Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Zasto ? Ne mozes tehnicki proci sa preradama ili ?

Vjerovatno, iako bi to bila bas steta zbog truda i rada ulozenog u Yugića.. Ali u isto vrijeme bih volio da i kod nas malo koriguju ove pravilnike i zakone jer se svako drugo auto na cesti raspada, a uredno prolazi tehnicki...

Negoo, mozel' se taj Yugo dotjerati za brdske trke? :D
 
Član
Ne moze da se registruje ispravan auto koji je modifikovan da bude bolji. Ali fabricki auto koji je truo i bez kocnica i dalje uredno prolazi tehnicki. Svi prodaju pricu kako moram da imam atest, a atest ne mogu da dobijem jer nemamo strucnjake koji bi dali procenu za izvrsene prepravke i snosili odgovornost da potpisu papire.

Sto se tice trka, tesko da ce sad biti nesto. Bilo je u planu da 2020 vozim slalom, ove godine sam planirao da uradim karoseriju i mozda ponesto na motoru.
 
Član
cek jel moguce da nemos nekom nabaciti na kafu i da se zavrsi to?? pa to je nevjerovatno da odustanes zbog toga...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Član
Pa necu odustati prostom cinjenicom da eto nisam uspeo pre nego sto je istekao rok da moram da vratim tablice, ali probao sam na 13 mesta u 4 grada, tako da nisam optimistican da cu uspeti ikad da registrujem. Ali eto probacu naredne godine u nadi da ce se mozda neko predomisliti, samo sto nije meni cilj naci nekoga ko ce mene jednom da primi posto mi ne pravi neku veliku razliku ako ja uspem da registrujem auto jednom da bih opet sledece godine izgubio 3 meseca pokusavajuci da registrujem ponovo.

Mislim kad ljudi kazu pustili bi te da su ti kocnice neispravne, nego je problem sto su vece od fabrickih, tesko je ostvariti normalnu komunikaciju i dogovoriti dalju saradnju. Takodje bi bilo puno lakse da je auto trenutno jos registrovan pa da mogu barem da se vozam od tehnickog do tehnickog, nego sad kad nema ni tablice, tesko je vuci tamo vamo u nadi da ce neko da se smiluje.
 
Član
Da nastavimo gde smo stali, poceli smo stidljivo ove godine.

Olaksan i ofarban nosac zadnje maglenke, da ne strci zlatni pocink, ofarbana pregrada u prednjim zmigavcima da se dobije efekat blagog zatamnjenja (levo pre, desno posle, nije na slici toliko primetno kao uzivo):



Pozadi zamenjen neki bzvz upaljac sa novim USB i upaljacem, nadam se da sad nece biti problema sa ispadanjem punjaca od G sile:


Posto su farovi postali klimavi, a nove zakacke za farove su od ocajne plastike, napravljeno resenje od mesinga:



Kad vec cackam farove, odlucio sam da izmenim i olaksam nosac kompresora za airlift, a uskoro i stize verzija 2 airlifta:


Pa smo nastavili sa pripremama za tehnicki, skinuti osiguraci haube, zamenjeni srafovi na rubovima sa torban srafovima u boji, zamenjen kraj zadnjeg lonca:



I za kraj napravljeni neki dodatni nosaci prednjeg branika i nabavljen vrhunac mernih istrumentara i sajla koji cekaju ugradnju:
 
Član
Izvadjena GSI tabla i stavljena ST tabla. Preradjena cela instalacija na univerzalne konektore kako bi to bilo sto lakse uraditi, provucena sajla brzinomera i ubacen AF metar u GSI tablu posto i on mora napolje iz auta kad se stavlja ST tabla:




U fazi testiranja verzija 2 airlifta. Karakteristike bi trebale da budu, podizanje auta do 30mm, mogucnost stelovanja visine auta do +20mm (solje imaju navoj kao gewinde), omogucavaju 5mm vise hoda amortizeru u najnizem polozaju (nije nesto kriticno ali kad je ceo hod 20mm onda je 5 mnogo), mogucnost voznje i u dignutom rezimu, ne samo za potrebe prelaska preko lezeceg/bankine, veca odbojna guma sto bi trebalo da umanji udar na karoseriju u slucaju da se zvekne u neki krater na putu (plus vec pomenutih 5mm dodatnog hoda amortizera), drugacije sprovedeno crevo koje bi trebalo da smanji sanse da se probusi i robusnija izrada sa debljim O ringovima:





I dve slike auta:
 
Član
Skinut stari airlift i distancer (8mm) na solji, namontiran novi airlift i podignut auto 10mm preko navoja na solji. Ujedno smo ustedili nekih 250g po strani, odnosno nova airlift solja je 330g teza od standardne:




 
Član
Ono kad ukucani promase fotelju pa ti sednu na branik :( :D Nisam mislio da ce biti problem sa parkiranjem u rodjenoj kuci :D



 
Član
Vidim tablice su tu pa predpostavljam da si uspio, sto mi je veoma drago. Nakon toliko truda sada mozes uzivati...
 
Član
Namontirani osiguraci haube, postavljene plocice sa navojem cija pozicija moze da se steluje kako bi se namestili osiguraci na odgovarajuce mesto, ovo ce omoguciti laku demontazu i ponovnu montazu osiguraca kad zatreba:

Vracena nazad i GSI tabla, naravno prokletstvo se nastavilo pa ni na fabrickoj tabli nije izdrzao merac predjene kilometraze vise od par 10tina km xD

Stavljene racing ( :D ) matice, usteda 260g :) Hvala nasoj carini koja je odlucila da naplati 50% od ukupne cene, bas su skromni...

Pre i posle:


Sledece na redu vracanje branika i letnjih guma posto se ova Kama raspada nakon 300km po ovom "toplom" vremenu :D
 
Top