Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
imo sam na Allroad-u xenon svjetla sad ne znam tacno koliko k ali su to fabricke... ipak drugcije je fabricke i kad ti ugradis... puno su boljeg kvaliteta originalna fabricka svjetla... a slazem se sa edo_16v oko ''blicanja'' :D
evo slika :D samo sto nemozes preko slika bas dobro vidjeti... al uglavnom sa xenon se vidi puno bolje i jasnije a posebno sa strana i tako to a i puno si uocljiviji... i plus manje si umoran kada nocu vozis sa xenon svjetlima :D









a mozes pogledati na ovom videu ima par momenata gdje se vidi kako svijetle (najbolje pred kraj videa) :D

http://www.youtube.com/watch?v=QR1lzSh1vFs
 
Član
xenon bez sociva je k... u sta sam se i sam uvjerio ,bolja preglednost 50 puta sa socivom,a bez sociva baca na sve strane nekontrolisano
 
Član
mtopic je napisao(la):
Astra je napisao(la):
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon

Gdje si ti cuo da mora biti plav???
Ismijavas lika, a onda ti lupis glupost!

Boja svjetlosti xenona zavisi od temperature gasa u sijalici izrazene u Kelvinima

Kod mene su 4300K i skoro su sasvim bijeli, a imas ih po 6000K, 8000K (ti su plavi, a imas ih cak i po 12000K, ti su skoro ljubicasti....

sine,imam vec 2 godine xenon ,tak da znam o cemu pricam... kad je dosao tek na nase podrucje stavio sam ga ... 4300k je serijski xenon buduci da vidim da ti veze nemas o cemu pricas... ovdje pricamo o vanredno ugradjenim xenonima ,4300 je ko halogen po meni ,6000k je mjera... i ne moras meni pisat sta je xenon i sta znace kelvini nisam pao s marsa.. imam prijatelja koji imaju serijske xenone,od a3 novog pa nadalje,i sve je plavo
 
Član
sine,imam vec 2 godine xenon ,tak da znam o cemu pricam... kad je dosao tek na nase podrucje stavio sam ga ... 4300k je serijski xenon buduci da vidim da ti veze nemas o cemu pricas... ovdje pricamo o vanredno ugradjenim xenonima ,4300 je ko halogen po meni ,6000k je mjera... i ne moras meni pisat sta je xenon i sta znace kelvini nisam pao s marsa.. imam prijatelja koji imaju serijske xenone,od a3 novog pa nadalje,i sve je plavo


Sine???? Nemoj me zasmijavati.

Opet cu ja... Gdje pise da je 4300 samo fabricki xenon? Kod mene su aftermarket xenoni, znaci nisu fabricki, a 4300K su.

A citave dvije godine imas xenone!!!!????!!!! Ja ne znam gdje ti zivis, tj. u kojim podrucjima, ali ovdje gdje ja zivim, xenoni su se pojavili puno prije dvije godine...
Nemoj se sramotiti pricom da imas xenone 2 godine, a da ipak pojma nemas o njima.

De mi ti onda pojasni malo te kelvine? Sta konkretno predstavljaju?

I da, kod ovog momka sto je pitao jesu li mu xenoni na autu ... 100% fabricki xenon, tako da si i tu pokazao svoje znanje. (nek se ne uvrijede ostali koji su davali svoje misljenje)
 
Astra je napisao(la):
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon


ej astra a sto kazes na ovo..??:icon_rolleyes:jel mora biti plav...ja se u to nerazumijem al opet nesto znamm..da ne treba biti plav xenon..:lol:

ja sam jbg mlad samo sam dobijo autoo..al znam da xenon ne treba biti plav... evo jos jedan primjer..


mislim da boja zavisi od kelvina... bar je to moje misljene..a sad drugi sto kazu..???

i smijesno mi je kad si rekao imam xenon 2godine..i da je tek tad dosao na ovo podrucje:lol::lol:
al haj nema veze,necu komentirati..
mada si ti mene znao ismijavati..
ok,je sve!!

i jos nestoo..sto se tice moji svijetala..evo jos par slika..
i da kazem samo da nisi bio u pravu kad si rekao da u mene nije xenon..




na ovoj je slici ispalo da je vise zuto..al nije, bude bijelo,to je zbog mobitela..


i zamjenio sam sijalice,kako kazu vec su bile dotrajale..
et toliko od mene..

LIJEP POZDRAVV ZA RAJU....
 
Član
kako mi se cini da su to grla za d2s sijalice ili ti ga fabricki xenon... mozda ti je najbolje uzet sijalice u servisu negdje na koje imas long life garanciju... pozz
 
Astra je napisao(la):
kod mene je 6000k ,sijalice mi traju vec godinu i 8 mjeseci,sto se tice vidljivosti,smjesno je to uopste pitat :D ovo ti je najbolja mjera,sve iznad ovoga je seljakluk ,plavo ko diode,vidljivost po kisi je 0 sa svim preko 6000,a ja sam vozio i po snijegu i po kisi sa svojima,i mogu ti rec da je PERFEKTNO!!! sve u svemu ja sam prezadovoljan i nikad vise necu vozit auto bez xenona,jer kad sjednem u drugo auto imam osjecaj da svjetla nisu upaljena :)
ti stavio 6000 i sad mislis nema dalje...sine staavi 8000 pa onda pricaj gluposti ..
pozz
 
opušteno,opušteno

Ja sam ugradio xenone prije sedam dana. Razlika neuporediva.Nemam sočiva,ali pravo šljaštri.
U svakom slučaju prava stvar.

Pozz
 
Član
Ja cu sebi u fabiju brzo metnut one od 6 soma K pa cu dati i ja svoju kritiku...zasad sam jos uvijek seljak na halogenkama hehehe :D
 
Član
k'o i ja, necu na Pandu stavljati, ali evo koje me sad zapadne auto idem na 7000-8000K.... s tim da radim bixenon i stavljam ga i u maglenke.... :D:D:D
 
Super Moderator
black_devil je napisao(la):
Astra je napisao(la):
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon


ej astra a sto kazes na ovo..??:icon_rolleyes:jel mora biti plav...ja se u to nerazumijem al opet nesto znamm..da ne treba biti plav xenon..:lol:  

ja sam jbg mlad samo sam dobijo autoo..al znam da xenon ne treba biti plav... evo jos jedan primjer..



mislim da boja zavisi od kelvina... bar je to moje misljene..a sad drugi sto kazu..???

i smijesno mi je kad si rekao imam xenon 2godine..i da je tek tad dosao na ovo podrucje:lol::lol:
al haj nema veze,necu komentirati..
mada si ti mene znao ismijavati..
ok,je sve!!

i jos nestoo..sto se tice moji svijetala..evo jos par slika..
i da kazem samo da nisi bio u pravu kad si rekao da u mene nije xenon..




na ovoj je slici ispalo da je vise zuto..al nije, bude bijelo,to je zbog mobitela..


i zamjenio sam sijalice,kako kazu vec su bile dotrajale..
et toliko od mene..

LIJEP POZDRAVV ZA RAJU....

heheh i meni su bijeli bili u allroad-a ali na slici to ne bude bas fino dok ne vidis uzivo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top