centurion bike s diskovima ili bez?

centurion bike s diskovima ili bez?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ne otvaram bezveze novu temu , valja li ovaj bajk ?

equipe-black-green1.jpg



Imam namjeru nekad na proljece da kupim nesto ovakvo a posto sam totalni laik , pomozite :D

U pitanju je GT Avalanche 3.0 ;)
 
Član
@Vernes ... GT jedino sto dobro izgleda, a drugo nista ni sa cim ... za pare koje das za GT-a mozes kupiti dosta bolji bajk. Kod njih u biti placas ime i ram, koji ti je kod bajka najmanje bitna stvar ... Konkretno na ovom modelu ti dodju npr. Alivio shifteri i masinice, koji su zadnja ili predzadnja klasa od Shimana.

Sto se tice opreme (pogon, shifteri, mjenjaci ...) ... Od Shimana trazi minimum Deore, a onda na bolje ti ide SLX, XT, XTR. Imas jos i SRAM proizvodjaca, ali od njih ne znam bas klasifikaciju najbolje. Kod prednje viljuske ti je dobro da je uljna i da ima lockout i rebound podesiv. Extra dobri su ti recimo od Rock Shox-a Toora, Reba, Recon, ali su malo skuplji, pogotovo ovaj zadnji. Dosta bitna stvar su ti i nabe tockova, jer neke losije ce imati previse otpora, pa ce te kociti dok vozis ... Ima tu mali milion sitnica koje puno znace ... Najmanje bitno je koji ram imas (osim ako nisi profesionalac, pa ti je bitno je li ram 1 kg laksi ili tezi). Kod rama je bitna jedino velicina, zbog polozaja tijela pri voznji koji direktno utice na udobnost voznje.
 
mtopic je napisao(la):
@Vernes ... GT jedino sto dobro izgleda, a drugo nista ni sa cim ... za pare koje das za GT-a mozes kupiti dosta bolji bajk. Kod njih u biti placas ime i ram, koji ti je kod bajka najmanje bitna stvar ... Konkretno na ovom modelu ti dodju npr. Alivio shifteri i masinice, koji su zadnja ili predzadnja klasa od Shimana.

A sta bi mi preporucio onda ? Znaci ne trazim neke amortizere i slicne zajebancije. Ovako nesto jednostavno , izdrzljivo i da nije ruzan :D

niksa: Ovaj GT kosta oko 650KM , zavisi od radnje ...
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
A sta bi mi preporucio onda ? Znaci ne trazim neke amortizere i slicne zajebancije. Ovako nesto jednostavno , izdrzljivo i da nije ruzan :D

niksa: Ovaj GT kosta oko 650KM , zavisi od radnje ...

Ako neces puno u brdo sa njim i ako ce ti sluziti samo za rekreativnu voznju po gradu ... onda ti je ovaj vise nego dobar. Po meni GT ima najljepsi dizajn rama, samo im oprema nije na nikakvom nivou. Evo sad bas gledam specifikacije za 3.0 za 2012 godinu i nista ni sa cim.
Ako ti je bitno kako bajk izgleda, GT je pun pogodak, ali po meni su to bacene pare ...
Nemam sad vremena, ali potrazicu kasnije malo neke modele po netu za tu cijenu, pa ti bacim par prijedloga na PP ...
 
Član
Uzmi Specialized ili Meridu, koji ti je ljepsi sve zavisi :icon_biggrin:

Ja sam uzeo Meridu, prije svega jer Specialized ima u onom Ciklo-centru, a oni su grozni kad je garancija upitanju.

Evo mog bajka, Merida Matts V40, bila 632 KM kad sam je ja kupovao, tamo sredinom 2010-e godine.

3725.jpg


Sto se tice dizajna, meni su GT-i bas medju najbezveznijim.

Cube je tu meni vrh, al su i skupi kod nas i ima nekih stvarcica koje mene zivciraju na njima.

analog_b1.jpeg


cube-attention-2010.jpg
 
Pa vecinu vremena bi bio asfalt , ali ne bi bilo lose da moze izdrzati malo blage off-road voznje , da se ne raspadne na prvoj rupi :icon_smile: Jbg ja gledao po netu , vidio dizajn , odmah mi se svidio :D


E Boki , evo sad sam gledao na stranici ciklocentra , ovaj Specialized fino izgleda a i cijena mu je dobra

6342_specialized-hardrock-sport-disc-int-2011.jpg



Valja li ovo sta ? :)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
E Boki , evo sad sam gledao na stranici ciklocentra , ovaj Specialized fino izgleda a i cijena mu je dobra

6342_specialized-hardrock-sport-disc-int-2011.jpg


Valja li ovo sta ? :)

Dobar :icon_biggrin:

George koliko ti ova viljuska ima hoda? Djeluje bas velika :icon_biggrin:
 
Član
neznam točno provjerit ću al znam da su ostala bicikla kraj njega bila kao mala dijeca :lol: a isti ram 22" nešto su experimentirali s ovim novim modelom a ja samo znam da mi odlično leži tri sam ih provozao a kad sam sjeo na ovaj odma sam rekao uzimam hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top