Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Član
Evo ubo sam prednje tapacirunge, zadnje nisam jos zavrsio a nisam mogao cekati da vidim jel se ista promjenilo....pa mogu reci da jeste...nema vise onog "tonk" metalnog zvuka kod zatvaranja, iako nisam dampirao lim nego tapacirung, ali valjda nekak oprigusuje zvukove i kad stojis i sa "one" strane vrata...ne cvrce, zvukovi smanjeni i sto j enajbitnije kad prelazim preko preprecnih jaruga i kanala ne strese se vise kao prije...sad je jos gore...sad cujem 2 puta vise ostalih stvari u autu koje mi pocinju ici na zivce hahahahah



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
doslo me 160 marki 10mm damping spuzva i 118 5mm damping spuzva koja ide na donju polovinu zadnjih tapacirunga i na stokove, da ni oni ne zveckaju, ali bum to odradil ovih dana ;)
 
Član
Eh da, zaboravio sam reci sta je jso odradjeno, ali od toga nemam slika jer sma dosta zivaca pogubio, tako da cete mi morati vjerovati na rijec ;)

Danas kad sam stavljao tapacirunge nije mi se svidio raspored zica i instalacije u vratima, cinilo mi se malo bezveze tvornicki, pa sam preslozio ozicenje komplet vrata i vece snopove rasporedio u vise manjih snopova, zatim sam pravio od estriha za laminate spuzvaste prstenove i oblozio zice na svakom dijelu gdje postoji i najmanja mogucnost da dirne vrata i svaki dzek umotao u spuzvasti tuljac i sve to fino povezao trakom i sa jedno 50-ak plasticnih 10cm dugim plasticnim vezicama i rasporedio tako da s jedne strane vrata uklijeste zice, a sa druge strane damping spuzva sa tapacirunga...rezultat ?

Ni nova nisu ovako tiha bila vrata, namjerno sam gadjao manje rupe i poprecne kanale ali nista, koda nisu moja hehe...

A o opcem dojmu, Muhac me nije zaje..o kad je rekao da je ucinak 100%...i bolji je, auto se sad cini koda je 2 klase bolji, i kad kucnes od tapacirung prstom zvuk je dosta puniji i ne zvoni nigdje....(ne)ocekivano prezadovoljan...sa sad idu zadnja vrata i svi stokovi u autu, a ako ostane spuzve i pragovi, mada nisu kriticki, jedino nekad znaju rezonirati zvuk auspuha ali udure ;)
 
Član
nisi ni ti dobar, e koliko si pivi mogo popit za taj damping :D :lol:

a samo naprijed, nema najjaci skodilak :cool:
 
Početnik
Za ovo ti svaka cast!!!!!

Nekoliko puta mi je doslo da izlupam auto i nogama i rukama.. :icon_cry:

Ne mogu vam opisati kako me nervira skripanje i zveckanje plastike pa to je strasno :icon_eek:

Cekaj 160km 10mm debljina a koliko kvadrata???
Nije valjda samo 1kvadrat ako je tako nek skripi ni malo mi ne smeta :lol:
 
Član
cijena je mislim po m2...

tibore nezz jel na svim skodilacima tako, ali barem je kod mene, zadnja vrata su mi nekako bolja od prednjih, ne zvone, kada se zatvrajaju onaj relativno fini zvuk, nema nista da lupka i sl... kao da su mi "cvrsca" :D doduse kod mene je kurbla nazad, nema elektronike, samo onaj hepek sto se vrti :lol:
 
Član
Extra si sredio auto...Samo da te pitam ovo što si govororio o pucketanju i škripanju. Šta si tu radio i šta je bilo?
Pozz
 
Član
@ Limpi, kod svih Fabija je to isto, zadnja vrata su puno cvrsca i tisa i lijepsi zvuk imaju pri zatvaranju, ali to je zato sto na prednjim zvoni onaj lim na kojem je podizac stakla i elektromotrcic...pleh je dosta velik, ravan i tanak a na njemu ima dosta tezine zbog ozicenja i slicnog i onda kad zatvoris vrata on rezonira i vibrira, dok kod zadnjih j epovrsina mala i neregularnog oblika, prema dolje su suzena i to im pomaze pri cvrstini tog lima...to su ljudi neki radili ljepnkom od katrana ( low budget, ali mana je sto smrdii ko kuga i ljeti nije najugodnije ) brax pastom ( ako je imas gdje nabaviti ) ili nabaviti sound-nesto, ne znam tocan naziv kako se zove taj damping, dosta je jeftiniji ali i manje djelotvoran, ali Boz emoj...koliko para toliko muzike....

@ Maxi, 160 marki je kvadrat ipo od 10mm, i on ti u principu dosta za 2 vrata, ali sve opet zavisi od auta do auta kako ti je radjen tapacirung...negdje neces moci ljepiti recimo gdje ti je blizu nekakav kontroler ili motorcic prozora itd...ali evo ja sam dampirao prednja vrata i ostalo mi je oko 0.6 kvadrata od oba vrata, jer sma prosudio gdje mi treba a gdje mi nece imati velik ucinak i tako...recimo gdje je pretinac za odlaganje u vratima, tamo nema poente previse jer je plastika zakrivljena i prilicno debela i cvrsta, a i stvaralo bi mi muke jer ima oko 1mm praznine izmedju nje sa vanjske strane i lima vrata...

@Franki, jebga druze razskripale se plastike i od vremena i sunca i tvrdog ovjesa pa se na svakoj rupi strese sve, a hvala Bogu Fabija je niska klasa, pa ni kopce nisu aman neke izdrzljive previse...pa sam lijepio ovu spuzvu da ucvrstim te plastike i nategnem tapacirung da nema kuda "disati"...naravno i nove kopce i izoliranje kablaze, jer sam na par mjesta vidio gdje je snop zuljao i tuckao od vrata i skinuta je bila boja na tom mjestu i nakrizena izolacija...pa sam to izolirao i rasporedio u tanje snopove...ako ti auto skripuce ovo je ponajbolja investicija, evo danas sam napravio oko 60 kilometara gradske voznje cisto jer mi se opet merak voziti u svom bibiju, ali ovaj put tihom ne-stresnom hehehe...
 
Član
Hm...Utegnuto mi je auto. Baš na nekim rupama zna kucnit. Može biti i da mi je do playera, jer lim nije od njega. Zaboravio izvadit lim iz starog. Provjerit ću prvo lim, pa onda ovo što si mi rekao. Koliko te je to sve izašlo?
 
Član
ja cu jeftiniju varijantu sebi dok jos malo otopli, na poculjici 3marke 3 kvadrata spuzve, pa nabij misko u vrata :D :D
 
Član
nes nista s tim uraditi sto se tice crvcanja vrata, samo nece ti biti onako "suplja"... to j ekoda stavis u prazan frizider kobasicu i kazes evo ja namirio :lol:
 
Član
:lol:
ma ja imam osjecaj, da samo fali, tj bilo bi bolje kada bi fakticki bilo sta nagurao i "pritisnuo" iznutra... :lol: sada kada krenem sa muzikom gruhat, necu ni cut cvrcanje, a samo mogu reci skroz solidno fabia dihtuje, iznenadila nas pozitivno :D
 
Top