour-a, radije bih neki RockShox, ali ne mora znaciti ni da je ova losa ...

A sto se tice kocnica ... isti ti je princip i mehanickih i hidraulicnih ... koce pritiskanjem pakni o disk, samo je razlika sto kod mehanickih ti rukom zatezes sajlu i tom silom pakne pritiscu disk, a kod hidraulicnih je stvar sto ulje u buziru gura klip u klijestima i dosta vecom silom mozes kociti, zato i jesu jace ( to ti dodje kao servo kod auta)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Ako je ova konfiguracija kao na ovom linku, onda je bajk extra-povoljan (bar sto se tice cijena ovdje kod nas). SLX je "zlatna sredina" sto se tice Shimana, sa tim ces biti super zadovoljan jedino ova viljuska napred bi mogla biti malo bolja, nesto nisam ljubitelj ovog Suntour-a, radije bih neki RockShox, ali ne mora znaciti ni da je ova losa ...

A sto se tice kocnica ... isti ti je princip i mehanickih i hidraulicnih ... koce pritiskanjem pakni o disk, samo je razlika sto kod mehanickih ti rukom zatezes sajlu i tom silom pakne pritiscu disk, a kod hidraulicnih je stvar sto ulje u buziru gura klip u klijestima i dosta vecom silom mozes kociti, zato i jesu jace ( to ti dodje kao servo kod auta)

hvala ti pomogao si mi ;) bit ce disk mislim :icon_smile:

Franki je napisao(la):
Izvini na off gdje je taj Dost trebao bi potraziti jednu sajlu?

industrijska zona medjugorje, od tromeđe prema cernu!
 
Član
Aaa znam sad, znam da su bili kod bolnice u Citluku. Pogledat cu kad isao u Ljubuski :D nije mi hica bas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top