Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Ja se ne bih bunio da mi poklone ovakvog juga :D Dobar jugo nego mogao si snimiti kako se airlift cuje napolju posto je u garazi prebucan
 
Član
Bice ti jednako bucan jer nemas kontekst koliko je bucan ;) Yugo nije bas previse tih, tako da u voznji kolicina buke od kompresora je relativno zanemarljiva u odnosu na motor ;)
 
Član
Hvala ;) Vozio sam danas, bukvalno sam morao da osluskujem u voznji da li radi kompresor ili ne jer se ne cuje od buke motora :D
 
Član
Stavljen gibanj sa 5 listova. Provozan auto, slicna udobnost, povecana stabilnost u odnosu na 4 lista:


Poseban izum cevastog gibnja dok se petolisni radio :D


Kazu ljudi da je fabricko najbolje :D



Poor man's Air/Fuel meter:


Posle zamene radijatora, dihtunga slavine pocela da gnjavi i slavina pa sam je zamenio:


Sredjena instalacija na PP zidu sa pravljenim nosacima i ofarban nosac rezervne gume:


Opran filter nakon 20 meseci:


Ostala jos da se napravi tepsija za akumulator da se ne grebe vise farba na nosacu akumulatora i onda je motorni prostor picnut do kraja, nije bas za izlozbe ali je funkcionalno:
 
Član
Ofarban izduv:


Stavljene ukrasne matice na "kosku" i napravljena ukrasna tacna za akumulator:


I stigla neka mala bocica za plin, da bude ekoloska voznja :D
 
Član
Kupljeni vodonepropusni konektori da se srede neke sitnice na instalaciji jos jednom :D


Besna masina mojih roditelja :D


Jos jedan besan Yugo :D


Ponovo radi bioskop:

PS: N2O je aprililili :D
 
Član
Malo se radilo prethodnih nedelja... Stavljen nov OCC, sredjeni malo kablovi svecica i stavljene ukrasne matice tu i tamo u motornom prostoru:


Posto nisam uspeo dovoljno da smanjim kocionu silu na zadnjim tockovima, smanjio sam ST plocice na velicinu NT plocica za zadnja klesta sto je resilo problem:


Napravljena rampica za dizalicu i malo trajniji nosac za kameru, tako da vakumski adapter mogu da koristim za snimke izvan kabine:


Zalepljena mat folija sa zadnje strane pleksija za tablu i uradjen neki vizir nabrzaka (bice nov bez mehurica i malo veci):


Posto su se potrosile caure na spoju ramena i b. stangle, odlucio sam da stari tip caura unapredim u novi tip, zamenim caure i u nosacima, napravim Pa6 cauru i u letvi i na kraju da sve te delove ofarbam:




Zamenjen stari istrosen pinjon i stavljeni novi odgovarajuci "o" ringovi:


Malo se spremaju delovi za buduce radove:


I posto su neki pitali kako se duvaju gume sa kompresorom od AirLifta:


Jedna nova nalepnica:


I jedan snimak za kraj:


Ostalo jos par stvari da se odradi i spremni smo za Kulu 2016 :)
 
Član
Zamenjeni preventivno zupcasti i klinasti kais:


Zamenjeni diskovi, uradjeno hladjenje kocnica, zamenjeni srafovi nosaca klesta sa odgovarajucom duzinom i u kvalitetu 10.9:





Posto su zabice tapacirunga opet pravile probleme bez obzira sto sam probao i neka aftermarket resenja, resio sam to trajno. Nije bas estetski najlepse, ali je funkcionalno:



I uradjene neke gluposti, zamenjene matice sa produzenim na sajli za rucnu i kvacilu radi lakseg podesavanja, oprano sediste koje sam uspesno zamastio i kupio sportsku navlaku:



Dok se radi onda je za vozaca, kad se vozi onda je za suvozaca :D

Neki dalje radovi su resavanja curenja antifriza ovaj put negde na pumpi, izrada slavine za ispustanje antifriza iz motora, izmestanje cepa za ulivanje ulja u menjac i roof scoop.
 
Član
Popunjena rupa za radio:


Pripremljeni adapteri za izmestanje cepa za ispustanje rashladne tecnosti i za ulivanje ulja u menjac, nema vise prosipanja:


Trenutno u fazi projektovana:
 
Član
Namontiran adapter za ulivanje ulja u menjac:



Namontiran adapter za izmestanje cepa za ispustanje rashladnog sistema i zamenjena vodena pumpa. Zanimljiv set dihtunga, isti proizvodjac, prodavnica, sifra, cena, a razlicit sadrzaj:



Posto se polomilo kuciste brisaca u krivini pa su zaglavile i makaze i razvalile ceo motor, zamenjen sa novim:



Ugradjeni amortizeri haube:



Ofarban volan i zamenjen osteceni kondenzator na altenatoru:



Nov gearfix i spoj poluge i rucice, nema vise osgiruaca i lufta:



Rucica skoro pa gotova, ostalo samo da se finisira u detaljima. Prednosti: Nema krivinu, sipka je minimalno 18mm debljine, odvojene rotacione ose za pomeranje rucice levo/desno odnosno napred/nazad, blokada/osigurac petog stepena prenosa i rikverca, samocentriranje u centar kad se izbaci iz brzine, granicnici hoda levo/desno, stelovanje tezine rucice u smeru levo/desno, skracenje hoda napred/nazad za oko 50%, odnosno levo/desno za oko 60%, tacka rotacije podignuta za 85mm u odnosu na fabricku rucicu, blize postavljena volanu, mogucnost biranja duzine rucice u kabinskom prostoru...


Ugradjen lonac, moja izrada. Prethodni lonac je imao oko 65db na leru, oko 73-75db na 3000 obrtaja i oko 80-83db na 7000 obrtaja, ovaj ima oko 80-83db na leru, oko 85-87db na 3000 obrtaja i oko 88-90db na 7000 obrtaja. Takodje je 30% laksi od fabrickog u kompletu sa cevi nakon njega koja je fi60mm u odnosu na prethodnih fi45mm. Materijal: Alu+prohrom


Takodje smo bili malo u Kuli, bilo je malo tehnickih problema pa je izostao zeljeni rezultat ali je ipak spustena letvica dodatno:
 
Član
Da nastavimo u novoj godini. Ugradjeno ojacanje poda za rucicu menjaca:



Stavljena nova "kozna" obloga, sredjena instalacija i zamenjeni tasteri alarma za haubu i gepek:



Ugradjeni novi pojasevi i LED u kabini i gepeku:



Nabavljeni konacno svi branici i pragovi pa cemo u narednom periodu polako da ih doradimo:



Kocnice mi opet ne daju mira, rucna nije funkcionisala kako treba, uzrok je ostecena opruga u mehanizmu pa smo sve to lepo sklopili, podesili bolje nego ikad i napravio alat za sabijanje klesta:



Posle nekih 20-25.000km provereni ventili, stoje kako treba i dalje, 0.40 usisini, 0.50 izduvni, stavljen klinasti kais (838), nov akumulator i zbog ponovnog problema sa curenjem vanstandardnih brizgaljki, vracene fabricke brizgaljke, leptir i regulator pritiska goriva:
 
Top