Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Član
Evo i zadnje konacno uhvatio vremena, pa izdampirao, ajme sta mi je nervi popio hehehe...za divno cudo 1.5 kvadrata dampinga predvidjenih za 2-oja vrata, ja sam uspio na sva 4 i jos mi ostala omanja kesa puna otpatka...sto znaci da sam se zestoko preracunao i da mi je ostao cijeli paket onog dampinga od 5mm...sto opet znaci da budem sad ovaj tjedan izdampirao sve stokove i pragove, i mozda mi jos ostane da izdampiram kokpit na kriticnim mjestima poput rupa oko ventilacije (gdje us one glupe rebraste cijevi ) i bilo gdje gdje je mnostvo zica kao recimo obd konektor, iza instrument table, sredisnji dio oko radia itd itd... :yahooo



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Stay tuned for rastavljanje vecine interijera hehe...a dotad lagano prikupljam lovu da odradim upasavanje zadnjih onih sugavih disk kocnica i promjena komplet prednjih...



Vid`mo se do iduceg puta :dobro
 
Član
nisi ni ti normalan, eto sada ti vrata i tapacirunzi vrijede ko na mercedesu kakvom, mislim toliko je ulozeno, i novca i zivaca :D

nego koliko je otezalo sada auto, kotrljal se i dalje :icon_question: :icon_smile:
 
Član
Evo i zadnji montirani, kablovi isto zdampirani kao i na prednjim, i opet koje cudo, nista ne kucka...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

U ponedjeljak je dogovorena garaza, ide se u experiment postavljanja zadnjih disk kocnica, a preko tjedna skidanje a,b,c stokova i pragovi unutarnji da se dampiraju sa BTP7-om od 5mm...

Vid`mo se uskoro !
 
Član
Super ti je ovo s dampingom, i sam sam do bola osjetljiv na cvrckanja i slicno, daj nam jos malo utisaka sad s dampiranim i zadnjim vratima, kako je kad ih zatvaras i tako to
 
dobro ovo tibore,ja sam na zadjim vratima stavio dvije rolne,gumene trake(ziva guma,ali je vise katran) ispod tapacirunga ina mjestima gdje dodiruje tapacirung vrata i slicno,najvjerovatnije cu jos dampirati jedan sloj na vanjski lim(naravno iznutra :D ) tako da mi sto vise zvuka iz sistema nazad sacuva..sto se tice cvrckanja ili skriputanja,ubio sam 99,9% svih zvukova nazad,i puniji je zvuk zatvaranja vrata,ima sad Audi A8 nivo :D ...
 
Član
@triza: To je lako objasniti drug....tiissssssiiiiinaaaaaa.....nekad moram i susjedova vrata zatvorit, tek toliko da imam osjecaj da sam zakljucao auto :D....zezam se, posto je ovo damping za tapacirung a ne za lim vrata, zvuk zatvaranja samih vrata sa izvana je ostao skoro nepromjenjen manje vise, ali zato iznutra kad ih zatvoris cujes samo kako brava klikne, a preko rupa nema nista vise od cvrckanja i zveckanja, a i kad kucnes prstom cine se mnogo kvalitetnija i punija...jest da je poskupa ova spuzva ali spasi zivce samo tako i nekako zavolis auto vise, opet ti ugoda se djirat po gradu usprkos rupama ;)

Trenutno nije totalna tisina u autu, jer moram rijesiti cvrkutanje plastika na stokovima i skripuce iza srednje ventilacije u kokpit tabli, ali znam tocno gdje i kako to rijesiti...predvidjam da ce me iduci vikend samo auspuh ponekad zivcirati, ne bi se trebalo nista cuti posto ce mi ostat samo nebo i pod za dampirati a tu nema neke prijeke potrebe posto nisam audiofil neki, a nista ne skripi ;)

@nemrin: to je to drug, koda si kupio novo auto, barem ja tako imam osjecaj :cool:
 
Član
Evo gaaaaa, presao i ja sa "bubnjara" na plocu hehe...

Od 9 do 2ipo popodne trajala operacija nogica, i evo da zahvalim Miri mehanicaru na podrsci i radisnim rukicama...

Sad jos ne znam vele kako ce se ponasati, jer su naprijed stavljeni novi Texar diskovi, TRW plocice, novi lajtunzi ( kociona crijeva ) i promjenjena kociona tekucina...pa jos cekam prave utiske dok se sve uzlijebi i nalegne kako treba...da ne duzim evo slikica...

Prednje nove kocnice u kompletu



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje kocnice...



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Eto pa prokomentarisite ako vam se da heheh... Vid`mo se opet uskoro kad pocinje skidanje i razvaljivanje plastika interijera za dampiranje...
 
Član
bolje bi bilo da se drogiras kao svi :D

javi kako se ponasa, najvise ti diskovi naprijed, "cvilel" ? ... ja ove ferodo trenutne ako ne zapalim jednom, mamicu im, ne skripe uvijek, al zato nekad kad uhvate na ono lagano kocenje :icon_mad:

al eto sada imas kocnice da se zaustavlja kad se pustis i skotrljas nizbrdo :cool:
plus izgleda daleko bolje, eto sada ce ljudi mislit nesto bjesno i pod haubom kada ima i diskove nazad, aj ubacuj i tu nesto :icon_biggrin:
 
Legend
Zar ova sramota jos nije istruhla:icon_question: mora da svake godine kupujes slicnu da nam oci zamazes... :lol::lol::lol:
... eeeeeee ... ko te ne znaa...... :smajli19:


p.s.
:cool::cool::cool:
 
Član
Vala brate ne cvile, niti ista, a sad sto sam dobio sa ovim diskovima nazad je to da nema vise pikiranja na nos prilikom jaceg kocenja, auto se sad ravnomjerno samo slegne heheh :cool: jos treba pofarbat ove hrdjave seljusti, ali to nekom drugom toplijom prilikom heheh ;)

@ Liga: E moj Ligsone nece cesko djubre da istrune, kokad je to sve od tariguza i smrkalja napravljeno :lol:
 
Član
Neopisivo lijepse vidjeti diskove kroz felgu umjestio onih lavora od dobosa heheh...;) A nema mjesta fuseraju, pogotovo oko kocnica hehe... ;)
 
Top