Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Astra je napisao(la):
lol a ja smijesnog covjeka ,ahahahahahhaha misli da ima xenon haahahha :D:D

Ajde nemoj odmah tako.Pa covjek je lijepo napisao da se nerazumije u to i zbog toga i pita.Imajte malo razumjevanja.
 
Član
ma pusti ba, debila imas na svakom koraku... nije sramota ne znati pa pitati. sramota je neznati a praviti se da znas. ko sto ih veliki broj radi...
samo ti pitaj nace se neko dobronamjeran da pomogne... ;)
 
pa jbg ja bi volio vidjeti tog sto se rodio naucen..hehe...ja lijepo pitam..a uostalom sam jos mlad neznam kao sto znaju neki stariji,i koji voze vise godina..pa ucim...do 21 godine cu nauciti,imam vremena..hehe..
 
Član
i meni se cini da su kod tebe obicne sijalice,al kad ugradis xenon kit biche pravo lijepo,jer socivo bi trbealo da to fino rasprsuje.
 
Član
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon
 
Član
Astra je napisao(la):
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon

Gdje si ti cuo da mora biti plav???
Ismijavas lika, a onda ti lupis glupost!

Boja svjetlosti xenona zavisi od temperature gasa u sijalici izrazene u Kelvinima

Kod mene su 4300K i skoro su sasvim bijeli, a imas ih po 6000K, 8000K (ti su plavi, a imas ih cak i po 12000K, ti su skoro ljubicasti....
 
Član
Ma nidze veze.. pa eto taj passat fabricki nema xenon ali ima lece.
Sinoc sam ubacio u istog passata 12000k... pa smjesno kako su legli. (not commercial) :)
 
Član
black_devil je napisao(la):
pa jbg ja bi volio vidjeti tog sto se rodio naucen..hehe...ja lijepo pitam..a uostalom sam jos mlad neznam kao sto znaju neki stariji,i koji voze vise godina..pa ucim...do 21 godine cu nauciti,imam vremena..hehe..

Druze najednostavnije da lijepo otvoris haubu i zaviris malo oko farova.Ako ozada na faru imas obicne njegove dzekove i nema nigdje balasta onda na tvoju zalost nemas xenona.I meni ovako na slici izgleda kao da nema.
 
e ovako sad sam bio kod jednog kolege..ima trgovinu dijelovi za auta i motore..
i kaze mi da samo moram sijalice xenon uzeti..a cijena im je 200km..jel uredu cijena?
ja svoja kad upalim ona imaju plavkastu boju i onda se za nekoliko vremena pretvori u bijelu i povecava se osvjetljene..
 
Član
Uredu je cijena. Koja je marka sijalica ? Nemoj uzimati neke no name. Gledaj da su od Helle ili Phillipsa, bar za njih znam da su kako treba.
 
Rekao je da su Phillips...
Mislim da su dobre imaih on na svom A6 al on je cijeli kit stavljao bude mislim oko 500km ako se nevaram...
 
Član
Veceras sam nasao i xenone i bi-xenone i probao i jedne i druge posto je kod mene H4 sijalica.Oba seta su 6000 k.Xenon obicni je obicno smece za bi-xenon.Barem meni na H4 sijalicama.Nakon kratkog xenona veceras kad sam upalio dugo koje bude obicno konto sam da sam oslijepio.Nigdje svjetla s glave.Mrkli mrak.Paljenje dugog svjetla obicnog nakon xenona je u stvari gubitak svjetlosti i u sustini nista se nevidi.
Poslije toga smo montirali bi-xenone gdje je na jednoj sijalici i dugo i kratko xenon i bio sam odusevljen.Preglednost neopisiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top