Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
heh pa catto s foruma ima trixenon :) duga kratka i maglenke xenoni :) a i ja ubrzo stavljam xenone i u maglenke al cisto radi sminke a ne radi funkcionalnosti :p
 
Član
ma sa socivom je zakon,bez sociva i nije nesto na nekim autima recimo starijim,na novijim opet ljepse izgleda jer su ljepsa ona ogledalca modernija nekako,tako da i ne izgleda lose,al opet puno razbacuje.
kod mene fabricki kratka,a sad mozda utrpam i duga
 
Član
Eh sad se moze postaviti i pitanje kakav je kvalitet tih xenona sto je najbitnije,u cijeloj ovoj priči.

Ja sam na Audiju 4,2006 godina,izvadio njegove originalne bixenone jer se pojavljivao neki sporadični problem sa njihovim paljenjem,tj. paljenjem sijalica i ugradio druge sijalice i taj problem riješio.Ako bih vam rekao da sam te sijalice platio 700KM vi bi vjerovatno kontali da me je neko žestoko klempirao...:)

Međutim te sijalice vjerovali ili ne vrijede svake te marke,evo proslo je skoro 2 godine sa njima nikakvih problema nema,a o kvalitetu osvjetljenja mislim da ne treba ni da govorim :)

Eh sad...ako su ove same sijalice sto sam ja kupio bile 700KM,treba se zapitati kakvog je kvaliteta onaj Kineski xenon set kompletan za nekih 170-250 KM ?

Moglo bi se o ovome još naširoko,i koliko taj set utiče uopšte na instalaciju novih auta koja je sasvim drugačije regulisana od one standardne (pusti sa osigurača 12 V i to je to )...itd itd...
 
Član
poKle je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Moze na maglenke, zasto ne bi moglo, mada sad je to pitanje...koliko cesto koristis maglenke i jel se isplati ili je radi sminke ? :)
u Konjicu je jedan lik stavio i na farove i na maglenke xenone.
pa sad mora, dok se vozi ,uvijek drzati maglenke upaljene... da raja vidi da je ugradio xenone i u maglenke...

Ah druze, tako ti ih ima i ovdje, jos na glavnoj cesti gdje je asfaltuglacan od guma, pa te zabljesne kako se presijava od ceste...najradije bi se zabio u njega...mozda bi i trebao, naprijed mi samo vilice nosaca ostale i hladnjak...sad bi bila najmanja steta :D
 
Član
2 godine imam xenon,najbolja stvar koja postoji ,reko sam si nikad vise necu vozit auto bez xenona,ugradjeno aftermarket naravno..
 
Član
hejde sad recite jel bolji xenon kad je zaprljan far (a nemas štrcaljke za farove) ili obična sijalica
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
ma sa socivom je zakon,bez sociva i nije nesto na nekim autima recimo starijim,na novijim opet ljepse izgleda jer su ljepsa ona ogledalca modernija nekako,tako da i ne izgleda lose,al opet puno razbacuje.
kod mene fabricki kratka,a sad mozda utrpam i duga

O nisam te prepozno..... Pa nebih se slozio s tobom,neerazbacuje bas u svakog starog auta!!! :lol:
 
ja imam problem..vidim svi govore da se dobro vidi..a u mene bas i nije dobra vidljivost nocu..u cemu bi mogao biti problem??
nemam blage veze zbog cega..mislim da je u mene 4000K..gdje mogu to da provjerim..
bas se i nerazumjem u te stvari..



 
Član
TaZ MaNiA je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
ma sa socivom je zakon,bez sociva i nije nesto na nekim autima recimo starijim,na novijim opet ljepse izgleda jer su ljepsa ona ogledalca modernija nekako,tako da i ne izgleda lose,al opet puno razbacuje.
kod mene fabricki kratka,a sad mozda utrpam i duga

O nisam te prepozno..... Pa nebih se slozio s tobom,neerazbacuje bas u svakog starog auta!!! :lol:

druga stvar je sto je kod tebe auto iz 20 stoljeca a far iz 21,i opet razbacuje i smeta ali ima neku liniju tak da bolje vidis,jel se sad slazes?
 
Član
hahahahahahah :D a druze black davil jesil siguran da ti imas xenone ikako :D meni to lici na obicnu sijalicu halogenku :D
 
Član
black_devil je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
hahahahahahah :D a druze black davil jesil siguran da ti imas xenone ikako :D meni to lici na obicnu sijalicu halogenku :D

e jbg sad de malo to bolje objasni...

Otvori haubu, skini poklopac fara sa unutrasnje strane i pogledaj kako izgleda sijalica, jel halogenka.
Btw nemas ti xenone na passatu svako, da negledas bezze :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top