Zakon o xenon svjetlima-BiH

Zakon o xenon svjetlima-BiH

Super Moderator
Volvo s60 ili s80 cini mi se
Alfa 147 facelift nema lecu kad ima xenon nego prilagodjeno sjenilo i odgovarajucu sijalicu kao i laguna, al ima i perace i automatsku nivelaciju
Ne znam zasto je promasaj, auto je lijep a nudi puno u odnosu na cijenu
 
Član
Pricas gluposti...Toj laguni je netko prije tebe nabudzio xenone pa sad ti kazes da je tvornicki imala....Svi automobili sa xenon svjetlom imaju i moraju imati auto nivelaciju,lecu i perac fara...osim automobila za USA trziste

Ako neznas onda progooglaj.Ako neznas ni to pitaj nije sramota.Procitaj ponovo sta sam napisao.Nemaju svi automobili sve navedeno.Auto nivelacija farova ti treba recimo ako vozis drva u autu pa da automatski nastima visinu farova.Modul upravljanja svjetlima ima senzore i obara farove da nesmetaju vozilima iz suprotnog smjera do te granice da neometa tebe kao vozaca(jedna od funkcija).Nekom je laguna promasaj(iz samo njima poznatih razloga) a nekom je golf konjska kola.
O ukusima se neraspravlja.Svako voli sta voli i nek izvoli.
Necu se ponavljat vise obecavam.
 
Član
Xenon instalacija koja dođe fabrički u Laguni i drugim autima koja nemaju sočiva sigurno nije kupljena na Arizoni za 20 maraka i onda prodavana na Piku za 65 i tako ti folovi.
 
Član
Ja imam Xenone bez sočiva,malo kvalitetnije i nikad me policija nije zezala a zaustavljali su me 5-6 puta poslije stavljanja istih
 
Član
Ja imam Xenone bez sočiva,malo kvalitetnije i nikad me policija nije zezala a zaustavljali su me 5-6 puta poslije stavljanja istih
nije policija kod nas, al kod cetvorke, iako je sjenilo poprilicno malo, razbacuje svjetlost kao i kod ostalih farova koja nisu predvidjena za xenon i ne baca snop tamo gdje treba...
 
Član
Cetvorke su mi jedne od najgorih, cak i sa obicnim sijalicama. Ja ne znam dal je do farova il ih vozaci namjerno podizu.
 
Član
Ljudi zanima me neko ko ima iskustvo sa ugradnjom peraca farova...jel problem to da se odradi i sta sve treba da uzmem tj sta ide sve u skloou tog projekta. Ugradio sam sociva pa bi stavio i perace da legalisem to. Inace vrlo brzo ce policija poceti da regulise rasvjetu. Previse se pojavilo xenona na putu. Pogotovo ovih 55w koji ubise!!! Takodje i halogenke jace od 55/65W su ubistvo gore od xenona. Ljudi se snadbjevaju po kineskim sopovima ebay i pijaci. Skoda fabia + xenon bez sociva ili (kineske halogenke) jednako sljepilo. Tako da apelujem i molim forumase da obrate paznju i da zbog 100km prave sranje na putu
 
Član
Ne znam sto je sad toliko potrebna nivelacija. Imam onu rucnu...automatska mislim da nije toliko potrebna...
 
Član
Ako neznas onda progooglaj.Ako neznas ni to pitaj nije sramota.Procitaj ponovo sta sam napisao.Nemaju svi automobili sve navedeno.Auto nivelacija farova ti treba recimo ako vozis drva u autu pa da automatski nastima visinu farova.Modul upravljanja svjetlima ima senzore i obara farove da nesmetaju vozilima iz suprotnog smjera do te granice da neometa tebe kao vozaca(jedna od funkcija).Nekom je laguna promasaj(iz samo njima poznatih razloga) a nekom je golf konjska kola.
O ukusima se neraspravlja.Svako voli sta voli i nek izvoli.
Necu se ponavljat vise obecavam.
Ljudi nemojte prosipati kamenje , kakvi senzori u modulu i gluposti , ne govori se o aktivnim LED i laserskim svijetlima nego o najobičnijim ksenon farovima koji su u upotrebi preko 20 godina.
Automatska nivelacija radi na istom principu kao i ručna iz kabine , samo automatska konstantno prati pomjeranje visine vozila preko akutatora (najobičnih poluga) na prednjem i zadnjem ovjesu koji aktiviraju nivelacijske motoriće u faru i vrše korekciju visine.
I još jednom , svako vozilo koje je homologirano sa ksenonom MORALO je imati perače i automatsku nivelaciju a sočiva NE MORAJU imati , zbog toga su koristili D2R sijalice (sa zatamjenim dijelom na sijalici protiv rasipanja svijetlosti) pa većina Alfi , Citroena , Mercedesa ,Peugeota , Renaulta , Volvoa sa početka ugradnje ksenona su imali klasične reflektore bez sočiva ali su SVI imali aut. nivelaciju i perače.
Ksenon sa sočivom je preovladao jednostavno što ima manje rasipanje svijetla u odnosu na klasični reflektor
 
Top