Zakon o xenon svjetlima-BiH

Zakon o xenon svjetlima-BiH

Postoji li negdje jasno i glasno izrečen zakon o xenonskim svjetlima,uslovima koje treba vozilo da ispunjava za instalaciju xenona?
Hvala lijepo:D:D
 
Negdje sam pročitao da vozilo mora imati projektore na oborenim svjetlima i prskalice za pranje farova ali...Sve je to nesigurno?
Msm,logično mi je za projektore-smanjuje rasipanje svjetla,ali prskalice.....?:confused::confused::cool::cool:
 
Član
u EU je zabranjeno. Kao sto je 8c_competizione napisao, mora imati te stavri. A u Srbiji su uveli prije godinu-dvije.

Mada ja vec 5 godina sa Xenonima 6000K i 5000K idem sve do austrije. Nikad probleme nisam imao.

Pozz
 
Član
npr u Slov.nemozes tehnicki uraditi ako xenon nije homologiran,moraju biti prskalice,bas sam skoro sreo bosanca prica da je platio kaznu u slo jer nije imao prskalice a dolazio u posjetu rodbini
 
Član
U HR ne može auto proći tehnički sa čajna 'senonima , a posebno ne oni drečeći cirkusi sa običnim reflektor farovima i 823092378997783998k sijalicama.
Ako imaš sreće , ako naletiš na "raspoloženog" HR policajca, već na granici bi mogao dobiti kaznu za tehničku neispravnost.
Mislim da je krajnje vrijeme da se i kod nas malo zavede reda , ipak je u pitanju sigurnost , jer imal' mi šta gore nego kad moram pogađat kud vozim noću po kiši kad mi u susret dolazi npr. Astra G ili Golf četvorka sa čajna 'senonom (u većini slučajeva nepravilno podešene visine) a ona blješti kao nekakav NLO...
 
Super Moderator
mora imati i automatsku nivelaciju farova. mislim ako skontaju da nema, opet kaznu mogu pisati
 
Top