Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Puno se priča i mi smo puno na forumu diskutovali oko ovih nakadno ugrađenih xenona.

Sad mene zanima ko sve od vas ima to na autu, koliko K, kakvo mu osvjetljenje daje itd...

Još bolje ako imate neke slike...
 
Član
e sori sto upadam u tvoje pitanje imam i ja jedno
kakvih iskustava imate sa dugim svjetlima xenon
nemam big xenon nego samo kratko dali bi zarulja brze izgorila ako bi bila na dugim dali se smije blicati i dali opce ima kakve koristi

e sad odgovor na tvoje pitanje
ja imam org. xenon i mislim da je to 4500k ali nisam siguran
svijetli potpuno bijelo ali se vidi u p.m.
evo slikica

[attachment=7865]
 
Član
Po mom misljenju najljepse svjetle 6000k, sto se tice dugih svjetala i nemas neke fajde ako ce ti sluziti samo za "blicanje", jer je potrebno par sekundi da se postigne max jacina svjetlosti nakon paljenja
 
Član
colortempscale.jpg
 
Član
6000K mjera, ostalo previse plavo, a da ne govorim kako ubija druge ljude u oci pa makar farovi postelani bili :)
 
Član
Ovi kitovi jel to više i nema veze koji je proizvođač, sve je to tu negdje... ????
 
Član
Ma sve je to isto, isti princip... samo kod nekih dobijes manje kod nekih vise mjeseci garancije.
 
Član
ali dali bi se bolje vidjelo sa dugim xenon kad ih upalis dali bi bili duzi
kad se zagrije naravno

bdw moj frend ima 10000k e kako je to plavo nesto pre strasno previse
 
Član
Naravno da se bolje vidi sa xenonima na dugim svjetlima kada npr vozis na otvorenom pa upalis, jedino je slab efekat kod blicanja
 
Član
kod mene je 6000k ,sijalice mi traju vec godinu i 8 mjeseci,sto se tice vidljivosti,smjesno je to uopste pitat :D ovo ti je najbolja mjera,sve iznad ovoga je seljakluk ,plavo ko diode,vidljivost po kisi je 0 sa svim preko 6000,a ja sam vozio i po snijegu i po kisi sa svojima,i mogu ti rec da je PERFEKTNO!!! sve u svemu ja sam prezadovoljan i nikad vise necu vozit auto bez xenona,jer kad sjednem u drugo auto imam osjecaj da svjetla nisu upaljena :)
 
Član
ma ja mislim da do 6000k idu na obican far, a za onaj sa socivom ide preko...jer previse bljeste i zasljepljuju druge vozace ovi preko...najljepsi su 6000k, oni daju najljepsu bijelu boju...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
ma ja mislim da do 6000k idu na obican far, a za onaj sa socivom ide preko...jer previse bljeste i zasljepljuju druge vozace ovi preko...najljepsi su 6000k, oni daju najljepsu bijelu boju...
Nema veze temperatura boje izrazena u kelvinima sa tim dal far ima socivo ili ne, tj koliko k ide u socivo, a koliko u obican far... Najcesce 4300 k xenon u socivu izgleda kao 6000k u obicnom faru, upravo zbog prelamanja svjetlosti sociva.. U socivu i 3000 k xenon izgleda ljepse nego u obicnom faru.. A fabrika ide od nekih 4000 do 4500 k, zavisi od proizvodjaca.. Preko 6k je pretjerivanje, i sto je najbitnije nije ucinkovito.. Naravno, socivo i xenon , dobitna kombinacija..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top