Zamajac,korpa,kvacilo

Zamajac,korpa,kvacilo

Uh vidim svasta se pise,al ajd jos ija da priupitam,kako znati kad je gotov taj zamajac.po cemu se primjeti,poslje zadnjeg posta odustao sam od cipovanja ....
Ispocetka lagano pdrhtavanje u leru (neravnomjeran rad motora)
posle sve se vise istice ,
trza kod kretanja auta.
I bez cipa ti mozes skratiti vijek zamajcu :) nagli start , ili voznja na niskim obrtajima u visim brzinama , kretanje drugom (kao ja :) )
cipovanje treba da te vise brine za turbinu i motor
 
Znaci mogao bi lagano da sakupljam tu hiljadarku,dok taj zemljotres stigne...il mi se cini il sam osjetio podrhtavanje.jeli to konstantno ili ponekad u leri
 
Član
Plutajuci (nezz jel isto i za fiksni) pocne kuckati, klepetati u leru dok stojis i cim pritisnes kvacilo on prestane.
Kad ti se to pojavi, nije da moras bas odmah zamijeniti, al ti je znak da bi trebao cim budes u prilici.
 
Plutajuci (nezz jel isto i za fiksni) pocne kuckati, klepetati u leru dok stojis i cim pritisnes kvacilo on prestane.
Kad ti se to pojavi, nije da moras bas odmah zamijeniti, al ti je znak da bi trebao cim budes u prilici.
Kod mene nije imao veze s kvacilom ,
jedino malo gasa kad das smiri se ,
al ler gas je "znaci boze" :p
 
Član
Smiri se i sa gasom, ali bi trebalo prestati i stiskanjem kvacila.
Ja ti govorim iz licnog iskustva, opet ce majstori bolje znati sta i kako se manifestuje...
 
Član
Kod mene nije imao veze s kvacilom ,
jedino malo gasa kad das smiri se ,
al ler gas je "znaci boze" :p

Kod mene isto tako oni medjedi u servisu zamijenili dva nosaca motora opet ista stvar i posle kazu moglo bi biti do zamajca :p
Cim se malo gas dodjie smire se vibracije i kad se krece primijeti se al u leru kad stojim nema veze dal stisnem il ne kvacilo isto je, al ti simptomi su se pojavili i prije chipovanja a na cipovanoj mapi se vozim vec vise od 2 godine tako da i nema bas nekog uticaja dal je cipovan il ne jednostavno na odredjenoj kilometrazi ode a kod mene je 220 000 na satu akd sam ga kupio sa 118 000 nije bilo tih problema :D
 
Poslednja izmena:
Top